CNN Prima News Alexandr Vondra

Alexandr Vondra

Výpis příspěvků ke štítku „Alexandr Vondra“

Unijní podpora Ukrajině nevydrží věčně. Délka války může být problém, varoval Vondra

11. listopadu 2022 21:00

Na úrovni Evropské unie je ve válce nejdůležitější udržet jednotu v podpoře Ukrajiny, myslí si europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra. Rozhodující v tomto ohledu podle něj bude postoj zemí, které napadený stát podporují ve vojenské oblasti. Solidarita evropských států prý vydrží, její trvání však nebude věčné.

Prů*er, EU se začne rozpadat, varuje v rozhovoru Vondra před plány Německa

22. října 2022 05:42

Když Německo nalije do ekonomiky 200 miliard eur, společný trh můžeme zabalit, Evropská unie se začne rozpadat, varuje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS europoslanec Alexandr Vondra. Podle něj mají lídři států EU s německými protějšky jednat na rovinu a „donutit“ je, aby našli společné řešení růstu cen energií. „Jinak budou mít německé firmy konkurenční výhodu, což by byl prů*er,“ zdůraznil místopředseda ODS.

Vondra: Babišova kauza dokazuje úpadek v Česku. Já odešel z politiky jen kvůli podezření

19. září 2022 08:29

Soud s bývalým premiérem Andrejem Babišem (ANO) je důkazem úpadku české politické kultury, uvedl europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Připomněl, že sám v minulosti kvůli pouhému podezření v kauze ProMoPro odešel na několik let z politiky a vrátil se, až byl naprosto očištěn. Poslanec hnutí ANO Radek Vondráček však zopakoval názor, že by žádný soud s Babišem nebyl, kdyby nevstoupil do politiky.

Dívčí válka, ruská pátá kolona či zelené termoprádlo. Co nejlepšího zaznělo v Partii?

19. září 2022 05:22

V nedělní Partii Terezie Tománkové to jiskřilo emocemi. O energetické krizi v první části diskutovali europoslanec Alexandr Vondra (ODS) a bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). V druhé části se zase střetli poslanci Jan Bartošek (KDU-ČSL), Klára Dostálová (za ANO), Karla Maříková (SPD) a Olga Richtrová (Piráti). Politici se hádali například kvůli dodávkám plynu z Ruska či ohledně soudu s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem.

Vondra: Do této situace nás dostaly chyby Němců. Řekněme jim to natvrdo do očí

18. září 2022 12:33

Pokud by česká vláda ceny energií zastropovala již na jaře, dostihlo by nás to, uvedl v Partii Terezie Tománkové europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Naopak bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček reagoval, že otálení se zastropováním nás bude ve výsledku stát miliardy. Připomněl například sklárny, které jsou ve velkých problémech. Mnohem více by kritizoval Německo, které nás podle něj svou politikou do současné situace dostalo.

Vondra: Pokud krizi nezvládneme, ohrozí to politický systém a začne se rozpadat EU

18. září 2022 11:23

Pokud by vláda současnou energetickou krizi nezvládla, ohrozilo by to demokracii a mohla by se začít rozpadat Evropská unie. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS před tím varoval europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Věří však, že vláda tuto bezprecedentní krizi zvládne. Bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) však uvedl, že vláda situaci nezvládá a zdůraznil, že je opozice připravena převzít částečně zodpovědnost.

Vondra se opřel do Němců kvůli energiím: Jsou hlavní problém Evropy. Mohli konat

9. září 2022 22:56

Europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra kritizuje Němce kvůli jejich energetické politice. V pořadu 360° je označil za „hlavní problém Evropy“. Našim západním sousedům vyčítá, že v době energetické krize zasahující celý starý kontinent – Němci nezastavili uzavírání jaderných elektráren či neodložili obchodování s emisními povolenkami. V této věci s ním nesouhlasil europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti)