VIDEO: Papež má mírné zdravotní potíže, vynechal mši

Papež František (Zdroj: AP)

Papež František má lehké zdravotní problémy, kvůli nimž dnes nepřišel na mši pořádanou pro římské duchovní v jednom z chrámů v italském hlavním městě. Pracovat bude ve své rezidenci a žádný z úkolů naplánovaných na dnešek rušit nebude, uvedl Vatikán.

Podle Vatikánu je třiaosmdesátiletý papež „lehce indisponován“ a ve své další plánované práci bude ve čtvrtek pokračovat. Papež František však „upřednostní zůstat v blízkosti Domu Svaté Marty,“ ve kterém přebývá.

Ve středu na generální audienci na Svatopetrském náměstí přišlo mnoho věřících s ochrannými rouškami na obličeji, během mše k příležitosti začátku postní doby ji ale podle Reuters měl jen jeden člověk.

Agentura AP připomíná, že 83letý papež František se těší celkově dobrému zdraví. V mládí kvůli nemoci dýchacích cest přišel o část jedné plíce a trpí na ischias, kvůli kterému se mu špatně chodí.

Na severu Itálie v oblastech, které jsou nejvíce zasaženy koronavirem, byly někde bohoslužby na Popeleční středu zrušeny úplně, jinde byly omezeny. V Itálii se novým typem koronaviru nakazilo skoro 530 lidí, 14 z nich nemoci podlehlo. Itálie je v Evropě zemí s největším počtem infikovaných pacientů.

iPrima, ČTK