reklama
CNN Prima News Adéla Šípová

Adéla Šípová

Výpis příspěvků ke štítku „Adéla Šípová“

Pirátka Šípová: Zaráží mě, že má Kalousek čas na mé bláboly. Ať se mnou řeší exekuce

Výrok o skejtování na památníku československým letcům RAF na Klárově byl blábol, který se prostě nepovedl, řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pirátská senátorka Adéla Šípová. Nejvíce ji ale fascinuje, kolik času má třeba expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na to, aby taková vyjádření začínající političky řešil. V rozhovoru se dále rozpovídala o tom, jak zvládá výchovu pěti dětí a proč občas pochybuje, jestli je dobrá máma. Mluví i o ženách v politice nebo o svém hlavním tématu – exekucích.

Ať si hraje schovku doma s Monikou, pustila se Pirátka do Babiše po odchodu ze Senátu

Senátoři se ostře pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Důvodem je, že předseda vlády slíbil, že v Senátu bude po celou dobu projednávání daňového balíčku, nicméně krátce po začátku jednání odjel. Premiér se omluvil s tím, že musí na jednání Evropské rady do Bruselu a že Česko nemůže zastupovat nikdo jiný. To ale senátorům rozhodně nestačilo a vmetli mu i jeho dva dny starý slib, který dokonce napsal na Twitter. Nová pirátská senátorka Adéla Šípová Babišovi vzkázala, ať si hraje na schovku doma s manželkou Monikou, ale ne se senátory.

Jsem zděšena, říká senátorka. Jak dlouho budou naše děti ten schodek splácet?

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) uvedla, že ji hlasování z minulého čtvrtka o daňových změnách překvapilo a nesouhlasí s ním. Do Senátu návrh prošel Poslaneckou sněmovnou za podpory ANO, ODS a SPD, nechce ho ale ani premiér Andrej Babiš (za ANO). Společně s ministryní proto chtějí požádat o pomoc Senát a ze změny vyškrtnout zvýšení slevy na poplatníka. „Nevím, zda z mé strany budou mít pochopení. Je však potřeba ten zmatek napravit. Na celou rozpravu se těším,“ uvedla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS senátorka Adéla Šípová (za Piráty). O tom, jak hlasování v Poslanecké sněmovně probíhalo, diskutoval v pořadu i člen sněmovního rozpočtového výboru Jan Řehounek (ANO).

Šípová bojuje o Senát: Potřebujeme více matek v politice. Piráti nejsou extrémní levice

Podle pirátské kandidátky do Senátu na Kladensku, advokátky a matky pěti dětí Adély Šípové je třeba, aby do politiky vstupovalo víc žen a ona sama chce jít příkladem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS také uvedla, že ve svých čtyřiceti letech jí k cestě do politiky vedlo i úmrtí jejího dědečka a do kampaně vložila peníze z dědictví. Na Pirátech si oblíbila jejich odvahu, za extrémní levici, jak je označil premiér Andrej Babiš, je nepovažuje a ve druhém kole doufá, že porazí zkušeného politika a poslance ODS Petra Bendla.

reklama