CNN Prima News balistická raketa

balistická raketa

Výpis příspěvků ke štítku „balistická raketa“

Expert: Íránský útok stál zlomek toho, co Izrael dal za obranu. Mluví o desítkách miliard

Obrana Izraele, který se v noci ze soboty na neděli bránil íránskému útoku, pravděpodobně stála mezi čtyřmi až pěti miliardami šekelů (přes 31 miliard korun). Pro izraelskou stanici Ynet to řekl bývalý finanční poradce tamní armády Reem Aminoach. Podle brigádního generála byly náklady na obranu zřejmě mnohem větší, než jakou cenu zaplatil Írán za svou ofenzivu.

Riskujete jadernou válku, hrozí Putin Západu kvůli vojákům na Ukrajině. Zmínil obávaného Satana

Ruská armáda obdržela první balistické rakety Sarmat, známé také pod přezdívkou Satan II. Tvrdí to alespoň ruský prezident Vladimir Putin. Během svého projevu rovněž uvedl, že ruské jaderné síly jsou ve stavu plné připravenosti. Šéf Kremlu také varoval před vysláním západních vojáků na Ukrajinu. Raketa Sarmat je podle Moskvy schopna dopravit několik jaderných hlavic až na kontinentální území USA.

Raketa zasáhla americkou nákladní loď u Jemenu. Na plavidlo podle USA zaútočili Hútíové

Britská vojenská služba UKMTO podle agentur obdržela zprávu, že nákladní loď plující v Adenském zálivu 170 kilometrů od jemenského pobřeží zasáhla raketa. Podle vojenského velitelství USA v oblasti patří zasažené plavidlo jejich straně, píše BBC NEWS. Tři rakety, z nichž pouze jedna dorazila k cíli, měli vypálit jemenští povstalci Hútíové. Velitelství rovněž potvrdilo, že loď nebyla zásahem výrazně poškozena a pokračuje na své trase.

Kim Čong-un nechal provést další raketový test. KLDR odpálila nadzvukovou střelu

Severní Korea v pondělí ráno směrem do Japonského moře odpálila patrně balistickou raketu, která dopadla na neupřesněné místo mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, informovaly agentury Kjódó a Reuters. Jde o první odpálení severokorejské rakety od 18. prosince, kdy armáda otestovala raketu dlouhého doletu Hwasong-18. KLDR test později potvrdila.

Severní Korea se chystá na válku. Urychlete přípravy, vyzval armádu vůdce Kim Čong-un

Severokorejský vůdce Kim Čong-un nařídil armádě a zbrojnímu průmyslu urychlit přípravy na válku v důsledku podle něj bezprecedentních konfrontačních kroků ze strany Spojených států. Ve čtvrtek o tom informovala severokorejská státní média, podle nichž Kim hovořil o prioritách pro příští rok na setkání vládnoucí komunistické strany. Diktátor rovněž prohlásil, že KLDR rozšíří strategickou spolupráci s „protiimperialistickými nezávislými zeměmi“.

Zděšení na východě Asie. KLDR neúspěšně odpálila družici, Japonsko mluví o balistické raketě

Aktualizováno

Severní Korea se pokusila vyslat do vesmíru špionážní vojenskou družici, uvedla podle agentury Reuters tamní státní média. První pokus za posledních sedm let ale podle nich skončil neúspěchem, když se porouchal druhý stupeň rakety nesoucí satelit a systém se zřítil do Žlutého moře. Start rakety předtím spustil krátký poplach v Jižní Koreji a Japonsku, úřady a média obou zemí rovněž hovořily o selhání rakety. Její pád si podle nich nevyžádal na jejich území žádné škody.

Ukrajinci odrazili desítky útoků a tvrdě udeřili. Rusko otestovalo hrozivou zbraň

Podle agentury TASS v úterý Rusko otestovalo mezikontinentální balistickou raketu, test se podle informací TASS zdařil. Vagnerovci údajně ovládli 80 procent Bachmutu, Kyjev však taková tvrzení popírá. Podle webu Kyiv Independent naopak ukrajinská armáda ničí ruské vybavení na jihu země. Rusko bude rozesílat povolávací rozkazy elektronicky a tvrdě postihovat odpírače. Ukrajina začala navzdory ruským útokům vyvážet elektřinu do evropských zemí. Není ale jasné, zda dokáže udržet export i při neustálé hrozbě ruského bombardování.

KLDR odpálila mezikontinentální balistickou raketu. Tokio a Soul svolávají bezpečnostní rady

Aktualizováno

Severní Korea ve čtvrtek odpálila mezikontinentální balistickou raketu, která dopadla do Japonského moře. Tokio i Soul kvůli dalšímu vojenskému testu komunistické země svolaly své bezpečnostní rady, a to v den, kdy se v Japonsku setkají zdejší premiér Fumio Kišida s jihokorejským prezidentem Jun Sok-jolem. Informují o tom agentury Jonhap a Reuters, podle nichž raketový test tvrdě kritizovaly také Spojené státy.