CNN Prima News Alex Hrdinová

Alex Hrdinová

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Zlikvidované chovy poženou cenu vajec vzhůru. Jedno může stát i 10 korun, varuje Kovanda

Zatímco na Tachovsku dál pokračuje likvidace drůbeže nakažené ptačí chřipkou, veterináři objevili další ohnisko nákazy. Tentokrát ve Středočeském kraji. V Brodu nad Tichou už hasiči zlikvidovali stovky tun drůbeže. Někteří odborníci se domnívají, že nás v důsledku vybíjení velkého množství slepic čeká zdražení vajec, a to i o více než 20 procent.

Úmrtí tříměsíčního Péti na Domažlicku: Nová zjištění zúžila okruh možných příčin tragédie

Policisté už znají první výsledky pitvy kojence, který náhle zemřel na začátku týdne. Rodina to dává za vinu Domažlické nemocnici, kde prý dítě důkladně nevyšetřili. Ta se ale hájí, že byl postup lékařů správný. Podle policie zatím není jasné, proč chlapec zemřel, patolog pouze vyloučil, že by šlo o násilnou smrt. „Jednalo se o úmrtí z chorobných příčin,“ popsala mluvčí policie Dagmar Brožová.

Nedostatek léků řeší Češi po svém. Sirupy si vyrábí sami, ministerstvo ale varuje

Někteří Češi se současnou situaci kolem výpadků dodávek léků tlumících u dětí horečku rozhodli řešit po svém – sirupy si dělají doma sami. I část lékáren začala vyrábět vlastní přípravky. Jde zatím pouze o dětské čípky. Výroba sirupů je totiž finančně výrazně nákladnější. Domácí přípravu léků nebo sirupů ale ministerstvo zdravotnictví nedoporučuje.