CNN Prima News adrenalin

adrenalin

Výpis příspěvků ke štítku „adrenalin“

Dělal lesníka a hasiče, ve Francii měl přitom založit hned tři lesní požáry. Proč?

30. července 2022 23:07

Francouzské úřady obvinily jednoho z dobrovolných hasičů z úmyslného založení nejméně tří lesních požárů. Muž se k činu přiznal, dělal to údajně v touze po adrenalinu a po úniku z „tíživého rodinného prostředí“. Pikantnosti celému případu dodává fakt, že dobrovolný hasič zároveň pracoval jako lesník a měl požárům zabraňovat.

Káva a pak tři salta s pěti vruty. Můj skok předběhl dobu, říká Valenta 20 let poté

19. února 2022 07:02

V americkém středisku Deer Valley panovalo 19. února roku 2002 ideální počasí. To byl základ pro to, aby akrobatický lyžař Aleš Valenta mohl vystřihnout abnormálně obtížný skok, který měl v šuplíku jako jediný na světě. Našroubovat do tří salt místo čtyř vrutů pět bylo zkrátka něco revolučního. Je to přesně 20 let, co se rodák ze Šumperka roztočil do obrovské vrtule, úspěšně dopadl a o den později se mu na krku houpala zlatá medaile z olympijských her v Salt Lake City.

I nebeští ptáci mají své terapeuty

14. září 2021 17:00

Správně vybrané zaměstnání, které nás baví a dělá nás šťastnými, je asi ta největší výhra v životě. František Kaňka takovou lásku našel a pracuje jako letecký mechanik. Vnitřní síla a odhodlání přivedly mladíka na cestu splněných přání. Již od dětství vzhlížel k obloze. Nespoutaná krása ladného pohybu a volnost ve vzduchu jsou jeho hnacím pohonem, adrenalinem i terapií.

Na skok Dominicem Torettem. Řídili jsme Toyotu Supru z filmu Rychle a zběsile 9

18. června 2021 15:21

Na plátnech kin po celé České republice momentálně běží v pořadí již devátá část série úspěšných akčních filmů Rychle a zběsile. Právě v něm se angažuje i zbrusu nová oranžovo-černá Toyota GR Supra, která svým designem navazuje na podobu vozu z prvního dílu tohoto snímku. My jsme ji v rámci akce Lexus Driving Experience 2021 krátce řídili na okruhu v Mostě, odkud si odvážíme nezapomenutelný zážitek. O adrenalinovou jízdu v ikonickém kupé teď soutěží diváci v multikině Cinema City Letňany.

Elektrohipsteři škytají: Osmiválcová japonská šílenost, kde kapota stojí 400 tisíc bez DPH

17. června 2021 08:41

Jak vypadá ideální auto současného zvláštního světa, světa roku 2021? Společenský tlak nás nutí říkat něco jako: „Ideální auto světa 2021 musí být elektrovůz, přinejmenším hybrid, nejlépe sdílený více lidmi, alespoň tak tisíci osmi sty dvaceti, pronájem placen bitcoiny. Vzhled a vlastnosti jsou fuk, hlavní je dobře zastřižený plnovous a absence výfuku (a podstatná dávka pokrytectví, žádné vzácné kovy tam nejsou a ta uhlíková stopa taky nesouhlasí, pozn. red.).“ Ale naštěstí, svět roku 2021 dokáže být pro milovníky aut pořád i racionální. A krásný. A normální. Týden jsme v redakci testovali vzácný, šílený Lexus RC F Track Edition. UF!!!

V deseti jí „draka“ s prknem zakazovali, teď věří, že doletí až na olympiádu do Paříže

22. září 2020 15:29

Skateboarding, snowboarding. Dva sporty, známé i provozované v Česku. První na prkně na kolečkách, druhý na prkně na sněhu. A oba olympijské. Přibude k nim třetí „boarding“. Kiteboarding. Opět na prkně, ale na vodě. A ještě k tomu tažený „drakem“. Česko v něm má žhavou naději, jednu z nejlepších závodnic na světě, vítězku závodu Světového poháru Pavlu Novotnou, které však nikdo neřekne jinak než Paula.

Jakub Kudláček hledá talenty pro Michaela Jordana. Jak pozná nejlepší basketbalisty?

19. září 2020 07:45

Už od dětství vzhlížel k Michaelu Jordanovi. „On byl největší legenda a modla našeho sportu,“ přemítá třicetiletý Jakub Kudláček, který měl původně ambice stát se také skvělým basketbalistou. Jenže zdravotní komplikace mu udělaly čáru přes rozpočet. Nesložil se však z toho. Naopak. Vášeň pro hru, energie, drive, a především cílevědomost dostaly bývalého českého reprezentanta až do nejlepší basketbalové soutěže světa – NBA. A přímo k jeho idolu, Jordanovi. Pro tým Charlotte Hornets, který tahle legenda spjatá s číslem 23 vlastní, hledá po celém světě nové talenty. Jako jediný Čech.