CNN Prima News Alena Schillerová

Alena Schillerová

Výpis příspěvků ke štítku „Alena Schillerová“

Rezignujte, vyzvala Schillerová Válka kvůli nedostatku léků. Kalousek se ostře ohradil

4. února 2023 19:36

Ministr zdravotnictví a vicepremiér Vlastimil Válek (TOP 09) nezvládá svoji funkci a měl by rezignovat. To si myslí šéfka poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová. Svou výzvu k odstoupení, kterou uveřejnila na Twitteru, vysvětlila údajně nezvládnutou situací s nedostatkem léků v lékárnách, kritizovala také to, že Válek nekomunikuje. Ministr výzvu k rezignaci odmítá. Svého stranického kolegu hájí bývalý předseda TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek.

Havlíček hájí konec Prchala a dalších v ANO: Skončily volby, tak se tým zredukoval

2. února 2023 23:53

Andrej Babiš je v České republice a politiku aktivně sleduje. Nadále je denně v kontaktu se členy hnutí ANO a společně řeší aktuální agendu. Tvrdí to šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Hnutí ale postupně opouštějí spolupracovníci, kteří stáli za jeho úspěchem. Koncem února končí pravá ruka Andreje Babiše a šéfka neúspěšné kampaně Tünde Bartha a také mluvčí hnutí Vladimír Vořechovský. Schillerová jejich odchod hájí, prý se rozešli v dobrém.

ANO potřebuje nového lídra. Babiše voliči opustili, protože ztrácí sílu, míní komentátoři

31. ledna 2023 14:19

Po neúspěchu Andreje Babiše (ANO) v prezidentských volbách potřebuje hnutí ANO nového lídra. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli komentátoři Martin Schmarcz a Petr Kamberský. Kandidovat do čela hnutí podle nich musí někdo, kdo je schopný oslovit ke spolupráci další strany, protože s Babišem v potenciální vládě nikdo sedět nechce.

Rozpolcené ANO: Vondrák se omlouvá za Babišovu výzvu k hazardu, Nacher překvapil

31. ledna 2023 11:16

Hnutí ANO se nemůže dohodnout o jasném postoji k sázkařské výzvě Andreje Babiše. Zatímco první místopředseda hnutí Karel Havlíček vnímá apel k hazardu jako nadsázku, opačně to vidí řadový místopředseda a moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák. Ten se za sázkařskou výzvu před druhým kolem prezidentské volby omluvil. Jedná se tak o další z rozkolů uvnitř opozičního hnutí, které se začaly veřejně objevovat v posledních týdnech. Vondrák se netajil tím, že Babiše ve volbách nevolil. Ministerstvo financí pro CNN Prima NEWS uvedlo, že se výzvou k sázení bude zabývat.

Babišův výsledek je fenomenální, míní Schillerová. Popsala své budoucí ambice v ANO

29. ledna 2023 19:43

I přes volební porážku s generálem Petrem Pavlem se Andrej Babiš těší v hnutí ANO stále velké podpoře. Například Alena Schillerová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS označila Babišův výsledek – více než 2,4 milionu hlasů – za fenomenální. Šéfka poslaneckého klubu ANO se rovněž vyjádřila ke svým budoucím politickým ambicím i k „rebelii“ moravskoslezského hejtmana Iva Vondráka.

Vondrákova „rebelie“? Budeme se tím určitě zabývat. Jsme ale jednotní, tvrdí poslanci ANO

29. ledna 2023 17:32

Vzhledem k okolnostem posledních dnů nebylo příliš velkým překvapením, že se moravskoslezský hejtman a poslanec Ivo Vondrák (ANO) neobjevil ve volebním štábu stranického šéfa Andreje Babiše. Místopředseda hnutí ANO totiž v prezidentské volbě vyslovil podporu generálu Petru Pavlovi. I když Vondrákův postoj očividně uvnitř hnutí zvedá velké vášně, zákonodárci z ANO oslovení redaktory CNN Prima NEWS tvrdí, že je jejich poslanecký klub jednotný.

Odejde Babiš z politiky? V ANO se skloňuje několik jmen nových lídrů hnutí

28. ledna 2023 18:39

Expremiér Andrej Babiš (ANO) v druhém kole prezidentské volby neuspěl v souboji s generálem Petrem Pavlem. Ve veřejném prostoru se okamžitě začalo spekulovat o možném nástupci, který by se stal novým předsedou nejsilnějšího opozičního hnutí. Redakce CNN Prima NEWS vyzpovídala několik členů poslaneckého klubu ANO. Podle nich má Babiš v hnutí silnou podporu. Přesto bylo zmíněno několik jmen potenciálních budoucích lídrů.

Omluvte se, nejsme Babišovi otroci, tepaly poslankyně ANO Černochovou. Váš problém, opáčila

24. ledna 2023 20:12

Omluvte se, vyzvala v úterý na jednání Sněmovny šéfka poslanců ANO Alena Schillerová ministryni obrany Janu Černochovou (ODS). A to kvůli výroku z nedělní Partite Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS, kde šéfka resortu uvedla, že Andrej Babiš (ANO) v prezidentské kampani straší válkou za podpory „otroků z ANO“. „Nejsem žádná otrokyně,“ bránila se na plénu dolní komory i poslankyně ANO Jana Pastuchová.