reklama
CNN Prima News Alena Schillerová

Alena Schillerová

Výpis příspěvků ke štítku „Alena Schillerová“

Za premiéra by Češi brali Babiše, pak Schillerovou a Maláčovou, ukázal průzkum

Andrej Babiš (ANO) je pro voliče nejpřijatelnějším premiérem, vyplývá z průzkumu agentury Median pro Český rozhlas. Na druhém místě za současným předsedou vlády se umístila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Za ní pak ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Jako největší hrozbu v premiérském křesle naopak dotázání vnímají šéfa komunistů Vojtěcha Filipa a předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru.

Sledujte ZÁZNAM: Jak se podle Schillerové a Havlíčka budou vyvíjet ceny bytů v roce 2022?

V úterý ráno se uskuteční konference ředitelů projektových společností. Té se zúčastní mimo jiné i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) či ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Klíčovými tématy jednání bude strategie vlády pro přípravu staveb v roce 2022 i plánované změny ohledně nového stavebního zákona. Konferenci můžete sledovat od 9 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Ostrá hádka o rozpočet: Dramaticky jste zadlužila občany, vmetl Skopeček Schillerové

Může vláda za rostoucí inflaci, nebo je to vina České národní banky? Ve vysílání CNN Prima NEWS došlo k ostrému názorovému střetu mezi ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) a poslancem ODS Janem Skopečkem. Schillerová svému oponentovi vmetla, že reaguje stejně hloupě jako další opoziční strany. Skopeček se ohradil a ministryni nařkl, že během svého působení v čele finančního resortu dramaticky zadlužila všechny české občany.

Na sítích jsem možná provokativní, říká Schillerová. Nevyloučila kandidaturu na Hrad

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v pořadu Nový den nevyloučila svou eventuální kandidaturu na prezidentku. Podotkla ale, že v současnosti má s ohledem na blížící se sněmovní volby a přípravu státního rozpočtu úplně jiné starosti. Schillerová patří na sociálních sítích k nejkativnějším českým politikům. Sama přiznala, že občas je až moc odvážná.

Ministerstvo navrhuje nižší schodek rozpočtu. Pomohou prý daňové příjmy a evropské dotace

Schodek státního rozpočtu na příští rok by měl činit 376,6 miliardy korun. Jedná se o 13,4 miliardy korun méně oproti prvnímu návrhu z letošního června. Příjmy ministerstvo financí (MF) v novém návrhu zvýšilo proti červnové verzi o 57,6 miliardy na 1 543,3 miliardy korun a výdaje o 44,2 miliardy korun na 1 919,9 miliardy korun. Ministerstvo o tom informovalo ve středu.

Hamáček: Schillerová se ráda fotí s policisty a teď jim chce zmrazit platy. Nedohodneme se

Šéf sociálních demokratů a vicepremiér Jan Hamáček nesouhlasí se záměrem ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) zmrazit platy policistům a hasičům. Podle něj už není pro úspory v rámci ministerstva vnitra místo. Do Schillerové si rýpl, že s návrhem zmrazit platy přijde na vládu, zatímco se s policisty a hasiči ráda fotí na veřejnosti, řekl ve vysílání ČT.

reklama