ROZHOVOR: Je tady panika, lidé se s obyvateli Wu-chanu nechtějí stýkat, popsal český student v ohnisku nákazy

Český studen popsal, jak to vypadá v ohnisku nákazy

ROZHOVOR: Je tady panika, lidé se s obyvateli Wu-chanu nechtějí stýkat, popsal český student v ohnisku nákazy

Jednadvacetiletý student Daniel P. uvázl v ohnisku nákazy koronaviru. Podle něj v čínském městě Wu-chan zavládla panika. Navíc se jeho známí, kteří se rozhodli před uzavřením města vyrazit na novoroční oslavy, setkávají se strachem ostatních obyvatel Číny.

„Moje kamarádky mi popisovaly, jak se s nimi nikdo nechce setkat, protože jsou z Wu-chanu,“ uvedl v rozhovoru pro zpravodajství FTV Prima s tím, že ve vylidněném městě si momentálně připadá jako v nějakém zombie seriálu.

Podle posledních informací si virus vyžádal už 18 lidských životů. Poslední oběť je navíc hlášena i mimo centrální provincii Chu-pej. Zdravotnická komise v prohlášení upřesnila, že 80letý pacient zemřel už ve středu, ale do dnešního dne nebylo potvrzeno, že byl infikován novým virem. Další stovky až tisíce osob mohou být už nakaženy.

Další případy nákazy jsou hlášeny v Thajsku, Vietnamu, Macau, Twaivanu, Japonsku a dokonce v Saudské Arábii a USA. Během dne se pak přidala další podezření - například ve Skotsku nebo Los Angeles.