reklama
CNN Prima News ANO 2011

ANO 2011

Výpis příspěvků ke štítku „ANO 2011“

Kalousek o rozpočtu: Do nového roku vplujeme jako na rozbouřené moře a bez kormidla

11. listopadu 2020 22:17

Podle poslance TOP 09 a bývalého ministra financí Miroslava Kalouska je schválený rozpočet na příští rok se schodkem ve výši 320 miliard korun mimo ekonomickou realitu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové mimo jiné upozornil, že pokud budou schodky v dalších letech podobně velké, řítí se Česká republika do rozvratu. S Kalouskem ale nesouhlasil další host pořadu, poslanec za hnutí ANO Jan Volný.

Dlužíte každému občanovi auto, opřel se Havlíček do Kalouska ohledně superhrubé mzdy

2. listopadu 2020 06:28

Vládní princip je jasný, zbavit se jednoho z největších švindlů a podvodů, který kdy byl na českých voličích udělán, opřel se v diskuzi o superhrubé mzdě ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) do poslance a bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Ten naopak vicepremiérovi vytýkal způsob, jakým vláda jedná o státním rozpočtu a změně daňového systému.

Sněmovní vyšetřovací komise je podle Havlíčka politickou hrou. Kalousek v ní smysl vidí

1. listopadu 2020 11:56

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) se v pořadu Partie na CNN Prima NEWS vyjádřil na téma Vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Jde podle něj o politickou hru a její závěry nemohou být dobré, protože jde o politickou instituci. Poslanec a šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek si ale myslí, že komise smysl má.

Filozof Sokol: Prymula udělal prkotinu. Zvedá se mi žaludek, reagoval Kalousek

24. října 2020 14:14

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO), který navštívil vládou zavřenou restauraci na pražském Vyšehradě, vyvolala ve společnosti rozporuplné reakce. Jedním z těch, kteří se Prymuly zastali, je filozof a prezidentský kandidát Jan Sokol. Kvůli jeho výroku v rozhovoru pro E15, kde říká, že „ministrův krok je prkotina, která nestojí za řeč“, se do něj opřel šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. „Zvedá se mi žaludek,“ napsal.

Vondráček: Kamenování Prymuly a Faltýnka se nezúčastním. Lidé vycítili jejich krev

23. října 2020 23:49

Ministr zdravotnictví Roman Prymula a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se ničeho vážného neodpustili. Tvrdí to předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), který se k celé události vyjádřil na Facebooku. Prymula s Faltýnkem byli ve středu večer vyfoceni, jak opouští pražskou restauraci, která měla být v souladu s vládním nařízením proti šíření koronaviru zavřená. Prymula navíc neměl roušku, i když její povinné nošení v přítomnosti cizích osob dříve nařídil.

Feri: Prymulova slova o sexu beru jako vtip. I když s touhle vládou člověk nikdy neví

26. září 2020 17:17
Aktualizováno

Nový twitterový účet Romana Prymuly zaujal širokou veřejnost i ostatní politiky. Ministr zdravotnictví (za ANO) napsal, že lidem doporučuje, aby prodloužený víkend strávili doma s knihou nebo filmem. Na otázku, jak je to se sexem, odpověděl: „Tyto aktivity jsou povoleny, ale pouze s prověřeným partnerem.“ Příspěvek sdílel i poslanec Dominik Feri (TOP 09), podle kterého si u české vlády nemůže být nikdo ničím jistý.

Odejdu z politiky, prozradil Vojtěch. Výzvu ke koncertu přijal

26. září 2020 15:32

V pondělí Adam Vojtěch (za ANO) rezignoval na post ministra zdravotnictví a ve vládě už zůstal jen jako poslanec. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS prozradil, že současné funkční období ve Sněmovně, které mu končí v roce 2021, je pro něj tím posledním. Exministr také plánuje pěvecký koncert, ke kterému ho z recese vyzval Viktor Mastník, vlastník společnosti Ticketstream. Během několika hodin bylo vyprodáno.

Hašek: Nemám jediný důvod Babišovi věřit. Jágr podporuje toho, kdo je zrovna u moci

10. září 2020 16:54

Že legendární hokejový brankář Dominik Hašek kritizuje některé čelné představitele České republiky, není žádnou novinkou. Činí tak nejčastěji na sociálních sítích, ale vystoupil také na akci spolku Milion chvilek pro demokracii. Nejčastějším terčem nechvalných slov olympijského vítěze z Nagana se stává český premiér Andrej Babiš s hnutím ANO a prezident Miloš Zeman. Hašek je tak pravým opakem svého kolegy ze zlaté olympiády v Japonsku Jaromíra Jágra, který předsedu vlády a jeho uskupení podporuje.

Havlíček nemůže vést dva resorty najednou, tvrdí Babišův bývalý ministr dopravy

10. srpna 2020 11:06

Před šesti lety se stal Antonín Prachař prvním ministrem dopravy za hnutí ANO. Jeho desetiměsíční pouť ale provázela hlavně kritika opozičních stran kvůli slibům ohledně modernizace dálnice D1. S odstupem času se Prachař na své působení ve vládě dívá pozitivně. V pořadu K Věci na CNN Prima NEWS ovšem uvedl, že dnešní místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se snažil příliš ovlivňovat dění v resortu dopravy. Vysvětlil také, proč by Karel Havlíček (za ANO) neměl vést dvě ministerstva najednou.

Vláda odmítla návrh legalizace eutanazie předložený poslanci ANO a Pirátů

27. července 2020 16:56

Návrh legalizace eutanazie, který podali poslanci v čele s Věrou Procházkovou (ANO) a Lukášem Bartoněm (Piráti), vláda v pondělí odmítla. Proti záměru se podle předkládací zprávy postavila ministerstva zdravotnictví, vnitra a sociálních věcí, Nejvyšší soud, Nejvyšší státní zastupitelství, Česká biskupská konference i zaměstnavatelské svazy. Pouze ministerstvo spravedlnosti k návrhu zaujalo neutrální stanovisko.

Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň

2. července 2020 12:04

Poslední červnový den podala dvacítka poslanců v čele s Věrou Adámkovou (ANO) a Lukášem Bartoněm (Piráti) zákon, který by v Česku umožňoval pacientům těsně před smrtí ukončit jejich život na vlastní žádost, především formou eutanazie nebo asistované sebevraždy. Podle Bartoně, který byl hostem čtvrtečního pořadu K věci Marie Bastlové na CNN Prima NEWS, se jedná zejména o společenské téma a jde prý také o formu svobody člověka.

reklama