CNN Prima News 17.11.1989

17.11.1989

Výpis příspěvků ke štítku „17.11.1989“

Vondráček: Komunisté hrají podle pravidel, děsím se levicových myšlenek ze Západu

17. listopadu 2020 22:01

Současní čeští komunisté hrají podle pravidel a mají své místo v demokratické společnosti. Větší nebezpečí a návrat komunistických myšlenek přichází naopak ze Západu, myslí si předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). V rozhovoru pro CNN Prima NEWS při příležitosti výročí 17. listopadu také uvedl, že ve společnosti mají místo všechny strany, které zastupují voliče.

Čuňas: Pullmann říká, že normalizace nebyla totalitou. Jde vidět, že byl v Moskvě

17. listopadu 2020 08:08

Jeden z nejvýznamnějších českých disidentů František „Čuňas“ Stárek vydal v nedávné době Knihu v barvě krve, ve které popisuje násilí minulého režimu. Jedná se o odpověď na relativizování normalizace ze strany děkana Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Michala Pullmanna. „Tvrdí, že ve veřejném prostoru nedocházelo k násilí. Jenom to ukazuje, že tady Pullmann skutečně nebyl a žil v Moskvě,“ řekl Stárek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Rozhovořil se také o tom, jak sám prožíval revoluční časy ve vězení, ve kterém seděl jako politický vězeň.

Stovka s Gottwaldem aneb Jak jsme prožili poslední týden před sametovou revolucí

10. listopadu 2020 17:32

Jak Češi a Slováci prožili týden od 10. do 17. listopadu 1989? Ve výplatních sáčcích třeba nacházeli zbrusu nové stokoruny s portrétem diktátora Klementa Gottwalda. A zároveň hltali zprávy o pádu komunismu ve východním Německu (NDR) a Bulharsku. Téměř nikdo ale nepočítal s tím, že revoluce v několika málo dnech vkročí i do Československa.