CNN Prima News Bahrajn

Bahrajn

Výpis příspěvků ke štítku „Bahrajn“

Západ tvrdě udeřil na povstalce v Jemenu. Útoky na lodě nebudeme tolerovat, vzkázal Biden

Spojené státy nebudou jemenským povstalcům Hútíům tolerovat útoky na nákladní lodě v Rudém moři, řekl americký prezident Joe Biden. Americká armáda společně s Británií a s podporou Austrálie, Bahrajnu, Kanady a Nizozemska úspěšně podnikla útoky proti různým hútíjským cílům, uvedl také šéf Bílého domu. Britský premiér Rishi Sunak řekl, že britské letectvo provádí cílené údery proti vojenským zařízením Hútíů.

Show F1 se vrací. Taháky sezony? Napínavější souboje nebo pokračování hvězdných válek

Poslední sezona formule 1 nabídla jedno z největších dramat v historii seriálu a všichni čekají, co přijde v nové éře mnoha technických úprav. Podívejte se na faktory, které v roce 2022 mohou lákat fanoušky k televizním obrazovkám, aby sledovali Maxe Verstappena, Lewise Hamiltona a další piloty v akci. Show začíná už v sobotu kvalifikací v Bahrajnu. Ta určí pořadí na startovním roštu pro nedělní velkou cenu.

Špinavý vzduch jako hlavní nepřítel, větší kola. Co přinese napínavější éra formule 1?

Pojďme udělat závody napínavější a více vyrovnané, řekli si před lety ve formuli 1. Reputaci seriálu kazila od startu hybridní éry dominance týmu Mercedes a Lewise Hamiltona, proto si promotéři a inženýři lámali hlavu s tím, jak divákům nabídnout atraktivnější show. Původně měla technická revoluce přijít už loni, kvůli pandemii na ni dojde ale až letos. V Barceloně odstartovaly předsezonní testy a vy se můžete podívat, co na autech je a bude v roce 2022 jinak.

F1 závodí proti lidským právům. V kalendáři už chybí jen Afghánistán, zlobí se fanoušci

Bahrajn, Katar, Saúdská Arábie i Spojené arabské emiráty. Země, ve kterých naleznete spoustu luxusu, ale také značný nedostatek respektování lidských práv. Právě to je důvod, proč se veřejnost bouří proti tomu, aby tyto země hostily populární seriál – formuli 1. Na konci roku budou mít všechny zmíněné země účast v královně motorsportu odškrtnutou. V listopadu se bude závodit v Kataru.

Velký návrat pilota, který málem uhořel, do F1 se nekoná. Rozlučku zhatila opatření

Na konci listopadu přežil vlastní smrt a doslova vyskočil z plamenů. Hrůznou nehodou při závodě v Bahrajnu pro Romaina Grosjeana skončila kariéra ve formuli 1, protože po ohnivém incidentu nemohl kvůli popáleninám odjet zbytek sezony a tým Haas už dopředu avizoval, že v dalším ročníku bude sázet na jiné jezdce. Ale za dlouhá léta v nejpopulárnějším motoristickém seriálu to chtělo rozlučku.