CNN Prima News komiks

komiks

Výpis příspěvků ke štítku „komiks“

Americký komiks o české hře Kingdom Come? V CNN Prima Gaming přiblížíme, jak dílo vznikalo

Česká hra Kingdom Come: Deliverance měla letos hned několik důvodů k radosti. Oslavila pátý rok od vydání, dočkala se velkolepého koncertu v O2 universu a v neposlední řadě dostala i komiks. Jeho autory jsou ovšem američtí tvůrci, což ve výsledku znamenalo několik změn a kompromisů při překladu. I o tom je aktuální díl herního pořadu CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každé úterý ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu cnnprima.cz. Reprízy pak běží každou sobotu ve 22:40.

Zemřel Vlastislav Toman, autor legendárních komiksů Kruanova dobrodružství a Příchod Bohů

Zemřel autor dobrodružných knih, novinář a scenárista komiksů Vlastislav Toman. Bylo mu 92 let. Na Facebooku o tom informovalo Nakladatelství Josef Vybíral, kterému zprávu oznámila Tomanova žena, a šéfredaktor časopisu ABC Zdeněk Ležák. Toman patřil k průkopníkům českého sci-fi, je podepsán zejména pod mnoha komiksy, které vyšly v časopise ABC mladých techniků a přírodovědců. Toman časopis pomáhal zakládat, působil tam přes tři desetiletí, nejprve jako redaktor a poté jako šéfredaktor.

Mouřenín na Kofile? Politická korektnost místy přechází do extremismu, zlobí se Janeček

Na mouřenínovi a původním obalu čokoládové tyčinky Kofila není nic nekorektního, shodli se prezidentští kandidáti v pořadu Co Čech, to politik. Podle matematika Karla Janečka přehnaná snaha o korektnost mnohdy hraničí s extremismem, komik Miloš Knor označil kauzu za malichernost. Prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová si zase myslí, že by se podobné změny měly řídit poptávkou, nikoliv nařízeními či kvótami. Výrobce se rozhodl, že tradiční mouřenín bude nově modrý.

Nový komiksový Superman bude bisexuál. Chceme se přiblížit mladým, zní z nakladatelství

Komiksový hrdina Superman bude v nové sérii příběhů vystupovat jako bisexuál. Naváže dokonce romantický vztah se svým kamarádem Jayem Nakamurou. Podrobnosti odtajnilo nakladatelství DC Comics, které letos v létě začalo vydávat sešitové pokračování příběhů známého superhrdiny. Ty nově sledují osudy syna Clarka Kenta, který převzal štafetu po svém otci.

Školy v Kanadě pálily nevhodné knihy. Asterix a Tintin škodí domorodcům, tvrdí aktivisté

Pálení „nevhodných“ knih není zdaleka minulostí. Dokazují to snahy několika kanadských škol, které se tímto způsobem rozhodly zničit publikace údajně stereotypně vykreslující původní obyvatelstvo. Na hranici skončily například populární komiksy o Asterixovi a Obelixovi nebo Tintinova dobrodružství. Navíc vyšlo najevo, že iniciátorka celého projektu nemá navzdory svým tvrzením žádné domorodé předky. Autory literárních děl ničení publikací zaskočilo.

KOMENTÁŘ: Potvrzeno, Batmanův Robin je na muže. Proč měníme komiks po 80 letech?

Asi to už napadlo každého milovníka komiksů. Zatímco temný rytíř neboli Batman je drsňák v kostýmu a jeho druhé já se plazí po modelkách na večírcích coby miliardář Bruce Wayne, jeho sidekick Robin už tak tvrdě nepůsobí. Jeho kostým nevzbuzuje tolik respektu jako otázek. A to už od roku 1940, kdy byla postava Robina stvořena. Přitom hlavní otázka vždycky byla – není on náhodou na kluky?