CNN Prima News Adéla Šípová

Adéla Šípová

Výpis příspěvků ke štítku „Adéla Šípová“

Spor u Pirátů: „Komančské“ a „plzeňské“ křídlo? Členové se neshodli na nominaci Gregorové

Diskuse na pirátském fóru o lednové volbě nového předsedy se neobejde bez ostřejších názorových výměn. Někteří plzeňští Piráti se vymezili vůči nominaci Markéty Gregorové. Plzeňský radní Daniel Kůs dokonce europoslankyni poslal ke komunistům. „Tam si budete rozumět. Vezmi s sebou i Janku Michailidu, Adélu Šípovou a další z vašeho komančského křídla,“ vzkázal Gregorové. Kandidátka na šéfku strany se důrazně ohradila vůči tvrzení, že by zastávala jakoukoliv extremistickou ideologii, a to včetně komunismu. Většina hlasujících Pirátů nominaci Gregorové podpořila.

Tvrdá kritika Šípové: 17. listopad s komunistkou a barvami Palestiny, zlobí se Zdechovský

Pirátská senátorka Adéla Šípová vyvolala na sociálních sítích velké vášně. Na výročí sametové revoluce se totiž k oslavám sešla s ultralevicovou političkou Janou Michailidu. Jako místo si vybraly pražskou restauraci Střecha, která byla v poslední době nechvalně zpropagována během protiizraelské demonstrace. Šípová příspěvek navíc doplnila srdíčky, které svou barevností nápadně připomínají vlajku Palestiny. Senátorka ale jakoukoli podobnost odmítla.

Další spory Šípové o pohlaví. Senátorka za Piráty narazila při prosazování „povinné otcovské“

Senátorka Adéla Šípová (za Piráty) čelí na sociálních sítích ostré kritice kvůli prosazování „povinné otcovské“. Podle političky by byl dobrý nápad, kdyby část rodičovské mohl čerpat jedině tatínek, což by prý zajistilo, že se do péče o dítě zapojí oba rodičové. Vlna nesouhlasných komentářů Šípovou viní z toho, že chce ostatním diktovat, jak mají žít. Další kritici hovoří také o salonní progresivní levici či o sociálním inženýrství.

Proč jsou muži častěji hova*a, ptala se Šípová. Istanbulská úmluva to nezmění, podotkl Jirsa

Proč jsou muži častěji hova*a? Takovou řečnickou otázku v pořadu 360° na CNN Prima NEWS položila senátorka Adéla Šípová (za Piráty). Reagovala na tvrzení senátora Zdeňka Hraby, že ženy nejsou častějším terčem domácího násilí proto, že jsou ženy, nýbrž proto, že násilník je hova*o. Senátor Tomáš Jirsa (ODS) přesto dodal, že Istanbulská úmluva je nadbytečná. S tím Šípová nesouhlasila. Podle ní je třeba se vymezit proti násilí na ženách a zvýšit prevenci.

Feriho výstup? Promiňte, ale je to k poblití, zuří Šípová. Kritika zní i od dalších politiků

Soud s exposlancem Dominikem Ferim vyvolal ve veřejném prostoru ostrou diskusi na téma sexuálního násilí či presumpce neviny. Kdysi výrazná tvář TOP 09 a bývalý politik, který čelí obžalobě ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění, před novináři zveřejnil identitu jedné z žen, jejíž případ byl odložen. Schytal za to ostrou kritiku. Radní Jihomoravského kraje Jana Leitnerová (Piráti) se vzhledem k průběhu soudu svěřila s vlastními zkušenostmi se sexuálním násilím.

KOMENTÁŘ: Prsa Korejky? Šípová rozpoutává „dívčí válku“, záměr se totálně míjí účinkem

Nedělní katarské fotbalové finále rozpoutalo v řadách Pirátů nepříjemný spor. Pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík totiž k těsnému vítězství fotbalistů Argentiny nad Francií napsal, že bylo „o prsa korejské ženy“. Ve sportu běžně používaná hláška však naštvala senátorku Adélu Šípovou (za Piráty), která nyní kvůli své ostré reakci čelí posměchu na sociálních sítích. Jde o útok privilegovaných mužů na ženské pohlaví, nebo hyperkorektní část společnosti znovu ukázala, že postrádá smysl pro humor a sama sebe bere příliš vážně?

