CNN Prima News ANO 2011

ANO 2011

Výpis příspěvků ke štítku „ANO 2011“

Útok na Rushdieho versus Babišův obytňák. Rakušan svým oslím můstkem pobouřil i pobavil

14. srpna 2022 14:54

Útok na světoznámého spisovatele Salmana Rushdieho otřásl světem, Českem však mnohem více hýbe reakce ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), který při odsouzení činu zároveň obvinil expremiéra Andreje Babiše (ANO) z rozdmýchávání nenávisti ve společnosti. Rakušanův výpad označil bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) za ubohost.

Mimořádná daň by měla projít do konce roku, potvrdila Pekarová. Co to znamená?

14. srpna 2022 12:14

Případné zavedení mimořádné daně z neočekávaného zisku by mělo legislativním procesem projít do konce roku. V Partii Terezie Tománkové to oznámila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Podle šéfky klubu ANO a bývalé ministryně financí Aleny Schillerové se musí zajistit, aby to nakonec nezaplatili koncoví zákazníci a firmy.

Schillerová: Kauza Mlejnek? Vrchol. Zašleme Fialovi dopis a budeme žádat Rakušanovu výměnu

14. srpna 2022 11:32

Poslanecký klub hnutí ANO zašle otevřený dopis premiéru Petru Fialovi (ODS) a bude žádat výměnu ministra vnitra. V Partii Terezie Tománkové to řekla předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová. Hlasování o nedůvěře nevyloučila. Podle předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) jde pouze o snahu odvést pozornost od problémů expremiéra Andreje Babiše (ANO).

Pekarová ostře k Babišovi: Používá slovník jako Putin. Jste zoufalí, oponovala Schillerová

14. srpna 2022 11:13

Expremiér Andrej Babiš (ANO) používá stejný slovník jako ruský prezident Vladimir Putin, a proto jsou podle předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) namístě plakáty koalice Spolu, které oba srovnávají. Pekarová to řekla v nedělní Partii Terezie Tománkové. Exministryně financí Alena Schillerová (ANO) reagovala tím, že vládní strany tímto akorát přilévají olej do ohně a rozdělují společnost. Političky reagovaly na konflikty, které doprovázejí mítinky hnutí ANO.

Jelínek: Babiš se neštítí přirovnávat voliče koalice k nacistům. Cílí na příznivce SPD

13. srpna 2022 22:30

Expremiér Andrej Babiš (ANO) svojí rétorikou úmyslně čeří vodu a neštítí se ani přirovnávat voliče vládní pětikoalice k nacistům. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Lukáš Jelínek s tím, že šéf hnutí ANO se tak snaží zapůsobit i na voliče SPD. Šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek připomněl, že Babiš se podobným způsobem chová už léta. Zároveň si postěžoval, že mnoho lidí i média aktuálně spíš řeší bitky na Babišových mítincích než reálné problémy společnosti.

Babiš chce sestřelit vládu. Blíží se mu soud, chce odvrátit pozornost, reaguje Rakušan

13. srpna 2022 11:13

Zatímco vláda Petra Fialy (ODS) řeší energetickou krizi a předsedá v Radě Evropské unie, opozice chce vyvolat hlasování o nedůvěře. Plán nastínil předseda hnutí ANO a poslanec Andrej Babiš, který tak chce postupovat v případě, že premiér neodvolá ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Ministr pro CNN Prima NEWS řekl, že Babiš chce jen zakrýt vlastní problémy, které se mu v poslední době nastřádaly. Předseda vlády navíc uvedl, že na vyslovení nedůvěry vládě nemá opozice sílu.

Babiš: Rakušan musí z vlády, jinak jí vyslovíme nedůvěru. Nemá na to sílu, míní premiér

13. srpna 2022 08:16
Aktualizováno

Pokud premiér Petr Fiala (ODS) neodvolá ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům nynějšího šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem, vyvolá opoziční hnutí ANO v Poslanecké sněmovně hlasování o nedůvěře vládě. Napsal to předseda ANO Andrej Babiš v komentáři, který uveřejnila sobotní Mladá fronta DNES (MfD). Fiala k tomu mimo jiné uvedl, že Babišem naznačené hlasování o nedůvěře na něj dělá spíše dojem, že šéf ANO potřebuje překrýt své trestní kauzy v Česku a ve Francii.

Babišova kauza ve Francii? O své voliče by nepřišel, i kdyby zabil holčičku, říká analytik

12. srpna 2022 23:46

Problémy šéfa ANO Andreje Babiše ve Francii by jeho hnutí neměly nijak zvlášť uškodit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli političtí komentátoři Martin Schmarcz a Thomas Kulidakis. Podle nich se totiž Babišovi potenciální voliči zabývají především situací v České republice. Čerstvá zpráva o tom, že na expremiéra si chce posvítit francouzská justice kvůli akvizicím jeho nemovitostí na Francouzské riviéře, je prý už tolik nezajímá.

Sledujte Partii s ekonomy: Rozděluje společnost vláda, nebo opozice?

12. srpna 2022 20:15

Kde se nachází hranice mezi relevantním politickým dialogem a co už je za hranou? Osvědčila se vláda premiéra Petra Fialy (ODS) v boji proti zdražování? O těchto tématech budou mimo jiné v nedělní Partii diskutovat předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. Ve druhé hodině vystoupí ekonomové Lukáš Kovanda a Jana Matesová. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Horák: Francouzská kauza Babiše neohrozí. Jeho voliči na to nemají rozlišovací schopnosti

12. srpna 2022 16:16

Čerstvá informace, že na expremiéra Andreje Babiše (ANO) si chce posvítit francouzská justice kvůli akvizicím jeho nemovitostí na Francouzské riviéře, jeho sílu nijak neohrozí. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl marketingový expert Jakub Horák. Podle něj totiž Babišovi voliči nemají dostatečné rozlišovací schopnosti na to, aby kauzu pochopili. Jeho odpůrci zároveň nevnímají offshorové společnosti, přes jednu z nichž měl Babiš nemovitosti koupit, jako něco špatného.