CNN Prima News adrenalin

adrenalin

Výpis příspěvků ke štítku „adrenalin“

Proti jeho výstavbě se konaly demonstrace, dnes sem lidé míří za kulturou i sportem: Areál Jammertal

Letní teplé dny už máme za sebou. Nicméně i podzim v Česku dál přeje venkovním aktivitám. Ať už preferujete sport, či raději vzpomínáte na čas strávený s blízkými v poklidnějším tempu, můžete zamířit do volnočasového areálu Jammertal v pražském parku Folimanka. Nadšení vzbudí především u vyznavačů skateboardingu a kolečkových bruslí. Zklamání ale nehrozí ani obdivovatelům umění.

Vyhrajte vstupenky na All American Fest a konzumační kartu v hodnotě 1 000 Kč

Oslava konce léta All American Fest je tu a soutěž o vstupenky s ní! Praha od pátku do neděle ožije v duchu motocyklů, burgerů i adrenalinových show ve freestyle motocrossu. Zábava pro celou rodinu včetně nejmenších - to je třeba koncert Monkey Business, spanilá jízda motocyklů Harley-Davison nebo grilovací workshop Zdeňka Pohlreicha. To a mnohem více uvidíte na pražském holešovickém Výstavišti. Tři z vás mohou vyhrát v naší soutěži dva vstupy a konzumační kartu v hodnotě 1 000 Kč. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku. Držíme vám palce!

Záběry hrůzy na bungee jumpingu: Muže vystrčili, když se přetrhlo lano, byl už v bezvědomí

O vskutku hororovém zážitku může vyprávět 39letý turista Mike z Hongkongu. Ten se během své dovolené v thajském Pattayi rozhodl vyzkoušet adrenalinový bungee jumping. Osudným se mu však mohlo stát lano, které měl omotané kolem nohou – na záběrech dokumentujících nebezpečnou situaci je jasně vidět, jaký kousek nad vodní hladinou se přetrhlo. Nakonec skončil s četnými zraněními v nemocnici. Informuje o tom zpravodajský web Daily Mail s tím, že další rána přišla pro Mikea později, když se dozvěděl o návrhu zábavního parku na odškodné – jako nefér ho odmítl.

Dělal lesníka a hasiče, ve Francii měl přitom založit hned tři lesní požáry. Proč?

Francouzské úřady obvinily jednoho z dobrovolných hasičů z úmyslného založení nejméně tří lesních požárů. Muž se k činu přiznal, dělal to údajně v touze po adrenalinu a po úniku z „tíživého rodinného prostředí“. Pikantnosti celému případu dodává fakt, že dobrovolný hasič zároveň pracoval jako lesník a měl požárům zabraňovat.

Káva a pak tři salta s pěti vruty. Můj skok předběhl dobu, říká Valenta 20 let poté

V americkém středisku Deer Valley panovalo 19. února roku 2002 ideální počasí. To byl základ pro to, aby akrobatický lyžař Aleš Valenta mohl vystřihnout abnormálně obtížný skok, který měl v šuplíku jako jediný na světě. Našroubovat do tří salt místo čtyř vrutů pět bylo zkrátka něco revolučního. Je to přesně 20 let, co se rodák ze Šumperka roztočil do obrovské vrtule, úspěšně dopadl a o den později se mu na krku houpala zlatá medaile z olympijských her v Salt Lake City.

I nebeští ptáci mají své terapeuty

Správně vybrané zaměstnání, které nás baví a dělá nás šťastnými, je asi ta největší výhra v životě. František Kaňka takovou lásku našel a pracuje jako letecký mechanik. Vnitřní síla a odhodlání přivedly mladíka na cestu splněných přání. Již od dětství vzhlížel k obloze. Nespoutaná krása ladného pohybu a volnost ve vzduchu jsou jeho hnacím pohonem, adrenalinem i terapií.

Na skok Dominicem Torettem. Řídili jsme Toyotu Supru z filmu Rychle a zběsile 9

Na plátnech kin po celé České republice momentálně běží v pořadí již devátá část série úspěšných akčních filmů Rychle a zběsile. Právě v něm se angažuje i zbrusu nová oranžovo-černá Toyota GR Supra, která svým designem navazuje na podobu vozu z prvního dílu tohoto snímku. My jsme ji v rámci akce Lexus Driving Experience 2021 krátce řídili na okruhu v Mostě, odkud si odvážíme nezapomenutelný zážitek. O adrenalinovou jízdu v ikonickém kupé teď soutěží diváci v multikině Cinema City Letňany.

Elektrohipsteři škytají: Osmiválcová japonská šílenost, kde kapota stojí 400 tisíc bez DPH

Jak vypadá ideální auto současného zvláštního světa, světa roku 2021? Společenský tlak nás nutí říkat něco jako: „Ideální auto světa 2021 musí být elektrovůz, přinejmenším hybrid, nejlépe sdílený více lidmi, alespoň tak tisíci osmi sty dvaceti, pronájem placen bitcoiny. Vzhled a vlastnosti jsou fuk, hlavní je dobře zastřižený plnovous a absence výfuku (a podstatná dávka pokrytectví, žádné vzácné kovy tam nejsou a ta uhlíková stopa taky nesouhlasí, pozn. red.).“ Ale naštěstí, svět roku 2021 dokáže být pro milovníky aut pořád i racionální. A krásný. A normální. Týden jsme v redakci testovali vzácný, šílený Lexus RC F Track Edition. UF!!!