CNN Prima News bankrot

bankrot

Výpis příspěvků ke štítku „bankrot“

REPORTÁŽ: Ostravské ocelárny jsou městem duchů, které hlídá poslední hutník. Socha z mědi

Od obzoru k obzoru. Teprve ze střechy ubytovny a hotelu Kovák, který patří ocelárnám Liberty Ostrava, vyniká ohromná rozloha hutního areálu. Fabrika zabírá 650 hektarů, to je větší plocha než katastr pražského Žižkova (544 ha) nebo Vinohrad (379 ha). „Je to město ve městě, ale hlavně v noci je to teď mrtvé a vybydlené místo,“ říká Petr Slanina, šéf odborů v Liberty. Než jsme se potkali v jeho kanceláři v Kováku, do telefonu mluvil o městě duchů, slovíčkaření teď ovšem není důležité. „Podstatné je, aby to město zase ožilo a rozjela se výroba,“ přeje si Slanina. Mezitím se ale vylidňuje i okolí hutě, duchové tamní živnostníky neuživí.

Skopeček: Kdo se do problémů dostal vlastní vinou, nemá natahovat ruku. Česku hrozí bankrot

Nejsem asociál, jak tvrdí Andrej Babiš, říká v rozhovoru místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Výhradami k vládnímu úspornému balíčku se netají, zároveň však varuje před nejednotou koalice. Pokud se podle něj nepodaří dát veřejné finance do pořádku, bude to mít vážné následky pro celé Česko. Mluví i o tom, proč ODS hrozí, že po příštích volbách skončí v opozici.

Na obzoru je katastrofa a bankrot. Vláda dělá vše, abychom tam byli rychle, zlobí se Tlustý

Hrozí České republice v důsledku ekonomické krize řecký scénář? Například ekonom Mojmír Hampl se obává, že by se Česko v následujících letech mohlo skutečně dostat do situace, kdy nebude schopno ufinancovat své dluhy, pokud něco neudělá. Podle exministra financí Vlastimila Tlustého dokonce vláda dělá vše pro to, aby přišel co nejrychleji státní bankrot. Jeho obavy však v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mírnil ekonom Vladimír Pikora.

Před 14 lety zkolabovali Lehman Brothers. Proč dopady globální krize cítíme i dnes?

Chvíli po půlnoci na 15. září 2008 vyhlásila americká investiční banka Lehman Brothers bankrot. Kolaps gigantické společnosti byl vrcholem hypoteční krize v USA, která způsobila ekonomický propad nejprve ve Spojených státech a posléze po celém světě. Šok pro globální ekonomiku byl tak obrovský, že dopady krize cítíme i dnes. Všechno to přitom začalo prostě – lidskou hamižností.

Ukrajina na pokraji sil, zemi hrozí bankrot. Putin má novou taktiku, varuje polský premiér

Čím déle potrvá válka na Ukrajině, tím více peněz bude země potřebovat pro svou obnovu. Zatímco Rusko dopady západních sankcí relativně zvládá, ukrajinská ekonomika je válkou vyčerpávána nepoměrně více. „Vypadá to, že pro Kreml bude velmi obtížné dosáhnout vítězství na bitevním poli, a tak se může snažit o hospodářskou destabilizaci Ukrajiny,“ varoval polský premiér Mateusz Morawiecki.

Hrozí Cinema City v Česku konec? Řetězec plánuje vyhlásit bankrot, o kina není zájem

Britská společnost Cineworld Group, která je druhým největším provozovatelem kin na světě, se chystá v příštích týdnech vyhlásit bankrot. Informoval o tom list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na zdroje obeznámené se situací. Cineworld prostřednictvím divize Cinema City působí také v České republice. Podle marketingové manažerky Lenky Tiché však budou multiplexy v Česku fungovat stejně jako dosud.