reklama

AFP

Výpis příspěvků ke štítku „AFP“

Smutný rekord. Svět poprvé překonal hranici milionu nakažených koronavirem za den

30. prosince 2021 18:14
Aktualizováno

Koronavirová pandemie má za sebou další nelichotivý rekord. Ve světě poprvé padla hranice milionu infikovaných za jediný den. Plyne to z propočtů agentury AFP, která vycházela z průměrného přírůstku za uplynulý týden. Celkově se od začátku pandemie nakazilo koronavirem více než 285 milionů lidí. Rekord v počtu nově nakažených zaznamenaly i Velká Británie a Itálie.

Technoparty ve Francii skončila tvrdým zásahem policistů. 22letý mladík přišel o ruku

19. června 2021 11:48

Několik set policistů v noci z pátku na sobotu rozhánělo účastníky technoparty na západě Francie. Akce se totiž konala navzdory tomu, že v zemi stále platí noční zákaz vycházení nařízený kvůli boji s pandemií koronaviru. Podle policie se při střetech zranilo pět policistů i několik účastníků technoparty, dvaadvacetiletý mladík přišel o ruku, uvedla agentura AFP.

Maláčová „proslavila“ ČR. Výrok o srovnání koronaviru s válkou citují zahraniční média

8. února 2021 09:33

O srovnání koronaviru s druhou světovou válkou z úst ministryně práce a sociálních věcí (ČSSD) Jany Maláčové citují média po celém světě. Výrok, který pronesla v Partii televize CNN Prima NEWS, si všimla francouzská tisková agentura AFP, od které si zprávu převzala například média z Velké Británie, Malty nebo jižní Afriky.

Výbuch v Afghánistánu si vyžádal 15 obětí. Policie obvinila islamisty z Tálibánu

3. října 2020 15:46

Nejméně 15 lidí zemřelo a 52 se zranilo při výbuchu bomby nastražené ve voze u správního úřadu ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters s odvoláním na místní úřady. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Ministerstvo vnitra a místní policie ale akci připisují povstaleckému hnutí Tálibán. Počet obětí se může ještě zvýšit.

Biden se setkal s rodinou černošského mladíka Blakea, Trump ho zkritizoval

4. září 2020 13:12

Kandidát na amerického prezidenta Joe Biden se setkal ve čtvrtek s rodinou černošského mladíka Jacoba Blakea, kterého předminulý týden střelil bělošský policista sedmkrát do zad. Incident spustil v USA novou vlnu demonstrací a nepokojů, kvůli níž navštívil město Kenosha se státě Wisconsin před třemi dny i prezident Donald Trump. Ten se ale podle televize CNN s mladíkem ani jeho rodinou nesetkal, Bidena ostře zkritizoval.

reklama