Jak sehnat limitované tenisky? Aneb jak funguje prodej bot formou release

Jak sehnat limitované tenisky? Aneb jak funguje prodej bot formou release

Limitované edice bot nekoupíte jen tak někde v obchodě. Jsou exkluzivní a mladí z nich šílí. Pokud jedny takové chcete, musíte se zúčastnit aukce nebo si je koupit od výherce releasu za mnohonásobnou cenu. Pokud se ale naučíte systém kupování „limitek“, máte vyhráno. Mladí si díky tomu vydělají i desítky tisíc měsíčně. Místo dřiny v restauraci akorát musí přijít na princip, jak vyhrávat.

Takzvaný release znamená prodej bot. Nejdříve se vyhlásí vzhled tenisek, pak se na stránkách aukce určí přesný den, kdy bude prodej zahájen a už se jen čeká na zahájení. Pak začne raffle, který probíhá v obchodě nebo online přes internet. „Na obchodě je raffle formou losování, prostě se tam zaregistrujete a obchodníci losují. Vylosovaný si pak může koupit jeden pár. Nebo je to stylem first come first serve. Čili, kdo dřív přijde, ten je má. Tím ale vznikají dlouhé fronty a lidé kempují před obchodem, klidně i den nebo dva,“ uvádí Karel Bušta, který boty často nakupuje.

Karel Bušta doporučuje, že na internetu je to jednoduší. Člověk se podle něj může zaregistrovat a být v online frontě. Na obrazovce se točí kolečko a vy jen vyčkáváte, zda vám tam padne ikonka koupit. „Toto lze i dneska obelstít a oklamat jiným počítačem a zvýšit si tak šanci ulovit svůj vysněný pár bot. Člověk si koupí robota, který hlídá frontu sám. Nebo si stoupnete do virtuální fronty díky více počítačům a jste tam v podstatě třeba 3x. Je ale lepší, když je každý počítač přes jinou wifi,“ říká k tomu Bušta.

Pokud lidé mají to štěstí a boty si koupí, začínají prodávat a nabízet. Existuje spousta facebookových stránek, které fungují jako obchod. Skupiny jsou ale většinou uzavřené a může se stát, že se tam někdo ani nedostane. Pokud se to člověku povede a projde si vším úspěšně, tak prodává boty i za trojnásobek. Většinou si je kupují celebrity, děti nebo mladiství. „Můj nejlepší kup byl asi první release – Yeezy Zebra, výdělek byl asi 20 tisíc. Byla to ale opravdu náhoda. Ani jsem tenkrát nevěděl, jak to celé funguje. Pak jsem najednou slyšel své jméno a stal jsem se jedním z výherců. Všichni si mě začali prohlížet a nevěřili, že to vyšlo nějakému nováčkovi. Tímto okamžikem to celé začalo,“ podotýká Anton, který se prodeji věnuje.

U bot ani nejde o to, že jsou limitované. Hlavním důvodem je jejich originalita v rámci toho, kdo na nich pracoval nebo je navrhoval. Již zmiňované Yeezy jsou jedny z vůbec nejžádanějších tenisek a jsou od rappera Kanyeho Westa a značky Adidas. Mnozí jsou ochotni za ně zaplatit desítky tisíc. A aby se tyto legendární tenisky dostaly do těch správných rukou a spravedlivě, tak Footshop pořádá release. Tvrdí, že chce vybrat ten vůbec nejlepší způsob, jak vybrat kupce, který si je zaslouží.

Další Release proběhne za dva dny a už nyní se můžete registrovat na stránkách Footshopu. A pokud se chcete stát majitelem legendárních Adidas Yeezy boost 350 V2 v černé barvě, tak i na ty tam tentokrát narazíte. Ty budou mít dokonce 2 - 3x větší cenu v sekundárním prodeji.

Tagy: