VIDEO: Řidiči, který ohrožoval řidiče u Pasohlávek, hrozí až 5 let ve vězení. Policisté hledají svědky jeho riskantní jízdy

Řidiči, který ohrožoval řidiče u Pasohlávek, hrozí až 5 let ve vězení

Policie hledá svědky

VIDEO: Řidiči, který ohrožoval řidiče u Pasohlávek, hrozí až 5 let ve vězení. Policisté hledají svědky jeho riskantní jízdy

Mikulovští policisté překvalifikovali jednání zdrogovaného a opilého řidiče, který na silnici u Pasohlávek ohrožoval protijedoucí šoféry a do několika aut naboural. Stíhají ho pro trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti.

„Vše se odehrálo v neděli po třinácté hodině během hustého provozu na silnici I/52 mezi Mikulovem a Pohořelicemi. S osobním autem Audi A5 bílé barvy přejížděl celou šíří vozidla z pravého jízdního pruhu do levého přes dvojitou čáru. Osádka vozidla, které jelo za tímto nebezpečným řidičem, ihned telefonovala na linku 158 a vše také zaznamenala,“ upřesnila policie ve svém vyjádření.

Policisté navíc znovu vyzývají všechny svědky a řidiče, které tento šofér v bílém autě ohrožoval. „Významně tím podpoříte důkazní materiál. Podle trestního zákoníku za takové jednání hrozí odnětí svobody na šest měsíců až pět let,“ upřesnila policie s tím, že se svědci mohou obracet na linku 158. Využít můžete i naši Krimilinku.