CNN Prima News Pavlína Švarcová
Pavlína Švarcová

Pavlína Švarcová

šéfeditorka FTV Prima

Od dubna 2022 působí jako šéfeditor on-line zpravodajství FTV Prima. Dříve hrála v Jazz Docku, působila v diagnostickém ústavu pro mládež i v organizaci Člověk v tísni. (pavlina.svarcova@iprima.cz)

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Názory

KOMENTÁŘ: Hokejové finále Ruska a Ugandy? Putin plánuje olympiádu přátelství, zve i Ukrajinu

Hokejové finále Rusko vs. Uganda. Běžkyně z KLDR s červenými šátečky kolem krku. A plavci Indové. Ne, to není progresivní pohádka korektně zahrnující multikulturalismus, nýbrž ruská alternativa (anti)olympiády. Federace totiž obnovuje Světové hry přátelství. A pozor: Zve k nim i Ukrajinu. Zkrátka Rusko, jak ho známe. Rusko, co láme rekordy. A to nejen ty sankční, ale i tragikomediální. A teď tedy i sportovní.

Další příspěvky autora

Děsivá svědectví o výbuchu v Istanbulu: Byly tam rodiny s dětmi. Viděl jsem lidi na zemi

Nejméně šest mrtvých a 81 zraněných. Taková je bilance obětí po explozi v centru tureckého Istanbulu. Podle prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana mohlo jít o terorismus. K výbuchu došlo na pěší zóně frekventované ulice v historické čtvrti Beyoğlu. Na místě byl chaos, všude střepy z vysklených výloh a černý dým, popisují svědci tragédii. Z jejich výpovědí mrazí.

Rusové nahrazují další oblíbený podnik. Otevírá ho známý rapper, představil bizarní logo

Jen krátce poté, co přišlo Rusko s náhražkou řetězce McDonald’s s názvem Chutně a tečka, představili hvězdný rapper Timati společně s restauratérem Antonem Pinskim koncept nové náhražky kavárenského řetězce Starbucks. První pobočka se otevřela v Moskvě a nese název Stars Coffee. Podnikatelé během otevření hovořili o perspektivách sítě, mezi prvotní plány patří spuštění mobilní aplikace.

Bestiální vražda Agáty, kterou rozčtvrtil manžel. Její malé dcerce pomáhají sousedi

Uběhly téměř tři měsíce od hrůzného činu, ke kterému došlo ve slovenské obci Budča na Zvolensku. Muž tam měl zavraždit a rozčtvrtit svoji ženu. I po uplynulé době však vyšetřování nepostupuje a kriminalisté nevědí, kde tělo pohřešované ženy je. Mezi místními se však zvedla vlna solidarity a sousedi Agátině malé dcerce, o kterou se nyní starají prarodiče, uspořádali sbírku.

Novinky kolem brutálního útoku v texaské škole. Policie vyčkávala i přes prosby o pomoc

Vedení texaské policie v pátek po třech dnech sílící kritiky připustilo, že policisté udělali špatné rozhodnutí a příliš dlouho otáleli se zásahem proti střelci na základní škole ve městě Uvalde, který v jedné z učeben zastřelil 19 dětí a dvě učitelky. Téměř 20 policistů stálo více než tři čtvrtě hodiny před dveřmi učebny, v níž se střelec zamknul, a čekali na příchod zásahové jednotky pohraniční stráže. Až poté policisté vnikli dovnitř a pachatele zastřelili. Velitel zásahu se podle šéfa texaského ministerstva pro veřejnou bezpečnost Stevena McCrawa domníval, že děti v učebně nejsou v ohrožení.

Češi si věří, porážky jsou minulost. Jalonen popsal přípravy na Kanadu

Dvě poslední překážky jsou před českými hokejisty na mistrovství světa, aby naplnili předsevzetí finského kouče Kariho Jalonena o cestě za zlatem. V sobotním večerním semifinále je čeká obhájce prvenství Kanada. Výhra by národnímu týmu zajistila první medaili z velké akce od roku 2012, porážka ho pošle do souboje o bronz proti horšímu ze zápasu Finsko–USA. Utkání s Kanadou začne v Tampere v 17:20.