CNN Prima News Argentina

Argentina

Výpis příspěvků ke štítku „Argentina“

Revoluce musí být nenávist a zabíjení, říkal Che Guevara. Zarytý marxista zemřel před 55 lety

9. října 2022 07:35

Od smrti Ernesta Guevary (lépe známý jako Che Guevara nebo el Che) uběhlo 55 let. Argentinského lékaře asi nejvíce proslavila kubánská revoluce. Che Guevara se stal ikonou krajně levicových marxistických podporovatelů. Za svůj život ztvárnil mnoho rolí – odhodlaný revolucionář, pravá ruka Fidela Castra, neúspěšný ekonom, masový vrah i mučedník. Nakonec byl zajat v Bolívii, když v této zemi chtěl rozpoutat revoluci. Byl popraven 9. října roku 1967.

Tragédie po utkání ligy v Indonésii: V tlačenici na fotbalovém stadionu zemřelo 125 lidí

2. října 2022 05:37
Aktualizováno

Při násilnostech a následném chaosu a tlačenici po zápase indonéské první fotbalové ligy ve městě Malang zemřelo v sobotu večer 125 lidí. Úřady počet obětí oficiálně upřesnily po kontrole údajů z deseti nemocnic v oblasti, kam byly desítky zraněných, včetně žen a dětí, ze stadionu převáženy. Původně bylo hlášeno 174 mrtvých a dalších nejméně 180 zraněných. O tragédii v neděli informovaly zahraniční tiskové agentury s odvoláním na místní policii a úřady na ostrově Jáva.

Moderátor ve vysílání šokoval slovy o Alžbětě: Je s ní nadobro konec. Potlesk pro Satana

10. září 2022 06:17

Moderátor argentinské internetové televize Canal 22 Santiago Cúneo ve čtvrtek v živém vysílání šokoval svou reakcí na zprávu o úmrtí britské královny Alžběty II. Začal nadšeně tleskat a přidali se i další hosté ve studiu. Moderátor dále otevřel láhev šampaňského a zesnulou královnu zasypal nadávkami. Video oblétlo internet a Cúneo sklidil ostrou kritiku na sociálních sítích i v médiích.

Záhadná nemoc děsí jihoamerický stát. Několik lidí zemřelo, příznaky jsou podobné covidu

2. září 2022 19:16

Záhadný zápal plic se šíří v Argentině. V jihoamerické zemi už nemoc zabila tři lidi a podle místních úřadů jsou další nakažení. Zdravotničtí experti zatím tápou a mluví o „nemoci neznámého původu“. Podobným termínem bylo původně označováno onemocnění, které vypuklo na konci roku 2019 v čínském Wu-chanu, které bylo později pojmenováno COVID-19. Jestli se jedná o další nebezpečí podobné právě pandemii covidu, se zatím odborníci neshodují.