CNN Prima News Bangladéš

Bangladéš

Výpis příspěvků ke štítku „Bangladéš“

Tragédie v Bangladéši: Při požáru kontejnerového překladiště zemřelo nejméně 49 lidí

5. června 2022 09:12
Aktualizováno

Při obrovském požáru kontejnerového překladiště v Bangladéši zemřelo nejméně 49 lidí a více než 200 jich bylo zraněno. Nejméně devět obětí tvoří hasiči. Informovaly o tom v neděli agentura Reuters a list Dhaka Tribune s odvoláním na místní úřady a Červený půlměsíc. Na místě se dlouho ozývaly exploze, protože oheň se dostal i k uskladněným chemikáliím.

Přijímací středisko v Lampeduse praská ve švech. V úterý připlulo téměř 700 migrantů

28. září 2021 22:09

Na italskou Lampedusu dorazilo v noci na úterý 686 afrických migrantů, kteří pluli na velké rybářské lodi z Libye. Jde o jedno z největších vylodění z jednoho plavidla na tomto ostrůvku nedaleko afrických břehů v posledních několika letech. Dalších 119 běženců z pěti lodí se vylodilo na témže místě v pondělí. Informovala o tom agentura ANSA.

Neměli kam utéct. Při výbuchu továrny bez nouzových východů zahynulo 52 lidí

10. července 2021 23:13

Úřady v Bangladéši zatkly majitele potravinářské továrny, v níž při čtvrtečním a pátečním požáru uvázlo a zahynulo 52 lidí. Muž je podezřelý z vraždy. Šestipodlažní budova u bangladéšské metropole Dháky byla podle policie postavena bez povolení, neměla požární nouzové východy a nebyla v ní provedena náležitá bezpečnostní opatření, informovala agentura Reuters.

Fenomén Primark: Jak si může dovolit být tak levný a co je za nablýskanou fasádou?

17. června 2021 22:28

Džíny za 400 korun a boty za stovku. Úspěšný irský oděvní řetězec Primark s levnou módou ve čtvrtek otevřel svůj první obchod v Česku a lidé na něj na pražském Václavském náměstí stáli dlouhé fronty. O tom, jak si Primark může dovolit být tak levný a kde to má háček, mluvila v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS ekonomická novinářka Lucie Hrdličková.

Za pokus o znásilnění přišel tvrdý trest. Žena uřízla svému šéfovi přirození

3. června 2021 09:36

Policisté ve Španělsku zatkli třicetiletou pracovnici baru poté, co uřízla nožem přirození svému nadřízenému. Na polici se přihlásila sama s tím, že se ji muž měl pokusit znásilnit. Zraněného převezli záchranáři do nemocnice a ve středu v brzkých ranních hodinách podstoupil operaci. Zda se lékařům podařilo přišít jeho orgán zpět, zatím není jasné. O případu informoval deník Daily Mail.