CNN Prima News ANO 2011

ANO 2011

Výpis příspěvků ke štítku „ANO 2011“

Jourová ostře o Bruselu: Způsob naší komunikace je naprosto šílený. Chceme poroučet i dešti

Způsob, jakým Evropská unie komunikuje, je naprosto šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Podle ní komunikaci Bruselu definují velkohubá prohlášení. Jedna z nejvlivnějších žen v Česku se mimo jiné rozmluvila o tom, jak vnímá výroky svého stranického šéfa Andreje Babiše (ANO) o údajné nové totalitě nebo co považuje během svého působení v Evropské komisi za největší úspěch.

Zelení šílenci, varoval Babiš Slováky před hnutím Šimečky. Jde přitom o spojence ANO

Progresívne Slovensko (PS) pana Šimečky je to nejhorší, co se vám může stát, pokud je budete mít ve vládě. Slovákům to ve svém příspěvku na sociálních sítích vzkázal šéf ANO Andrej Babiš. Neparlamentní hnutí, které je jedním ze dvou hlavních favoritů blížících se slovenských voleb, český expremiér přirovnal k Pirátům. Babišovi kritici však upozorňují na zajímavý paradox. Progresívne Slovensko a hnutí ANO sedí v Evropském parlamentu ve stejné unijní frakci.

Zvýšení výdajů na obranu? Zbytečné, jsme v NATO, míní Balaštíková. Bureš připomněl rok 38

V době recese bychom neměli nesmyslně utrácet za obranu a za resort, který je svým způsobem ztrátový. Ve vysílání CNN Prima NEWS to v reakci na zvýšení výdajů řekla poslankyně ANO Margita Balaštíková. Podle Jana Bureše (ODS) je armáda dlouhodobě podfinancovaná, a kdyby ji předchůdci nezanedbávali, nemusela by prý na ni vláda vydávat tolik. Česko má jako člen NATO závazek vůči spojencům financovat armádu dvěma procenty z HDP.

ANO je bohatá nevěsta. Babišova slova o nové totalitě se poslouchají těžko, přiznala Jourová

S výroky Andreje Babiše (ANO) o údajné nové totalitě v Česku nesouhlasím a ani je neomlouvám. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Problém vidí i v tom, že expremiér zmíněné výroky pronáší na půdě Parlamentu, což se Jourové podle jejích slov „poslouchá velmi těžko“. Celý rozhovor vyjde v sobotu a dozvíte se v něm mimo jiné, co jedna z nejvlivnějších žen v Česku považuje za největší úspěch během svého působení v Evropské komisi a v čem ji Brusel rozčiluje.

Žijeme v zemi úniků informací, hájil šifrované mobily Půta. Odvolání Rakušana nečeká

Žijeme v zemi, kde je zcela běžné, že z živých kauz unikají informace do médií, vysvětloval v pořadu K věci na CNN Prima NEWS používání šifrovaných telefonů liberecký hejtman Martin Půta (STAN). S problémy ohledně zakódovaného přístroje se aktuálně potýká především jeho stranický kolega, ministr vnitra Vít Rakušan. Půta však upozornil, že například při sestavování vlády převládaly u Starostů obavy, že jejich komunikace může být monitorována, a proto šifrovanou technologii využili. Opozice kvůli tomu nyní požaduje Rakušanův konec ve vládě, k tomu ale podle Půty nedojde.

Odvolejte Rakušana. ANO dává Fialovi nůž na krk, hrozí vyvoláním hlasování o nedůvěře

Představitelé hnutí ANO vyzvali premiéra Petra Fialu (ODS), aby navrhl odvolání Víta Rakušana (STAN) z pozice ministra vnitra. Reagovali tak na zjištění médií, že měl Rakušan mít šifrovaný telefon. „Pokud ho bude pan premiér stále držet ve funkci, vyvoláme hlasování o nedůvěře vlády,“ varovala šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová během brífinku ve Sněmovně. Předseda Starostů na svou obhajobu uvedl, že telefon měl kvůli obavám z odposlechů a že na věci neshledává nic divného.

Hyenismus, úplné dno a mimořádný hnus. Schillerová se s pětikoalicí pohádala o Martínkovi

Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová se ostře pustila do ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09). Podle ní neměl dopustit, aby se na záchranu života dvouletého Martínka musela skládat veřejnost. Peníze prý měly přijít ze zdravotního pojištění. Válka se zastalo hned několik zástupců pětikoalice. Ti Schillerovou obvinili ze zneužití lidské tragédie, dělání kampaně i z hyenismu.

Kampaň Fialy a spol. za miliony? Vláda má optimismus šířit, ne si ho zaplatit, míní Schmarcz

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelí kritice z řad opozice i některých komentátorů za připravovanou propagační kampaň za 42 milionů korun. Komentátor Info.cz Martin Schmarcz CNN Prima NEWS řekl, že kabinet sice má šířit optimismus, ale ne si jej platit. Označil to za „špatný symbol“, který si Fialova vláda měla odpustit. Samotný konsolidační balíček je podle Schmarcze navíc nepovedený.

Rakušan používal šifrovaný telefon. Mafiána to ze mě nedělá, brání se ministr vnitra

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) používal šifrovaný telefon, v souvislosti s kauzou Dozimetr přitom vloni tvrdil, že sám doporučil bývalému ministru školství Petru Gazdíkovi (STAN), aby takový telefon nevyužíval. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš již volá po Rakušanově rezignaci. Sám ministr vnitra se však brání, že šifrovaný mobil z něj mafiána nedělá. Informace přinesl web iDnes.cz.