reklama
CNN Prima News Bangkok

Bangkok

Výpis příspěvků ke štítku „Bangkok“

Chladnokrevný „Had“: Turistům nabídl nocleh, zdrogoval je a 24 z nich zabil. Teď je milionář

Byl to jeden z nejkrutějších sériových vrahů v historii. Francouz Charles Sobhraj stojí za smrtí 24 turistů, které zavraždil v 70. letech. Svůj příběh prodal údajně za 15 milionů a nedávno byl o něm v dílně Netflixu natočený seriál pod názvem Had. Je to jedna z přezdívek, kterou dostal díky své schopnosti neuvěřitelně dlouho klamat lidi a utíkat z vězení.

Minimum spánku a 14denní karanténa. Jak miss z Česka bojuje o světový titul v Thajsku

Dva týdny sama na hotelovém pokoji v Bangkoku teď tráví Denisa Spergerová. Miss Czech Republic z roku 2019 odletěla bojovat na světovou soutěž krásy v thajském Bangkoku, když nahradila Barboru Aglerovou, která si poranila koleno. Miss Grand International potrvá měsíc, z toho ale dívky stráví polovinu zavřené na hotelovém pokoji v povinné karanténě.

Okno do minulosti: V Thajsku objevili kostru velryby starou pět tisíc let

Thajští vědci objevili dokonale zachovanou kostru velryby – asi 12 kilometrů od pobřeží západně od Bangkoku do vnitrozemí. Stáří odhadují na 5000 let. Podle nich mohla patřit dávnému plejtvákovi Brydeovu, který žije v tropických a subtropických mořích dodnes. Kostru objevili začátkem listopadu a zatím odhalili asi 80 procent ostatků. Výzkumníci doufají, že by kostra mohla prohloubit znalosti o tehdejší mořské fauně.

reklama