CNN Prima News Alexandr Vondra

Alexandr Vondra

Výpis příspěvků ke štítku „Alexandr Vondra“

Hádka o Izrael: Na tyhle kecy nejsem zvědav, vpálil Vondra Davidovi. Zvažoval odchod z debaty

Speciální vysílání CNN Prima NEWS ze Štrasburku se neobešlo bez ostrých názorových střetů. K jednomu došlo mezi europoslanci Alexandrem Vondrou (ODS) a Ivanem Davidem (SPD). Ten svého oponenta rozčílil tvrzením, že Izrael má v Pásmu Gazy své zájmy a páchá tam genocidu. Vondra nejdříve zvažoval odchod ze studia. Poté upozornil, že se Izrael z Pásma Gazy kompletně stáhl již v roce 2005 a nechal Palestince, aby si v tomto regionu svobodně vládli.

Spolu hrozí v eurovolbách nepříjemné překvapení. Je to špatný nápad, varuje senátor z ODS

Přestože se pohledy ODS a TOP 09 s KDU-ČSL v mnoha otázkách o dalším směřování Evropy liší, do eurovoleb, které se konají příští rok v červnu, budou kandidovat společně pod značkou Spolu. Lídrem kandidátky má být europoslanec za ODS Alexandr Vondra. Jak zjistila redakce CNN Prima NEWS, především u občanských demokratů rozhodnutí spojit se s dvěma menšími stranami vyvolává bouři nevole.

Vondra: Euro 7 je výhra rozumu, auta mučit nebude. Paskvil podpořený extrémisty, řekl Kolaja

Za vítězství zdravého rozumu označil schválení upravené emisní normy Euro 7 europoslanec Alexandr Vondra (ODS). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS zároveň chválil svůj „experiment“ postavit v Evropském parlamentu jinou koalici. Podle europoslance Marcela Kolaji (Piráti) ale norma Euro 7 není kvalitním textem a jde až o legislativní paskvil, který vzešel z koalice s extrémní pravicí.

Sledujte Partii s exprezidentem Klausem. Rozhovor naváže na diskusi Vondry a Zaorálka

Hrozba zdražování energií a premiér na nákupech v Německu. V Partii Terezie Tománkové budou o současné ekonomické situaci diskutovat dva místopředsedové Sněmovny, Jan Skopeček z ODS a Karel Havlíček z hnutí ANO. Ve druhé části pořadu proběhne velká politická diskuse mezi ekonomkou Danuší Nerudovou, europoslancem Alexandrem Vondrou z ODS, europoslancem Martinem Hlaváčkem za ANO a místopředsedou Sociální demokracie Lubomírem Zaorálkem. Diváky čeká také rozhovor s bývalým prezidentem Václavem Klausem. Celý pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Gaza vydělává na EU víc než Česko. Pomoc pro Hamás je až desetinásobná, tvrdí ekonom

Navzdory barbarským činům teroristické organizace Hamás nadále proudí finanční podpora z Evropské unie do Gazy. Částka se dokonce zvyšuje a podle posledního oznámení předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové zamíří k Palestincům okolo 100 milionů eur. V posledních patnácti letech přitom na území Gazy přiteklo od unijních států 1,24 miliardy eur ročně. Při porovnání velikosti ekonomik dostala Česká republika desetkrát menší objem peněz.

Spolu umělým slepencem? ODS v europarlamentu často hlasuje jinak než TOP 09, ukazuje analýza

Je vznik koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) pro evropské volby 2024 logickým spojením, nebo umělým slepencem? Stránka Europarlament přehledně zveřejnila analýzu, z níž například vyplývá, že se zástupci ODS a TOP 09 shodnou během hlasování jen v 61 procentech případů. Vrcholní představitelé trojkoalice, kteří společný postup oficiálně oznámili v pátek, si však za rozhodnutím stojí.

Spolu do eurovoleb? Obsah půjde bokem, zní z ANO. Zaměřme se na shody, reaguje ODS

I když se koalice Spolu v otázkách vnitrostátní politiky shodne, na evropské úrovni panují výrazné rozdíly. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec za ANO Patrik Nacher. Společnou kandidátku do eurovoleb zkritizoval na základě rozdílného hlasování nynějších europoslanců koaličních stran či jejich členství v odlišných frakcích. Obsah tak podle něj půjde zcela stranou. „Naším úkolem je hledat společnou řeč,“ reagovala poslankyně a 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Eva Decroix.

Existuje ještě pravá ODS? Strana odráží Babišův útok, s šéfem ANO souhlasí i Tlustý

Samostatná ODS už neexistuje a může za to její šéf Petr Fiala, který ji likviduje. To jsou slova šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který v pořadu Partie Terezie Tománkové mluvil o koalici Spolu jako o způsobu, jak udržet lidovce a TOP 09 při životě. Takovou kritiku si premiér nenechal líbit. Koalice je podle něj důkazem, že ODS má, na rozdíl od ANO, koaliční potenciál. Babišovi ale dávají za pravdu někteří z bývalých vysoce postavených členů ODS.

Rozbuška jménem bratři Mašínové. Jak jejich vyznamenání vnímali Havel, Klaus či Zeman

Jedno téma takřka s roční pravidelností rozděluje českou společnost. Zaslouží si bratři Mašínové státní vyznamenání, či nikoliv? Někteří lidé mají členy antikomunistické odbojové skupiny z 50. let za vrahy, jiní zase za hrdiny. Zmíněná otázka často vrážela klín mezi politické spojence i blízké přátele. Zároveň se na stejné straně barikády nacházeli lidé, kteří se za normálních okolností shodli jen málokdy. Co o bratrech Mašínech říkali politici jako Václav Havel, Václav Klaus, Miloš Zeman, Mirek Topolánek, Alexandr Vondra či Petr Pavel?

Dohoda plná ústupků: Do eurovoleb jdeme společně, řekli lídři Spolu. Jedničkou bude Vondra

Po měsících složitého vyjednávání je definitivně rozhodnuto. ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se i do evropských voleb 2024 spojí pod vlajkou Spolu. Na tiskové konferenci to potvrdili předsedové i europoslanci jednotlivých subjektů, což doložili podepsáním memoranda. Rovněž představili programové desatero. Společnou kandidátku povede Alexandr Vondra (ODS), který přitom dlouhodobě prosazoval, aby šli občanští demokraté samostatnou cestou. Podobně jako mnoho dalších kritiků upozorňoval na odlišné postoje stran, pokud jde o Evropskou unii.