CNN Prima News Alena Schillerová

Alena Schillerová

Výpis příspěvků ke štítku „Alena Schillerová“

Hasiči a policisté mají smůlu, plat jim příští rok nevzroste. Plivanec do tváře, míní politolog

Státní zaměstnanci nedostanou v příštím roce přidáno. Některým z nich dokonce hrozí ztráta zaměstnání. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) totiž naplánoval v návrhu státního rozpočtu na příští rok snížit výdaje na platy až o osm a půl miliardy korun. Šéf resortu rovněž navrhl zeštíhlit počet státních zaměstnanců o 21 tisíc. Podle hasičských i policejních odborů je takový krok nesmyslný a negativně se odrazí na počtech nových uchazečů.

Michálek: Pokud chceme kvalitní školy, musíme zdanit ty, kteří na válce nejvíce „rejžují“

Pokud chceme dobré vzdělání a kvalitní učitele, bude to vyžadovat další příjmy, a to především od těch, kteří nejvíce vydělávají na válce na Ukrajině, řekl CNN Prima NEWS šéf pirátských poslanců Jakub Michálek. Reagoval na nápad ministra školství Mikuláše Beka (STAN), který by řešil nedostatek financí ve školství zavedením nové sektorové daně, která by mohla dopadnout například na zbrojovky. Premiér stínové vlády hnutí ANO Karel Havlíček v této souvislosti hovoří o Kocourkově.

Hrnčíř: Vláda se s balíčkem zbláznila, s ničím nesouhlasíme. Opozice šíří nepravdy, řekl Kučera

Koalice se asi úplně zbláznila. Ve vládním konsolidačním balíčku není nic, s čím bychom souhlasili, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS poslanec SPD Jan Hrnčíř. Podle něj se jedná spíš o daňový balíček, který zasáhne všechny obyvatele. Poslanec Michal Kučera (TOP 09) namítl, že se opozice chová populisticky a šíří nepravdy. Podle předsedkyně poslanců ANO Aleny Schillerové je balíček neopravitelný.

STAN navrhuje další zvyšování daní. Chce více sáhnout na firmy s velkými zisky

Povinné zvýšení učitelských platů či peněz na obranu komplikují vyjednávání o státním rozpočtu na příští rok. Ministr školství Mikuláš Bek s odvoláním na záměry hnutí STAN navrhl, že by se vyšší výdaje mohly pokrýt dalším zvyšováním daní. To by se podle jeho vyjádření pro CNN Prima NEWS mohlo týkat firem s vysokými zisky. Mluví se například o zbrojařích. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) by ale vláda takovou variantu nestihla legislativně schválit do konce roku, eventuálně by se mohla týkat až roku 2025. Podobné kroky by podle některých expertů mohly ubrat vládě na důvěryhodnosti.

Konsolidační balíček prošel ve Sněmovně druhým čtením. Hlasovat se bude o desítkách úprav

Vládní konsolidační balíček prošel ve čtvrtek ve Sněmovně druhým čtením, a je tedy před závěrečným schvalováním. Poslanci vznesli osm desítek návrhů úprav, úpravy balíčku navrhla i vládní koalice. Předlohu budou zákonodárci schvalovat na konci září. Opozici se ve čtvrtek nepodařilo prosadit vrácení předlohy k novému projednání v rozpočtovém výboru. Samo druhé čtení trvalo zhruba 17 hodin a provázela ho kritika ze strany opozice. Vládě má umožnit v příštím roce snížit schodek rozpočtu o 97 miliard korun a do roku 2025 celkem o 150 miliard korun.

Schodek rozpočtu dodržíme, slíbil Stanjura. Bez účetních triků to nedají, tvrdí Schillerová

Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se v letošním roce vládě podaří ušetřit až 20 miliard a dodrží tak plánovaný schodek. Šéf státní kasy to uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Vedle toho předsedkyně poslanců ANO Alena Schillerová označila jeho propočty za nemožné a dodala, že Stanjura využívá účetní triky a nedělá poctivé rozpočtové řemeslo.

Hnutí ANO napadne vládní penzijní novelu před Ústavním soudem. Argumentuje hned dvěma důvody

Sněmovní klub opozičního ANO se v pondělí dohodl, že poslanci hnutí napadnou u Ústavního soudu vládní penzijní novelu o zpřísnění podmínek pro předčasné důchody a o zpomalení řádných lednových valorizací. Po skončení schůze frakce to řekla její předsedkyně Alena Schillerová. Podání k soudu by mohlo být podle ní zpracováno do konce října.

Schůzka s ANO? Žádná zrada, ale slušnost. Zkuste to taky, odmítl kritiku Červíček z ODS

Nic jsem neorganizoval a celostátní politiku jsme neřešili. Netřeba v tom hledat zradu a spiknutí. Ve svém vyjádření to uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS). Toho někteří členové pětikoalice kritizují za to, že se setkal se členy stínové vlády hnutí ANO. „Je to trapné, ale navíc i velmi obtížně pochopitelné,“ prohlásil například ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN).

Plán ANO: Po vyhraných volbách do koalice s ODS. Ale bez Fialy a možná i bez Babiše

Zatímco europoslanec ODS Jan Zahradil čím dál častěji mluví o tom, že spolupráce s hnutím ANO by neměla být tabu, špičky strany v čele s Petrem Fialou takovou koalici odmítají. V hnutí ANO taková skepse nevládne. Podle informací CNN Prima NEWS je i šéf hnutí Andrej Babiš připravený stáhnout se do ústraní, pokud by měl být právě on problémem pro případnou spolupráci.

Dělali jste švindly a žebrali u Schillerové. Skopeček a Nacher se hádali kvůli rozpočtu

Místopředseda Poslaneckého klubu ANO Patrik Nacher obvinil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS současnou vládu z toho, že její plán státního rozpočtu neodpovídá skutečnosti. Proti tomu se ohradil místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) se slovy, že bývalý kabinet na tom nebyl o nic lépe a navíc předváděl nedůstojné etudy – jednotliví ministři prý chodili žebrat za exministryní financí Alenou Schillerovou (ANO).