VIDEO: Na místo tragédie ve Vejprtech dorazil Andrej Babiš. Poslechněte si jeho vyjádření

Vejprty - vyjádření Andreje Babiše

Do Vejprt, kde v domově pro postižené zemřelo při požáru osm lidí, dorazil i premiér Andrej Babiš. Na místě nechyběl ani generální ředitel hasičů Drahoslav Ryba. Po požáru ošetřili záchranáři 30 lidí. Čtyři jsou podle starostky ve vážném stavu, z toho dva bojují o život.

U požáru domova pro postižené ve Vejprtech na Chomutovsku byli hasiči deset minut po ohlášení, život osmi lidí už přesto zachránit nedokázali. Další tři desítky lidí jsou zraněny. Novinářům to řekl premiér Andrej Babiš (ANO), který dnes dopoledne na místo dorazil. Je podle něj třeba udělat vše pro to, aby se podobným tragédiím v budoucnu zabránilo.

Na místě se objevily pochybnosti o tom, jak fungovalo požární zabezpečení v domově. Přítomní hasiči ale novináře odkázali na tiskovou konferenci, která se uskuteční v 11:30 přímo ve Vejprtech před zasedáním Bezpečnostní rady Ústeckého kraje.

‚‚Zjistil jsem, že tomu ústavu chybí deset pracovníků, které se snaží získat ze zahraničí,“ řekl Babiš. Vláda podle něj bude spolupracovat s Ústeckým krajem na řešení situace. ‚‚Je to obrovská tragédie,“ dodal.

Mezi mrtvými a zraněnými při požáru domova pro postižené ve Vejprtech na Chomutovsku nebyl nikdo z pracovníků. Jeden z policistů se nadýchal kouře.

Autor: Pavlína Švarcová, ČTK