reklama
CNN Prima News Bahrajn

Bahrajn

Výpis příspěvků ke štítku „Bahrajn“

F1 závodí proti lidským právům. V kalendáři už chybí jen Afghánistán, zlobí se fanoušci

1. října 2021 14:57

Bahrajn, Katar, Saúdská Arábie i Spojené arabské emiráty. Země, ve kterých naleznete spoustu luxusu, ale také značný nedostatek respektování lidských práv. Právě to je důvod, proč se veřejnost bouří proti tomu, aby tyto země hostily populární seriál – formuli 1. Na konci roku budou mít všechny zmíněné země účast v královně motorsportu odškrtnutou. V listopadu se bude závodit v Kataru.

Čech, který dobyl svět F1. O nehodách piloti nechtějí slyšet, říká fotograf Rys

27. března 2021 08:27

Formule 1 ho dlouho nijak nebrala. Ovšem jak poprvé uslyšel burácející motory a ve vzduchu zavětřil vůni benzínu, zrodila se láska. Vladimír Rys je už více než dekádu dvorním fotografem jedné z nejlepších stájí seriálu – Red Bullu. Mezi největšími hvězdami honosného sportu má řadu kamarádů. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluví o budování si respektu v týmu, hororové nehodě Romaina Grosjeana, nejhezčích místech na focení nebo šancích na to, že v nové sezoně – která o víkendu začíná – bude hegemonie Mercedesu po letech u konce.

Mistr světa F1 Hamilton má koronavirus. Přijde o další Grand Prix v Bahrajnu

1. prosince 2020 09:33

Může být rád, že si sedmý titul mistra světa zajistil s předstihem. Pilot formule 1 Lewis Hamilton měl po víkendové Velké ceně Bahrajnu pozitivní test na COVID-19 a přijde minimálně o další Grand Prix, která se opět jede na okruhu Šakir. Mohl by nahradit jeden z rezervních jezdců stáje Mercedes – Belgičan Stoffel Vandoorne, nebo Mexičan Esteban Gutiérrez.

Paříž jako hřiště pro investory z Perského zálivu. PSG má konkurenci díky Bahrajnu

24. listopadu 2020 18:18

Investice zemí z Perského zálivu do evropského fotbalu se v posledních letech stávají stále běžnější praxí. Díky finančnímu potrubí napojenému na „šejky“ se například z anglického Manchesteru City stal gigant, a to stejné platí také pro francouzský klub Paris Saint-Germain. Tomu ve městě pomalu začíná růst konkurence, protože v létě uzavřel dohodu s Bahrajnským královstvím tým Paříž FC a zdá se, že spolupráce má okamžitý efekt.

Bahrajn se připojil k SAE v dohodě o normalizaci vztahů s Izraelem, oznámil Trump

11. září 2020 19:27
Aktualizováno

Bahrajn se připojil ke Spojeným arabským emirátům v dohodě o normalizaci vztahů s Izraelem. V prohlášení zveřejněném na Twitteru o tom v pátek informoval americký prezident Donald Trump. Informaci následně potvrdily také Bahrajn a Izrael. Palestinci krok označili za bodnutí do zad. Agentura Reuters napsala, že rozhodnutí, k němuž patrně přispěly sdílené obavy z Íránu, může izolaci Palestinců prohloubit.

Revoluce v F1: Bahrajn má variabilní okruh, pojede se nejvíce kol v rekordním čase

31. srpna 2020 16:04

Seriál formule 1 má za sebou víkend na belgickém Spa – jedné z nejdelších tratí v celém kalendáři. Na konci roku jsou v souvislosti s pandemickou situací v plánu hned dvě Grand Prix v Bahrajnu. A ta druhá bude opravdu výjimečná. Vůbec poprvé se na okruhu v Perském zálivu využije vnější trať, která je extrémně rychlá. Poprvé od roku 1974 se tak pojede jedno kolo v čase pod 60 vteřin.

reklama