CNN Prima News Anna Kadavá

Anna Kadavá

reportérka FTV Prima, CNN Prima NEWS

anna.kadava@iprima.cz

Nejnovější příspěvky autora

Zadržená Češka v Tunisku si nestěžuje, tvrdí vedení věznice. V cele se tísní s několika ženami
Zahraničí

Zadržená Češka v Tunisku si nestěžuje, tvrdí vedení věznice. V cele se tísní s několika ženami

Češka, která se přiznala k vraždě svého manžela na dovolené a nyní čeká v tuniském vězení na konec vyšetřování a následný soud, si podle místních úřadů na nic nestěžuje. Ve vazbě má být spolu s dalšími dvěma desítkami žen. Informaci potvrdila pro redakci CNN Prima NEWS správa věznice v Messadine. Podle tamní novinářky a odbornice na justici záleží, zda se chce Tunisko případu zbavit. Pokud ano, budou vyšetřování i proces probíhat rychleji. V opačném případě může vše trvat i měsíce.

Další příspěvky autora

Češka si na stání počká, soudci v Tunisku čerpají dovolené. Vydání ženy do ČR je stále ve hře

Nejdříve 16. září může 50letá Češka, která na dovolené v Tunisku zavraždila svého muže a později se ke svému činu přiznala, předstoupit před soud. Takové datum je však podle mluvčího soudu v Monastiru velmi optimistické. Tamní soudci v těchto dnech čerpají své dovolené. České úřady však případ bedlivě sledují, jelikož vydání zadržené ženy do ČR, a to i před samotným soudním řízením, je stále ve hře.

Odmítání řádu i nenávist k Francii. Hněv po smrti Nahela lidé chápou, nepokojům ale nerozumí

Francouzi, kteří nenávidí Francii. Revolta, pomsta za smrt mladíka ujíždějícího před silniční kontrolou. Policie dělá chyby, jsou v ní rasisté. Většina policistů dělá svou práci dobře. To jsou názory lidí z centrální Paříže i jejího předměstí. Štáb CNN Prima NEWS – Anna Kadavá a Vít Kopeček – se do místa dění vypravil zjišťovat nálady v době nepokojů.

Zneužíváte situace, stojíme za policií. Rodina zastřeleného chlapce ve Francii promluvila

Po několika dnech nepokojů ve Francii rodina zesnulého mladíka, který byl zastřelen při policejní kontrole, promluvila. Výtržníky vyzvala ke klidu a zároveň uvedla, že za policisty stojí. Nenávist prý příbuzní chovají jen vůči tomu, který měl 17letého chlapce zabít. Ačkoliv je ve městech nyní menší rušno než v předešlých dnech, zemí otřásl noční útok na blízké starosty městečka na jižním okraji francouzské metropole.