Na Ukrajině se srazil mikrobus s českým kamionem. Nehoda si vyžádala 10 mrtvých

Na ukrajinské dálnici se mezi Kyjevem a Chopem se srazil dálkový mikrobus s českým nákladním vozem. Při nehodě zemřelo deset lidí. Stejný počet je podle mluvčího tamní městské policie vážně zraněn.

K havárii došlo v pátek 20. července kolem půl jedenácté dopoledne v oblasti vesnice Hlubochytsia. Mikrobus Volkswagen se srazil s nákladním vozem s českou poznávací značkou. Na místě jsou momentálně příslušníci policie, záchranáři a lékaři. Přesný počet zraněných stále není znám.

Policie oznámila, že mezi 10 oběťmi je jedno dítě a řidič autobusu. Šofér nákladního auta je již u výslechu. ‚‚Podle stávajících informací se řidič autobusu srazil s nákladním vozem. Kdo nehodu zavinil, se prozatím neví,‘‘ nechal se slyšet tiskový mluvčí policie.

Nejedná se ovšem o jedinou nehodu. Kolem páté hodiny ranní na trase Kyjev - Oděsa došlo ještě k jedné srážce mikrobusu a nákladního vozu. Při té zemřelo pět osob, dalších 12 je hospitalizováno. Podle policie zemřel řidič i čtyři pasažéři na místě. I tato nehoda se nyní prošetřuje.

Tagy: