CNN Prima News Alena Schillerová

Alena Schillerová

Výpis příspěvků ke štítku „Alena Schillerová“

Babiš zní pravidelně jako Jakeš, rýpla si Pekarová. Schillerová jí připomněla dřívější slib

Andrej Babiš (ANO) svými vystoupeními v Poslanecké sněmovně s železnou pravidelností připomíná památný projev Miloše Jakeše, pustila se do šéfa opozičního hnutí Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) na sociálních sítích. Připomněla přitom, že ve středu uplynulo 35 let od památného zmateného proslovu generálního tajemníka komunistické strany. Šéfovi hnutí ANO přispěchala do komentářů na pomoc kolegyně Alena Schillerová (ANO).

Puč na radnici ve Znojmě, zuří Schillerová. Spolu se chce úplatky zbavit starostky, tvrdí

Aktualizováno

Krajští zástupci koalice Spolu nabízeli ve Znojmě zastupitelům města úplatky, pokud se přidají na jejich stranu. Na tiskové konferenci to uvedla místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová, která zdůraznila, že mělo jít o „puč na místní radnici“. Členovi vedení města Květoslavu Svobodovi (SPD) údajně nabídli politici půlmilionový úplatek za to, že opustí tamní koalici. Schillerová uvedla, že se jedná o korupční praktiky a mělo jít o snahu rozbít uskupení starostky Znojma Ivany Solařové (ANO). Předseda místního sdružení ODS ve Znojmě František Koudela ale taková tvrzení odmítá.

Vládní třenice kvůli platbám v hotovosti. Lidovec se postavil na stranu ANO, ODS nesouhlasí

Letní politické téma plateb v hotovosti je znovu na scéně. Nově se ke kritice kromě hnutí ANO přidávají i někteří koaliční politici. Vadí jim totiž, když podniky neumožňují platby kartou a berou pouze hotovost. Podle lidoveckého poslance Michaela Kohajdy tato praxe „smrdí“ zatajováním tržeb. Nejsilnější vládní strana ODS ale nesouhlasí.

Porušuje Stanjura zákon? Schillerová i Kalousek ho kritizují kvůli rozpočtu, ministr to odmítá

Atentát na rozpočtovou transparentnost. Těmito slovy bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) kritizuje přípravu státního rozpočtu na příští rok. Vláda ho podle ní tají. Ke kritice se přidal i další z bývalých šéfů státní kasy Miroslav Kalousek (TOP 09). Oběma vadí, že ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) doposud nezveřejnil výdaje a příjmy jednotlivých resortů, čímž prý porušuje zákon. Stanjura kritiku odmítá.

Schillerová: Stanjura narušuje důvěru ve stát. Jednání o rozpočtu není divadlo, opáčil ministr

Aktualizováno

Ministerstvo financí rozeslalo první návrh státního rozpočtu na příští rok ostatním resortům, dále však jeho podobu nyní zveřejňovat nechce. Jednotlivá ministerstva se k předloze vyjádří do konce července, finální návrh poté ministerstvo financí zveřejní do konce srpna. Na sociální síti to napsal šéf státní kasy Zbyněk Stanjura (ODS). Jeho postup ale kritizuje ANO – podle předsedkyně poslanců opozičního hnutí tím Stanjura narušuje důvěru ve stát. To však ministr odmítl a dodal, že kolem návrhu nepotřebuje PR divadlo.

Schillerová řekla o zvýšení daní pravdu, míní Feranec. Podle Kohajdy by novela neprošla

Alena Schillerová měla pravdu, když v Partii Terezie Tománkové uvedla, že vláda plánuje další daňový balíček. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl člen sněmovního rozpočtového výboru Milan Feranec (ANO). Fakt, že to bylo zmíněno v důvodové zprávě novely, připustil i Michael Kohajda (za KDU-ČSL). Podle něj šlo ale jen o „přílišnou horlivost některých úředníků“. Navíc prý nešlo o finální návrh a novela by neprošla.

Schillerová varovala před novým zdaněním. O nic nepřijdete, uklidnilo ministerstvo majitele

Vláda připravuje další daňový balíček. Tento výrok exministryně financí Aleny Schillerové (ANO) v nedělní Partii Terezie Tománkové způsobil velké pozdvižení. Podle ní chce vláda připravit daňové poplatníky o miliardy korun v souvislosti s pronájmy majetku. Ministerstvo financí to ale odmítlo s tím, že majitelé bytů a domů se žádné změny bát nemusí.

Stanjura ostře k Schillerové: Šíří paniku a lže. Žádný tajný daňový balíček nechystám

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) se ostře ohradil vůči slovům bývalé šéfky státní kasy Aleny Schillerové (ANO). Vládního politika rozčílily její výroky na CNN Prima NEWS o údajném novém daňovém balíčku, který měl podle ní Stanjura potichu na ministerstvu připravit. Občanskodemokratický politik Schillerovou v reakci osočil ze lži a šíření paniky.

Skopeček: Mám problém s platbou veřejnoprávních poplatků za mobil. Otazníky jsou i u firem

Vládní poslanec a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) nesouhlasí s návrhem na rozšíření okruhu poplatníků veřejnoprávních poplatků. Podle něj jsou problémem platby za tablety či mobily, na kterých mohou lidé veřejnoprávní média sledovat. Skopeček také připomněl, že během projednávání návrhu by se poslanci měli věnovat i poplatkům pro firmy.