reklama
CNN Prima News Argentina

Argentina

Výpis příspěvků ke štítku „Argentina“

Messi dojal 100letého fanouška. Poslal mu vzkaz za věrnost a vehnal slzy do očí

Stoletý Don Hernán patří k nejvěrnějším fanouškům fotbalové ikony Lionela Messiho. Argentinskou hvězdu sleduje už od začátku kariéry, do sešitů si propiskou poctivě zaznamenává každý její gól. Zaujalo to i samotného Messiho, po vítězném mistrovství Jižní Ameriky nahrál pro Hernána osobní vzkaz. Stařečka tak velmi dojal. Video s jeho reakcí se stalo hitem sociálních sítí.

Sputnik V postupně dobývá svět. Pro Česko jde ale nejspíš o uzavřenou kapitolu

Ruská vakcína Sputnik V čím dál více expanduje. Aktuálně se tato očkovací látka aplikuje ve více než šesti desítkách zemí po celém světě. Kolem Sputniku jsou však i jisté kontroverze. Mnozí experti poukazují na to, že Rusko vakcínu využívá jako politickou zbraň, díky které si může zajistit vliv v zahraničí. Objevily se také problémy s některými šaržemi vakcíny. Pro Čechy se možnost zisku dodávek této očkovací látky nejspíš uzavřela po vypuknutí kauzy kolem výbuchu muničního skladu ve Vrběticích.

Nechali Maradonu napospas osudu? Sedm osob čelí obvinění ze zabití fotbalové ikony

Loňská smrt legendárního fotbalisty Diega Maradony je stále propíraným tématem. V posledních měsících se intenzivně řešilo, že na jeho skonu může mít podíl nedostatečná lékařská péče. Za to, aby se úmrtí mistra světa z roku 1986 dostalo důkladného vyšetřování, dokonce demonstrovali fanoušci v ulicích. Nové zprávy z Argentiny hovoří o tom, že sedm osob čelí obvinění ze zabití s potenciálním úmyslem.

Přes 20 hráčů vyřadil covid, v bráně zraněný záložník. River Plate i tak slavilo výhru

Na tento zápas pravděpodobně nikdy nezapomenou. Tým fotbalistů argentinského River Plate skolila masivní nákaza koronavirem, celkem musely do karantény zamířit více než dvě desítky hráčů. COVID-19 dočasně poslal mimo hru i všechny gólmany, a tak se do brány postavil záložník. Navíc lehce zraněný. Přesto tým z Buenos Aires dokázal vyhrát skupinové utkání Copa Libertadores, jihoamerické sestřičky evropské Ligy mistrů.

„Lole“ Reutemann je v nemocnici. Nemilovaný exkolega Nikiho Laudy je v kritickém stavu

Carlos Reutemann nebyl zrovna prototypem hvězdy formule 1. Ještě méně by jím byl dnes než mezi lety 1972–⁠82, kdy bojoval ve velkých cenách. Věčně zachmuřený, intrikující ve jménu úspěchu a politicky aktivní Argentinec jakoby mezi drsné bonvivány a playboye královny motortistického sportu vůbec nepatřil. V pátek byl devětasedmdesátiletý „Lole“ převezen na jednotku intenzivní péče s krvácením do dutiny břišní.

Odpočívej v míru, válečníku. Motokrosař se po amputaci vrátil k závodům, na trati zemřel

Vypadalo to, že ho už nic nezastaví. Argentinský motokrosař Alberto „Wey“ Zapata se dokázal zázračně vrátit na trať, ačkoliv před čtyřmi měsíci přišel po automobilové nehodě o ruku a lékaři mu sdělili, že se bude muset své vášně vzdát. To si však 23letý jezdec nedokázal představit, a tak nezdolně pokračoval. O víkendu zahynul při tragickém závodním incidentu.

Ten, který nahání strach. V Patagonii objevili pozůstatky prastarého dinosaura

Vědci v Argentině našli dobře zachovalou lebku masožravého dinosaura, který se před 85 miliony let potuloval dnešní severní Patagonií. Predátor se podobně jako slavný Tyrannosaurus rex pohyboval po dvou nohách a měl drobné přední končetiny, jeho velikost však byla poloviční. Měl také krátký čenich, velmi dobrý sluch a silné čelisti, píše agentura Reuters.

reklama