VIDEO: Čeští řidiči si zahrávají se svými životy. Extrémně nebezpečným předjížděním mohou ohrozit i děti

Předjíždění na přechodu

Nebezpečný kousek předvedl řidič v Liberci. Kamera ve voze jednoho z diváků TV Prima zachytila osobní auto, jak přímo před základní školou v Husově ulici předjíždí na přechodu pro chodce. Chováním řidiče už se zabývají policisté, podle nich je manévr natolik nebezpečný, že zřejmě přijde o řidičský průkaz. Ale nejen on, i ostatní řidiči ohrožují ostatní na vozovce.

Video je pořízeno v době, kdy děti chodí do školy. „Sám jsem chvíli předtím vysadil své dítě, které tam každý den vozím. Je to hodně frekventovaná silnice, hlavně ráno, o nebezpečné situace tam není nouze, ale tohle se naprosto vymyká všemu, co jsem doposud viděl. I proto jsem si říkal, že tohle si nemůžu nechat pro sebe. Ten člověk mohl někoho zabít,“ tvrdí divák, který video poskytl televizi Prima a současně požádal reportéra, aby ho zprostředkoval dopravním policistům. To se také stalo. I dopravní policisté, kteří jsou zvyklí na ledacos, kroutili hlavou. Teď budou pátrat po tom, kdo auto s jasně čitelnou poznávací značkou z Vysočiny řídil.

Štáb televize Prima upozornil na video i libereckou městskou policii, která v této lokalitě dohlíží v ranní špičce na přechody. Na záběrech totiž není vidět žádný policista. Hned následující den už ráno před začátkem školy strážníci přechod hlídali.

Předjíždění po krajnici

Dalším typem nedovoleného předjíždění je předjíždění po krajnicích. I to se děje v České republice. „Toto je opravdu nebezpečné, protože šofér neví, co je před ním vpravo. Nikdo s tím ani nepočítá, že pojede po krajnici,“ uvedl dopravní expert Roman Budský s tím, že je za to velice přísný postih.