Zprávy z regionů

Nejnovější příspěvky k tématu

Spousta pokladů pod jednou střechou. Poštovní muzeum v Praze ukrývá nejen známky
Prima Česko

Spousta pokladů pod jednou střechou. Poštovní muzeum v Praze ukrývá nejen známky

Poštovní muzeum v Praze ve vás možná ihned nevyvolá nepřekonatelnou touhu po návštěvě. Byla by ovšem nesmírná škoda ho při procházkách hlavním městem minout. Vedle poštovních známek z celého světa jsou tady k vidění i historické telefonní seznamy a také nástěnné malby významného malíře a dekoratéra 19. století Josefa Navrátila. Ve své době patřil k malířské špičce a mít v bytě jeho dílo bylo v módě.

Orloj s pracující inteligencí či kaplička ukrytá v sousoší. Olomouc kdysi uchvátila i Mozarta
Prima Česko

Orloj s pracující inteligencí či kaplička ukrytá v sousoší. Olomouc kdysi uchvátila i Mozarta

Prázdniny jsou definitivně za námi a zbyly z nich jen vzpomínky. Přinášíme vám nicméně tip na výlet, který můžete zrealizovat, kdykoli vás napadne. S kamerou pořadu Prima Česko jsme vyrazili do Olomouce. Prohlédli si tamní orloj, který je oslavou pracující inteligence, i Sloup Nejsvětější Trojice –⁠ největší barokní sousoší ve střední Evropě ukrývající kapličku. Naše kroky mířily také na Svatováclavské návrší a nakonec do zoo. Mimochodem, věděli jste, že Olomouc svého času bývala po Praze druhým nejdůležitějším sídlem u nás?

Tady se rozdělovalo Československo. Vila Tugendhat dodnes fascinuje nevídaným luxusem

Patří k perlám české i světové architektury. Její stavba prý vyšla na jeden milion marek, tedy asi osm milionů korun, za což by se tehdy dala postavit pomalu celá čtvrť. V době finanční krize dráždila, ale i vábila tím, co skrývá uvnitř, protože o interiér a design šlo v první řadě. Pojďte s námi nahlédnout do brněnské vily Tugendhat, která je jako jediná česká památka moderní architektury zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.


S Hyundai na pánské jízdě: Českým venkovem až za národním fotbalem

Co si takhle vyrazit na pánskou jízdu? Dámy prominou, ale někdy je zkrátka třeba dopřát chlapům trochu času jen pro sebe. Možná si myslíte, že ke štěstí potřebujeme jenom fotbal. To ale není tak docela pravda. Právě fotbalové utkání je sice hlavním cílem dnešní akce, avšak to neznamená, že si nenajdeme čas i na trochu kultury a poznání. Tak vyrážíme na cestu!

V cenách vody jsou v Česku obrovské rozdíly. Může za to i politický boj, upozorňují kritici

Vládní konsolidační balíček zahrnuje mimo jiné vyšší zdanění vodného a stočného. Daň z vody se posune z desetiprocentní do dvanáctiprocentní sazby. Do ceny pro koncového zákazníka se ale můžou promítnout i další položky, v různých regionech proto zdražení na odběratele dopadne s různou intenzitou. Podle kritiků může za mnohdy značné rozdíly v ceně i politický boj.

V Brně začali stavět multifunkční halu za miliardy. Černá díra na peníze, zlobí se opozice

V Brně začala stavba multifunkční haly. Jde o aktuálně největší strategický projekt v moravské metropoli, přijde na bezmála šest miliard korun a sloužit má primárně hokeji a kultuře. Podle opozice to bude „černá díra na peníze“, naproti tomu vedení Brna věří, že si zařízení na svůj provoz vydělá. Pokud ale vykáže ztrátu, bude se dotovat z městského rozpočtu.

Památky, restaurace či život místních: Nový pořad Prima město vás provede po českých obcích

Česká republika je krásná země posetá okouzlujícími městy, často plnými patriotů. O spoustě z nich toho možná moc nevíte, a to je škoda, protože mají co ukázat. Přesně proto je tu nový projekt Prima město. Moderátorka Markéta Fialová se bude spolu s regionálními reportéry CNN Prima NEWS každý pátek vydávat do různých koutů Česka, aby ukazovali to nejzajímavější z nich a také se ptali místních obyvatel, jak se jim žije. Premiéra proběhne už v pátek 22. září v 17:30 hned po ZPRÁVÁCH Z REGIONŮ na CNN Prima NEWS.

Famózní úspěch. Žatec a krajina žateckého chmele se dostaly na seznam UNESCO

Žatec a krajina žateckého chmele se v pondělí staly součástí světového dědictví UNESCO. O zápisu rozhodl mezivládní Výbor pro světové dědictví na svém 45. rozšířeném zasedání v Rijádu. Pro Českou republiku to je sedmnáctý zápis na seznam světového přírodního a kulturního dědictví. Zároveň jde o první chmelařskou krajinu na světě, která získala tento status.

Hrad Špilberk nepřestává překvapovat. Najdete zde gotickou klenbu i moderní vitráže

Ačkoliv brněnský Hrad Špilberk pochází ze 13. století, i dnes umí svým návštěvníkům nabídnout něco nového. Pojďte díky pořadu Prima Česko nahlédnout nejen do nedávno zpřístupněných míst, kam dříve návštěvník nemohl. Poznejte části, které patří k těm původním, i ty, jež přibyly docela nedávno. Hrad je totiž jednou z mála památek, která se pyšní i poměrně moderními úpravami.

Každý den pro vás máme porci novinek, zajímavostí a aktuální zprávy ze všech regionů České republiky. Mějte přehled o tom, co se ve vašem kraji děje a sledujte Zprávy z regionů na CNN Prima NEWS. Máte pro nás tip? Pište na na Facebooku CNN Prima nebo na mail CNNPrima@iprima.cz.