VIDEO: Střelba v centru Moskvy v centrále budovy FSB! Na místě nalezen granát a batoh

Střelba Moskva

Střelba v Moskvě (Zdroj: AP)

Anonymní zdroj oznámil střelbu v centru Moskvy. Podle zpráv moskevské tiskové agentury došlo k incidentu v centrále ruské tajné služby FSB. Mluví se o dvou mrtvých a pěti zraněných. Doprava je v oblasti Lubjanka již zprovozněna. Případ je vyšetřován jako teroristický útok.

Ke střelbě na recepci budovy FSB v Moskvě na ulici Kuzněcký Most došlo v 18:10 ruského času. Původně se hovořilo o přestřelce tří útočníků s ochrankou recepce byli dva zabiti. Později se ukázalo, že byl útočník pouze jeden. Pachatel byl vyzbrojen útočnými puškami i samonabíjecí puškou Saiga. Pak vyběhl do ulice, kde dál střílel. Následkem toho zemřel pracovník Obecné správy bezpečnosti provozu. Ministerstvo zdravotnictví oznámilo pro Interfax, že 5 osob bylo vážně zraněno. Někteří zaměstnanci zůstali uvězněni v budově.

Útočník dokázal běžet ještě 300 metrů: jeho kroky vedly na konec Kuzněckého mostu, obrátil se na náměstí Vorovskovo. Pohyboval se ulicí Bolshaja Lubjanka a zabarikádoval se v jednom z objektů domu číslo 2. Po hodině byl také zabit.

Prezident Vladimir Putin již byl o incidentu informován.