reklama
CNN Prima News Alexandr Vondra

Alexandr Vondra

Výpis příspěvků ke štítku „Alexandr Vondra“

Akt státního terorismu. Opozice žádá sankce pro Bělorusko i odvolání velvyslance

Zastavení letadla a následné zatčení běloruského novináře Ramana Prataseviče je akt státního terorismu. O nedělním incidentů, během něhož skončil v poutech kritik režimu, to tvrdí čeští opoziční politici. Na místě jsou podle nich sankce, omezení vzdušného prostoru nad EU nebo i odvolání běloruského velvyslance v Praze. Incident odsoudil i Senát či Pražský hrad.

Arenberger má mimořádně hroší kůži. Měl už dávno skončit, vyzývá opozice

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) by měl kvůli nepřesnostem ve svých majetkových přiznáních rezignovat, shodli se v Partii opoziční poslanci. Europoslanec z ODS Alexandr Vondra řekl, že Arenberger má hroší kůži, do funkce šel jen kvůli dotacím pro svou kliniku a ještě několik let zpět by skončil do 24 hodin. S tím souhlasí i poslankyně KSČM Miloslava Vostrá či zástupce SPD Jiří Kobza. Naopak vládní zástupce Robert Králíček (za ANO) se šéfa zdravotnického resortu zastal.

Vondra: Hamáček kecal, jako když tiskne. Těm povídačkám nemůže věřit ani on sám

Těmto cimrmanovským povídačkám nevěřím, nemůže jim věřit ani sám vicepremiér Hamáček, prohlásil v Partii europoslanec a člen ODS Alexandr Vondra. Předsedu ČSSD poté označil za kecala a vyzval ho k rezignaci. Pochyby o tom, zda Hamáčkova cesta do Moskvy měla být zastíracím manévrem, má také poslankyně KSČM Miloslava Vostrá. Poslanec za ANO Robert Králíček naopak vládnímu kolegovi věří.

Vondra: Je to studená diplomatická válka. K silovým řešením ze strany Ruska nedojde

Pro Českou republiku se všechno točí kolem Vrbětic, kdežto pro Rusko, a stejně tak i pro Západ, je kontext daleko širší. Těmito slovy zhodnotil Alexandr Vondra současnou diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Situace se bezpochyby může negativně promítnout do vzájemných obchodních nebo kulturních vztahů. Na plynu z Ruska však podle Vondry existenčně závislí nejsme.

Zdravotníci si konečně zajdou na fotbal. Slavia po fiasku s Prymulou mění strategii

Fotbalová Slavia na čtvrteční osmifinálové utkání Evropské ligy se skotskými Glasgow Rangers pozve lékaře a zdravotníky. Klub informoval, že lidem z oblasti zdravotnictví bude přenechána část kapacity v ochozech od partnerů klubu. Nedávno přitom Slavia pobouřila řadu lidí, když na předešlé utkání s anglickým Leicesterem pozvala VIP osobnosti, mezi nimi i exministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Vondra: Schvalování vakcín v EU strašně trvá. Ve válce s virem musíme jít do rizika

Europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra říká, že Evropská léková agentura (EMA) postupuje při schvalování vakcín příliš pomalu. Při válce s virem je podle něj nutné být rychlejší, i přes možná rizika. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS byl kromě Vondry hostem i europoslanec TOP 09 Jiří Pospíšil, který naopak uznává, že delší čas na zkoumání bezpečnosti vakcín je potřebný.

reklama