Zprávy z regionů

Nejnovější příspěvky k tématu

Konec strachu z požáru. Lidé z Hřenska se po třech týdnech vracejí domů
Ústecký kraj

Konec strachu z požáru. Lidé z Hřenska se po třech týdnech vracejí domů

 • Aktualizováno
 • Lidé evakuovaní z Hřenska a jeho částí Mezná a Mezní Louka se v sobotu začali vracet téměř po třech týdnech domů, odkud je vyhnal rozsáhlý lesní požár. Návrat začal podle plánu v 9:00, do Mezné a Mezní Louky se dostanou pouze s povolenkami, pro turisty zůstává oblast uzavřená. Do osad se navíc lidé dostanou jen přes Vysokou Lípu, silnice ze Hřenska do Mezné je zatím dál zavřená. Oheň se u osady Mezná podařilo hasičům v minulých týdnech s vypětím sil zastavit, jiskry však létaly i desítky metrů daleko.

  Původně kamenolom, dnes přírodní galerie s příběhem. Takové je Kunratické Švýcarsko

  10. srpna 2022 01:18

  O skalních městech českosaského Švýcarska slyšel asi každý. Ale znáte Kunratické Švýcarsko a víte, kde ho hledat? Pokud tipujete Lužické hory, hádáte správně. Rozmanité pískovcové skály přitahovaly už naše předky, řada z nich tu získala obživu při těžbě kamene, ale našli se i umělci, kteří z nich vytvořili přírodní galerii.

  Hlavní zprávy

  Obrovský rozdíl mezi Ukrajinou a Ruskem. Expert popsal, jak útoky na Krymu ovlivňují válku
  Ukrajina

  Obrovský rozdíl mezi Ukrajinou a Ruskem. Expert popsal, jak útoky na Krymu ovlivňují válku

  Ukrajinské útoky na strategické cíle Rusů – letiště a muniční sklady – se začínají projevovat. Podle analytika Lukáše Visingra například tím, že Rusové vypálí denně méně granátů než dříve. Na Krymu explodoval v úterý ráno ruský muniční sklad, před týdnem exploze zasáhla vojenské letiště u města Saki. Zatímco o útoku na základnu Rusové mluvili jako o nehodě, úterní výbuch munice Kreml přímo označil za výsledek sabotáže. Prošetřuje se, zda nešlo o útok dronu.

  Infobox

  Válka na Ukrajině

  sledujeme živě
  17:46

  Ruským okupantům dávají zabrat protitankové miny

  17:28

  Biden byl podle médií o ruském plánu zaútočit na Ukrajinu informován v říjnu

  17:00

  Ukrajinští diverzanti vyhodili do povětří šest stožárů vysokého napětí v Kurské oblasti v západní části Ruska, tvrdí ruská tajná služba FSB

  16:29

  Ukrajinské útoky na strategické cíle Rusů – letiště a muniční sklady – se začínají projevovat

  Zprávy z regionů

  Aktuální zprávy z regionů České republiky. Máte pro nás tip? Pište na na Facebooku CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.