CNN Prima News Adéla Šípová

Adéla Šípová

Výpis příspěvků ke štítku „Adéla Šípová“

Genderová válka mezi Piráty a lidovci: Pohádali se kvůli ženám v hromadné dopravě

9. srpna 2022 19:27

I když jsou Piráti a lidovci od prosince součástí vládní pětikoalice, setrvání v kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) jim nebrání v častých hádkách a provokacích ve veřejném prostoru. V jedné z posledních takových přestřelek figurovala senátorka Adéla Šípová (za Piráty) a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Spor odstartovalo tvrzení členky horní komory Parlamentu, že převaha žen v hromadné dopravě je prý důkazem pro nutnost většího zastoupení ženského pohlaví v české politice.

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude ústavně zakotveno. Změnu schválil Senát

21. července 2021 10:57

Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude v Česku ústavně zakotveno. Stane se součástí Listiny základních práv a svobod. Úprava je reakcí na odzbrojovací tendence v rámci EU. Senát dnes podle očekávání potvrdil souhlas s tím doplněním listiny, které sám navrhl. Změnu nyní dostane k podpisu prezident, který na rozdíl od běžných zákonů ústavní zákon vetovat nemůže.

Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce

14. června 2021 06:38

Výrok o skejtování na památníku československým letcům RAF na Klárově byl blábol, který se prostě nepovedl, řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pirátská senátorka Adéla Šípová. Nejvíce ji ale fascinuje, kolik času má třeba expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na to, aby taková vyjádření začínající političky řešil. V rozhovoru se dále rozpovídala o tom, jak zvládá výchovu pěti dětí a proč občas pochybuje, jestli je dobrá máma. Mluví i o ženách v politice nebo o svém hlavním tématu – exekucích.

Je to šok, jde o dívky ve věku mých dcer. Jak se na Feriho kauzu dívají političky?

29. května 2021 07:15

Kauza údajného zneužívání žen bývalým poslancem TOP 09 Dominikem Ferim rozpoutala v české společnosti bouři. Jedním z témat je strach mluvit o sexuálním násilí. Velmi citlivě to vnímají především političky. Některé si s věkem obětí vybaví své vlastní dcery, jiné volají po tvrdších trestech a další zdůrazňují, jak podstatné je téma otevřít.

Lidé v karanténě dostanou navíc až 370 korun denně. „Izolačka“ prošla Senátem

4. března 2021 15:56

Lidé v nařízené karanténě nebo izolaci budou dostávat v březnu a v dubnu příspěvek k nemocenské až 370 korun denně. Předpokládá to návrh zákona, který schválil Senát hlasy všech 58 přítomných členů. Bonus k nemocenské má bránit propadu příjmů a motivovat lidi k tomu, aby po setkání s nakaženými zůstávali v karanténě, nemoc dál nešířili a hlásili své kontakty. Předlohu dostane k podpisu prezident.

Lidé v karanténě mají dostávat příspěvek po dobu dvou týdnů. Vláda navrhovala 10 dnů

25. února 2021 14:59

Senát chce, aby lidé v nařízené karanténě dostávali příspěvek k náhradě mzdy až po dobu dvou týdnů místo vládou navrhovaných deseti dnů. Senát hodlá vložit prodloužení lhůty do příslušné vládní předlohy, kterou dnes se svým návrhem poslal zpět do Sněmovny. O jeho výsledné podobě tak rozhodnou poslanci. Bonus k náhradě mzdy, takzvaná izolačka, může činit až 370 korun denně.

Ať si hraje schovku doma s Monikou, pustila se Pirátka do Babiše po odchodu ze Senátu

10. prosince 2020 17:42

Senátoři se ostře pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Důvodem je, že předseda vlády slíbil, že v Senátu bude po celou dobu projednávání daňového balíčku, nicméně krátce po začátku jednání odjel. Premiér se omluvil s tím, že musí na jednání Evropské rady do Bruselu a že Česko nemůže zastupovat nikdo jiný. To ale senátorům rozhodně nestačilo a vmetli mu i jeho dva dny starý slib, který dokonce napsal na Twitter. Nová pirátská senátorka Adéla Šípová Babišovi vzkázala, ať si hraje na schovku doma s manželkou Monikou, ale ne se senátory.

Jsem zděšena, říká senátorka. Jak dlouho budou naše děti ten schodek splácet?

23. listopadu 2020 23:12

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) uvedla, že ji hlasování z minulého čtvrtka o daňových změnách překvapilo a nesouhlasí s ním. Do Senátu návrh prošel Poslaneckou sněmovnou za podpory ANO, ODS a SPD, nechce ho ale ani premiér Andrej Babiš (za ANO). Společně s ministryní proto chtějí požádat o pomoc Senát a ze změny vyškrtnout zvýšení slevy na poplatníka. „Nevím, zda z mé strany budou mít pochopení. Je však potřeba ten zmatek napravit. Na celou rozpravu se těším,“ uvedla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS senátorka Adéla Šípová (za Piráty). O tom, jak hlasování v Poslanecké sněmovně probíhalo, diskutoval v pořadu i člen sněmovního rozpočtového výboru Jan Řehounek (ANO).

Šípová bojuje o Senát: Potřebujeme více matek v politice. Piráti nejsou extrémní levice

9. října 2020 13:30

Podle pirátské kandidátky do Senátu na Kladensku, advokátky a matky pěti dětí Adély Šípové je třeba, aby do politiky vstupovalo víc žen a ona sama chce jít příkladem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS také uvedla, že ve svých čtyřiceti letech jí k cestě do politiky vedlo i úmrtí jejího dědečka a do kampaně vložila peníze z dědictví. Na Pirátech si oblíbila jejich odvahu, za extrémní levici, jak je označil premiér Andrej Babiš, je nepovažuje a ve druhém kole doufá, že porazí zkušeného politika a poslance ODS Petra Bendla.

Úspěch ANO je nižší, než Babiš čekal. Piráti pokořili další metu, raduje se Bartoš

3. října 2020 18:52

Jsme silnou stranou v každém kraji, mám radost, pokořili jsme další metu politiky, prohlásil v sobotu večer po zveřejnění výsledků krajských a senátních voleb lídr Pirátů Ivan Bartoš. Jeho strana se umístila v krajských volbách s 12 procenty na druhém místě za hnutím ANO. V senátních volbách strana tak úspěšná nebyla, do druhého kola prošli pouze dva kandidáti.