Zemřela legenda komiksu Stan Lee. Na svět přivedl Iron Mana, Spider-Mana i Hulka

Ve věku 95 let zemřel v Los Angeles slavný komiksový scénárista Stan Lee. Vytvořil světoznámé příběhy o superhrdinech jako Iron Man, Thor nebo Spider-Man, které si získaly čtenáře napříč celým světem i věkovými kategoriemi.

Genialní tvůrce superhrdinů, legenda komiksu. Tak mnoho lidí přezdívalo Stanleymu Martinu Lieberovi alias Stanu Lee. Stál za zrodem těch nejznámějších komiksových postav, jejichž příběhy se dočkaly i filmových zpracování. Díky tvořivosti a fantazii Stana Lee se z malé firmy Marvel Comics stal velikán, který vévodí současnému trhu komiksů.

Stan Lee začínal jako redaktor a spisovatel. Ke komiksu se poprvé dostal, když měl za úkol vyplnit bubliny u postav textem. Jako první superhrdiny vytvořil Fantastickou čtyřku v roce 1961, která baví čtenáře i diváky filmového zpracování dodnes. Po obrovském úspěchu trháku Fantastická čtyřka v něj majitelé Marvel Comics vložili plnou důvěru a Lee následně vytvořil komiksy jako X-Men, Iron Man, Avangers, Thor či Spider-Man.

Osobnost komiksového světa Stan Lee se zapsala do podvědomí fanoušků i vystupováním v televizi. Občas se objevil ve filmech vedle svých postav ve formě malé role nebo vystupoval v seriálech jako Simpsonovi nebo Teorie velkého třesku.

Po vleklých zdravotních problémech zemřel Stan Lee v pondělí 12. listopadu v nemocnici v Los Angeles.

Tagy: