reklama

Zprávy z regionů

Nejnovější příspěvky k tématu

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

6. prosince 2021 19:20

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

30. listopadu 2021 09:23

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

Pacienty s covidem vozí jedna sanita za druhou. Zátěž je obrovská, říká primářka z Brna

19. listopadu 2021 21:26

Z moravských nemocnic přicházejí špatné zprávy: Lůžka znovu plní ve velkém pacienti s covidem. Většina hospitalizovaných ve vážném stavu přitom není očkovaná. Kritická situace je například ve Zlíně, Břeclavi nebo v Brně. Tam mnohde na covidových jednotkách chybí i odborný personál. Unaveným sestrám i lékařům tam začali pomáhat vojáci.

Očkování proti chřipce i covidu ve stejný den neublíží. Někteří lékaři jsou ale obezřetní

27. října 2021 11:01

Vakcína proti covidu i chřipce v jediný den? Podle odborníků žádný problém, někteří lékaři ale mají výhrady. Dilema jak si zorganizovat očkování v těchto dnech řeší především senioři, kteří jsou zvyklí chodit na vakcínu proti chřipce. Současně s tím jim už chodí také pozvánka na třetí, posilující dávku očkování proti covidu.

Hlavní zprávy

Vojtěchovo vánoční přikázání: Silvestr bez bujarých večírků a nákupy mimo špičku
Domácí

Vojtěchovo vánoční přikázání: Silvestr bez bujarých večírků a nákupy mimo špičku

Ministr Adam Vojtěch před vánočními svátky vydal 11 doporučení, jak bychom se měli o Vánocích a na silvestra chovat. Kromě již tradičních doporučení jako větrání místností, očkování či dodržování dostatečné vzdálenosti při nákupech jsou na seznamu i rady směrem k rodinným oslavám a firemním večírkům. Ministr doporučuje, aby se lidé pro tento rok bujarým novoročním večírkům vyhnuli a ty pracovní raději úplně odložili.

Rodička s mrtvým plodem či trombózy, covid postihuje těhotné. Cítíme bezmoc, říká lékařka
Koronavirus

Rodička s mrtvým plodem či trombózy, covid postihuje těhotné. Cítíme bezmoc, říká lékařka

Pandemie koronaviru ovlivnila péči také na gynekologických a porodnických odděleních. „Zdravotnický personál už je opravdu unavený. Vidíme mnohem víc neštěstí a cítíme bezmoc častěji než před rokem,“ vylíčila situaci lékařka Lucie Kavanová, která slouží v porodnicích ve Svitavách a Mostě a pracuje i na ambulanci v Litomyšli. Trombózy či zápaly plic nejsou u covid pozitivních pacientů žádnou výjimkou, informuje Deník.cz.

Jurečka zřejmě bude muset dočasně řídit ministerstvo zemědělství. Nekulovi brání covid
Politika

Jurečka zřejmě bude muset dočasně řídit ministerstvo zemědělství. Nekulovi brání covid

Pokud bude vláda premiéra Petra Fialy (ODS) jmenována již v příštím týdnu, bude dočasným řízením ministerstva zemědělství pověřen lidovecký předseda Marian Jurečka, který ve vládě povede ještě resort práce. Potvrdil to ve vysílání CNN prima NEWS. Důvodem je podle něj pozitivní PCR test kandidáta na ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL), který bude muset být jmenován až po skončení izolace.

reklama

Zprávy z regionů

Aktuální zprávy z regionů České republiky. Máte pro nás tip? Pište na na Facebooku CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.