Spor o prsa Korejky? Šípová se ostře pustila do Pirátů: Ženám se ve straně dobře nedýchá

Piráti na svém fóru řeší incident, ke kterému došlo krátce po odehrání finálového klání v Kataru. Pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík totiž k těsnému vítězství fotbalistů Argentiny nad Francií napsal, že bylo „o prsa korejské ženy“. Ve sportu běžně používaná hláška však naštvala některé jeho kolegy. Ohradila se například senátorka Adéla Šípová (za Piráty), která nyní kvůli své reakci čelí na sociálních sítích posměchu. Z pozdějšího vyjádření Šípové vychází, že se jí příliš nezastali ani členové Pirátů. Politička na fóru strany nešetřila kritikou.

Bizarní spor o ženské poprsí. Piráti se pohádali kvůli finálovému klání v Kataru

Bylo to o prsa korejské ženy, komentoval pirátský exposlanec Mikuláš Ferjenčík výsledek nedělního finále fotbalového mistrovství světa v Kataru mezi Argentinou a Francií. Na Twitteru si za to vysloužil kritiku od některých svých kolegů. Senátorka Adéla Šípová (za Piráty), kterou příspěvek o poprsí očividně urazil, vyzvala Ferjenčíka, aby post smazal. Většina komentujících se ale autora příspěvku zastala.

Vyhrocená debata: Měřím všem stejně, říká Hamplová. Vždyť Rusové kradou děti, zuří Šípová

Velkou hádkou skončila debata senátorek Jany Zwyrtek Hamplové (nez.) a Adély Šípové (Piráti) v pořadu Partie na CNN Prima NEWS. Hamplová totiž nechtěla jednoznačně odpovědět, zda je Rusko teroristickým státem. Pirátská senátorka své kolegyni z horní komory vmetla, že Rusko unáší z Ukrajiny děti a jako teroristický stát se jednoznačně chová. „Vy to nazvete nějakou válkou, kde umře pár lidí. Vy to s těmi dětmi popíráte,“ rozzuřila se Šípová.

Fiala věří, že EU je plná andělských bytostí. Je akademik, nemá zkušenosti, rýpl si Čunek

S kritikou hned několika posledních vlád a také premiéra Petra Fialy (ODS) přišel kvůli energetické krizi lidovecký senátor Jiří Čunek. Ten v pořadu Partie na CNN Prima NEWS řekl, že Fiala je akademik a má málo reálných zkušeností s tím, jak věci fungují. Další hosté se nemohli shodnout, zda je dobrý nápad, čekat na společné unijní řešení. Negativně se k tomu stavěla nezávislá senátorka Jana Zwyrtek Hamplová. K unijnímu řešení se naopak kloní Pirátka Adéla Šípová.

Sledujte ZÁZNAM Partie s Pekarovou Adamovou a Schillerovou: Daří se vládě krotit krizi?

Drahé energie, drahé potraviny a zřejmě i drahé Vánoce. Dělá vláda maximum? V nedělní Partii Terezie Tománkové o tom diskutovaly předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předsedkyně poslanců hnutí ANO Alena Schillerová. Ve druhé části pak diváky čeká velká politická diskuze senátorek a senátorů napříč politickým spektrem. Hosty budou Adéla Šípová (nestr. za Piráty), Jana Zwyrtek Hamplová (BEZPP), Tomáš Czernin (TOP 09) a Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Třídní schůzky, nebo Senát? Pirátka to kvůli „fňukání“ schytala, rýpl si i Kalousek

Jít na třídní schůzky svých dětí, nebo se zúčastnit schůze horní komory Parlamentu? Nad touto otázkou přemýšlela senátorka Adéla Šípová (za Piráty). O radu požádala uživatele na Twitteru. Dostalo se jí mnoho odpovědí včetně ironických reakcí. Zapojil se například i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) či europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).