reklama
CNN Prima News Bangladéš

Bangladéš

Výpis příspěvků ke štítku „Bangladéš“

Neměli kam utéct. Při výbuchu továrny bez nouzových východů zahynulo 52 lidí

10. července 2021 23:13

Úřady v Bangladéši zatkly majitele potravinářské továrny, v níž při čtvrtečním a pátečním požáru uvázlo a zahynulo 52 lidí. Muž je podezřelý z vraždy. Šestipodlažní budova u bangladéšské metropole Dháky byla podle policie postavena bez povolení, neměla požární nouzové východy a nebyla v ní provedena náležitá bezpečnostní opatření, informovala agentura Reuters.

Rumunský řidič převážel za peníze šest migrantů. Policisté je chytili na Břeclavsku

15. března 2021 23:19

Na běžence z Afghánistánu a Bangladéše upozornil hlídku cizinecké policie na Břeclavsku přístroj detekující tlukot srdce. Šest uprchlíků se schovávalo v návěsu kamiónu Mercedesu. Policisté všechny nelegálně cestující muže zajistili. V cele skončil i čtyřiačtyřicetiletý rumunský řidič, který při výslechu přiznal, že za každého z nich měl přislíbeno 1500 eur.

ON-LINE: Cyklon Amphan dorazil do Indie a Bangladéše. Zemřelo nejméně 14 lidí

20. května 2020 15:20

Nejméně 14 lidí zabil supercyklon Amphan, který se dnes přehnal přes východní Indii a Bangladéš s rychlostí větrů až 190 kilometrů za hodinu, informují tiskové agentury. Podle odborníků jde možná o nejsilnější cyklon v oblasti od roku 2007. V Indii a Bangladéši byly evakuovány asi tři miliony lidí. Bouře zničila tisíce domů v nízko položených oblastech blízko pobřeží; podle agentury Reuters je zatím ale brzy na zhodnocení škod.

reklama