ROZHOVOR: Liberecká zoo v pondělí neotevře. Předpokládá, že to bude možné příští středu či čtvrtek

Rozhovor s Barbarou Tesařovou, mluvčí zoo Liberec

Liberecká zoo nestihne otevřít už v pondělí, přestože jí vláda stejně jako dalším zoologickým zahradám dala zelenou. Možnost přivítat první návštěvníky už 27. dubna dala vláda zahradám ve čtvrtek, připravit se na otevření v tak krátké době ale v Liberci nestihnou. „Nezvládneme tak rychle sehnat sezónní pracovníky,“ vysvětlila mluvčí liberecké zoo Barbara Tesařová.

Zoo se pro návštěvníky otevře nejdřív ve středu. „Zájemci by měli sledovat naše internetové stránky,“ doporučuje Tesařová. Rozhodnutí vlády vedení zoo příjemně zaskočilo. Ještě počátkem tohoto týdne ředitelé zoo z celé republiky vyzývali v otevřeném dopise vedení státu k tomu, aby pravidla rozvolnilo dříve. Že se to skutečně stane, tomu ale asi nikdo úplně nevěřil.

Dá se očekávat, že o návštěvu zoo bude mezi lidmi zájem. Vláda totiž současně zrušila omezení pohybu, a tak lze vyrážet ven i v jiných, než v nejnutnějších případech. Děti jsou stále doma a zoo bude pro řadu rodin vděčným cílem výletů. Podle mluvčí zahrady přitom nehrozí, že by se lidé někde hromadili, areál je dost velký, aby se po něm návštěvníci rozprostřeli. Vnitřní expozice a pavilony ale pochopitelně zůstanou uzavřeny.

Lákadlem liberecké zoo jsou teď aktuálně dva čerstvé přírůstky - mládě mravenečníka a mladý pásovec kulovitý.