reklama
CNN Prima News Alexandr Vondra

Alexandr Vondra

Výpis příspěvků ke štítku „Alexandr Vondra“

Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

17. října 2021 13:11

Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

Sledujte ZÁZNAM Partii: Předseda Senátu Vystrčil a jeho předchůdce Štěch o současné situaci

15. října 2021 20:41

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Europoslanec Kolaja: Putin využívá energetické krize Evropy. Ve prospěch jeho plynovodů

14. října 2021 23:22

Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že se energetickou krizi v Evropě snaží využít ruský prezident Vladimir Putin. Slibem dodání více plynu prý chce vytvořit tlak na využití ruského plynovodu Nord Stream 2. Kolajův kolega Alexandr Vondra (ODS) má za to, že současnou situaci by mohlo zlepšit odložení plánovaného konce jaderných elektráren v Německu.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

19. září 2021 11:36

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Klimatické změny Čechy vůbec nepálí. Zelený projev šéfky Komise byla nuda, říká Vondra

16. září 2021 08:43

Asi hodinový projev předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové vyvolal rozporuplné reakce. Poslanci ocenili její snahu dovést do úspěšného konce boj s pandemií COVID-19. Výtky naopak měli k jejím slovům o změnách klimatu. Podle mnohých totiž chyběly konkrétní návrhy. „Byla to v zásadě jedna velká nuda. Ohlasy politiků jsou takové, že si z toho dělali legraci,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Alexandr Vondra (ODS).

Za vysokou inflaci vláda nemůže, tvrdí Babiš. Nechce konec spalovacích motorů

12. září 2021 22:43

Nesouhlasím, aby došlo k zákazu prodeje aut se spalovacími motory, zdůraznil v neděli premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném pořadu Čau lidi. Europoslance, kteří přišli s nápadem na konec prodeje aut s pohonem na naftu či benzin, označil za fanatiky. Vyjádřil se i k inflaci v Česku, za kterou vláda podle premiéra rozhodně nemůže. Řada odborníků má ale opačný názor.

Hamáček: Námluvy ODS a ANO jsou stále častější, Babišovo hnutí bude opět pravicové

24. srpna 2021 12:44

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček si na tiskové konferenci své strany neodpustil sérii „kopanců“ směrem k nynějším opozičním stranám. Kritizoval je například za zablokování volby orgánu nezávislé kontroly tajných služeb či za slova o propouštění státních úředníků. Hamáček mimo jiné prohlásil, že jsou čím dál patrnější námluvy mezi ODS a vládním ANO. Hnutí premiéra Andreje Babiše by se v tomto případě podle šéfa ČSSD znovu stalo pravicovým.

reklama