reklama
CNN Prima News Alena Schillerová

Alena Schillerová

Výpis příspěvků ke štítku „Alena Schillerová“

Babiš jako Kim Čong-un a kurz historie pro Schillerovou. Kdo je fenomén Síkela?

15. ledna 2022 20:02

Poprvé ve Sněmovně a hned bouřlivý smích a potlesk. Takové reakce se za své vystoupení dočkal nový ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Ten se při své řeči během středeční noci nejprve zastal svých kolegů proti urážkám od expremiéra Andreje Babiše a následně poučil exministryni financí Alenu Schillerovou (oba ANO). Uznání sklízí i na sociálních sítích. Jaké šance prorazit nováček v nejvyšší politice, který usedl na post ministra průmyslu, vlastně má?

Tlumočník pro Válka, kalous ušatý a nasr*ný Fiala aneb Nejlepší hlášky ze Sněmovny

13. ledna 2022 10:57

Ve středu ráno začala schůze Poslanecké sněmovny, na které vláda premiéra Petra Fialy (ODS) žádá o důvěru. Jednání trvalo rekordních 22 hodin, poté bylo přerušeno. Ve čtvrtek od devíti hodin ráno se ovšem řeší financování hnutí STAN na návrh šéfa SPD Tomia Okamury. O důvěře by se mělo začít diskutovat znovu až v 18 hodin. Které výroky zatím patřily během středy mezi nejzajímavější? Redakce CNN Prima NEWS sestavila jejich přehled.

Analytička: Zoufalá Schillerová nemá komunikační talent. Havlíček mluví, ale bez obsahu

7. ledna 2022 19:04

Zatímco v době vlády hnutí ANO byl nejvíce slyšet předseda a tehdejší premiér Andrej Babiš, po neúspěšných volbách a pádu do opozice převzala jeho roli bývalá ministryně financí a nová předsedkyně poslanců ANO Alena Schillerová. Podle komentátora MF Dnes Petra Koláře a analytičky webu Echo24 Lenky Zlámalové to souvisí s Babišovou možnou kandidaturou na prezidenta.

Schillerová je nabízela jako vánoční dárek. Stanjura výhodné státní dluhopisy pozastavil

7. ledna 2022 07:40

Kdo si do 23. prosince neobjednal protiinflační Dluhopis Republiky, možná propásl svou poslední šanci na poměrně výhodné zhodnocení svých úspor. Právě rekordní poptávka po tomto cenném papíru vedla ministerstvo financí k dočasnému pozastavení vydávání dalších dluhopisů z této kategorie. Účelem prý nikdy nebylo maximalizovat jejich prodej. Protiinflační bondy jsou pro stát už zkrátka drahé, a tak hledá lacinější alternativy financování svého dluhu.

Přísná Alena. Exministryně Schillerová přitvrdila, má to pomoct Babišovi na Hrad

7. ledna 2022 05:10

Bývalá ministryně financí a předsedkyně poslanců ANO Alena Schillerová ve svých mediálních projevech přitvrdila. Zatímco před volbami se snažila nechodit do konfliktů a věci většinou vysvětlovat s úsměvem na tváři, v opozičních řadách přitvrdila. Podle informací z tábora hnutí ANO jde o taktiku, jak pomoci bývalému premiérovi na Hrad. Sama Schillerová to odmítá.

reklama