CNN Prima News balistická raketa

balistická raketa

Výpis příspěvků ke štítku „balistická raketa“

Japonsko vyhlásilo poplach, lidé neměli vycházet. KLDR podle Soulu vypálila balistické rakety

3. listopadu 2022 05:23

KLDR podle Soulu vypálila několik balistických raket. Japonsko kvůli tomu vyhlásilo poplach ve třech prefekturách, píše agentura Reuters. Původně japonské úřady informovaly o tom, že jedna severokorejská raketa přeletěla nad severem Japonska. To ale později popřelo ministerstvo obrany, podle kterého se raketa ztratila z radarů nad Japonským mořem. KLDR vypálení raket nekomentovala.

Napětí roste: KLDR vypálila přes sto střel, Jižní Korea reagovala testem raket vzduch-země

2. listopadu 2022 05:26

Severní Korea ve středu podle jihokorejské armády ze západního a východního pobřeží odpálila nejméně sto dělostřeleckých střel, o několik hodin navíc i 17 raket včetně jedné, která dopadla do blízkosti jihokorejských vod. Stalo se to poté, co Pchjongjang v úterý vyhrožoval Jižní Koreji a Spojeným státům kvůli jejich nynějšímu několikadennímu rozsáhlému vojenskému cvičení. Jižní Korea v reakci na poslední ze série severokorejských raketových testů odpálila severně od společné námořní hranice s KLDR tři rakety vzduch-země.

Další čínská provokace? Pět jejích balistických raket dopadlo do japonské ekonomické zóny

4. srpna 2022 14:08
Aktualizováno

Pět čínských balistických raket dopadlo do japonské výlučné ekonomické zóny, napsala agentura Kjódó s odkazem na japonskou vládu, která incident odsoudila. Něco takového se stalo poprvé, uvedl podle agentury Reuters japonský ministr obrany Nobuo Kiši. Ministr dodal, že Japonsko již podalo stížnost diplomatickou cestou. Výlučná ekonomická zóna se rozkládá do 200 námořních mil, tedy 370 kilometrů od pobřeží.

Putin znovu hrozí Satanem. Nejobávanější zbraň světa může zasáhnout až USA

15. července 2022 17:28

Rusko znovu hrozí svou balistickou raketou Sarmat, známou také pod přezdívkou Satan II. Podle generálního ředitele ruské kosmické agentury Roskosmos a blízkého spolupracovníka Vladimira Putina Dmitrije Rogozina provede Moskva nové testy a také plánuje obávanou zbraň zařadit do sériové výroby, uvedl web Daily Mail. Raketa Sarmat je podle Kremlu schopna dopravit několik jaderných hlavic až na kontinentální území USA.