CNN Prima News Bangladéš

Bangladéš

Výpis příspěvků ke štítku „Bangladéš“

Muž zemřel po vypití ovocné šťávy. WHO varuje před virem se smrtností až 75 procent

Muž z Bangladéše zemřel poté, co vypil syrovou datlovou šťávu. Testy odhalily, že se v ní vyskytoval velmi nebezpečný virus nipah, který způsobuje akutní respirační onemocnění a encefalitidu, informovala agentura Reuters. Světová zdravotnická organizace (WHO) tento virus již v minulosti zařadila na seznam patogenů s pandemickým potenciálem. Jeho smrtnost dosahuje hodnoty až 75 procent a neexistuje na něj žádná léčba ani vakcína.

Nepál zasáhlo ničivé zemětřesení. Zemřelo nejméně 128 lidí, řada domů šla k zemi

Aktualizováno

Počet obětí pátečního silného zemětřesení v Nepálu dál roste, otřesy si vyžádaly nejméně 128 mrtvých. Informovaly o tom agentury Reuters a DPA s odvoláním na policii. Zraněných je podle agentury AFP více než stovka. Živel udeřil zejména v okresech Džadžarkot a Rukum, kde se zřítil neupřesněný počet domů. Podle svědků bylo zemětřesení citelné i v indickém hlavním městě Dillí, kde se roztřásly budovy. České ministerstvo zahraničních věcí nemá informace, že by zemětřesení postihlo české občany pobývající v Nepálu.

Tragická zpráva z Řecka: Zmizelá Polka je mrtvá. Zveřejnili mrazivé záběry po vraždě

V pytli na odpadky bylo nalezeno tělo Polky Anastazji Rubińské, která v uplynulých dnech beze stopy zmizela na řeckém ostrově Kos. Sedmadvacetiletá žena odjela do dovolenkového ráje na brigádu do hotelu, před týdnem však beze stopy zmizela. Pátrala po ní policie, dobrovolníci i její matka. V neděli kolem 19. hodiny nakonec nalezli její nahé tělo na opuštěném místě. Stopy vedou k 32letému muži z Bangladéše, který byl nejprve zadržen pro podezření z únosu, později byl obviněn ze znásilnění a vraždy.

Mrtví dělníci místo fotbalových ikon. Sběratelské kartičky připomínají oběti MS v Kataru

Světový fotbalový šampionát v Kataru je od počátku plný kontroverzí. Nejen kvůli zakázanému pivu či páskám na podporu LGBTI+ komunity, ale hlavně kvůli zahraničním dělníkům, kteří zahynuli při stavbě stadionů. Odhaduje se, že jich v Kataru zemřelo až několik tisíc. A aktivisté nyní ukazují světu jejich tváře na kartičkách podobných těm, které mají hvězdní fotbalisté.

Tragédie v Bangladéši: Při požáru kontejnerového překladiště zemřelo nejméně 49 lidí

Aktualizováno

Při obrovském požáru kontejnerového překladiště v Bangladéši zemřelo nejméně 49 lidí a více než 200 jich bylo zraněno. Nejméně devět obětí tvoří hasiči. Informovaly o tom v neděli agentura Reuters a list Dhaka Tribune s odvoláním na místní úřady a Červený půlměsíc. Na místě se dlouho ozývaly exploze, protože oheň se dostal i k uskladněným chemikáliím.