CNN Prima News Argentina

Argentina

Výpis příspěvků ke štítku „Argentina“

Sedmnáctiletý Menšík udivuje celý svět. Postup na US Open vydřel i Veselý, Kvitová končí

Tenisté Jiří Veselý, Jakub Menšík a Karolína Muchová postoupili do 3. kola US Open. Třicetiletý Veselý zdolal po více než čtyřech hodinách překvapivě turnajovou dvacítku Francisca Cerúndola z Argentiny 7:6, 6:2, 3:6, 2:6, 7:6. Sedmnáctiletý český supertalent Menšík vyřadil Francouze Titouana Drogueta 3:6, 6:2, 7:6, 6:3 a finalistka letošního Roland Garros Muchová porazila na betonových dvorcích v New Yorku Polku Magdalenu Frechovou dvakrát 6:3.

Brutální mučení, žádná lidskost. Poznejte nejhorší věznice světa, kde smrt je vysvobozením

Trest smrti, v lepším případě doživotí za mřížemi. Takové vyhlídky má nyní žena z Ostravy, která měla na dovolené v Tunisku zavraždit svého manžela. Ačkoli by si nejspíš trest raději odpykala v přívětivější české věznici, vždy může být hůř. Na světě jsou mnohem brutálnější zařízení, kde je mučení a nelidské zacházení s odsouzenými na denním pořádku. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jejich přehled, včetně přiblížení surových praktik nejen tamních dozorců.

Škrtat už nejde, pomůže jen hozený granát, tvrdí ekonom. Nesmysl, oponuje Křeček

Za současného nastavení konsolidačního balíčku už nejde nikde škrtat. Jediné, co by se dalo dělat, je hodit do toho granát a začít znova. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Petr Bartoň. S jeho názorem nesouhlasil ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček. „Je to mimo realitu. Začínat od nuly bychom mohli, kdybychom zažili nějakou opravdu přelomovou událost, jako byla sametová revoluce,“ kontroval.

CNN: Nechceme bojovat za teroristu Putina. Argentinské školy hlásí nápor ruských dětí

V poslední době výrazně roste počet ruských dětí, které nastupují do argentinských škol. Podle vlády se letos ke vzdělávání jen v hlavním městě Buenos Aires přihlásilo již více než 300 ruských žáků. Školní rok v jihoamerické zemi začíná v únoru. Dalších asi sto dospělých se přihlásilo na tamní vysoké školy. Ruské rodiny vyhání za oceán odmítání války i hledání lepších podmínek pro život. Informuje o tom americká stanice CNN.

I zemědělci se klaní Messimu. V poli vznikl jedinečný portrét, „maloval“ algoritmus

Po triumfu Argentiny na fotbalovém mistrovství světa v Kataru se fanoušci hlavnímu strůjci úspěchu Lionelovi Messimu klaněli různými způsoby. Někdo si kapitána nechal zvěčnit pomocí tetování, jiní přišli za barberem s náročným požadavkem, aby jim sedminásobného vítěze Zlatého míče vystřihl na temeni hlavy. Ale zatím nejvelkolepěji vyjádřili hvězdě Paris Saint-Germain poctu a respekt zemědělci.

Smutné detaily pádu letadla v Nepálu: Na palubě byli kojenci, zahynuli i lidé z Evropy

Nejméně 69 obětí si podle nepálských aerolinek vyžádal nedělní pád letadla. Na palubě bylo 72 cestujících, 15 z nich pocházelo z ciziny. Ve stroji cestovali také dva kojenci. V Nepálu jsou bohužel letecké tragédie poměrně časté. Evropská unie proto v roce 2013 zakázala nepálským aeroliniím z bezpečnostních důvodů vstup do jejího vzdušného prostoru. Nedělní nehoda je nejhorší od roku 1992.