CNN Prima News bankrot

bankrot

Výpis příspěvků ke štítku „bankrot“

Na obzoru je katastrofa a bankrot. Vláda dělá vše, abychom tam byli rychle, zlobí se Tlustý

5. října 2022 07:48

Hrozí České republice v důsledku ekonomické krize řecký scénář? Například ekonom Mojmír Hampl se obává, že by se Česko v následujících letech mohlo skutečně dostat do situace, kdy nebude schopno ufinancovat své dluhy, pokud něco neudělá. Podle exministra financí Vlastimila Tlustého dokonce vláda dělá vše pro to, aby přišel co nejrychleji státní bankrot. Jeho obavy však v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mírnil ekonom Vladimír Pikora.

Před 14 lety zkolabovali Lehman Brothers. Proč dopady globální krize cítíme i dnes?

15. září 2022 10:55

Chvíli po půlnoci na 15. září 2008 vyhlásila americká investiční banka Lehman Brothers bankrot. Kolaps gigantické společnosti byl vrcholem hypoteční krize v USA, která způsobila ekonomický propad nejprve ve Spojených státech a posléze po celém světě. Šok pro globální ekonomiku byl tak obrovský, že dopady krize cítíme i dnes. Všechno to přitom začalo prostě – lidskou hamižností.

Ukrajina na pokraji sil, zemi hrozí bankrot. Putin má novou taktiku, varuje polský premiér

13. září 2022 08:23

Čím déle potrvá válka na Ukrajině, tím více peněz bude země potřebovat pro svou obnovu. Zatímco Rusko dopady západních sankcí relativně zvládá, ukrajinská ekonomika je válkou vyčerpávána nepoměrně více. „Vypadá to, že pro Kreml bude velmi obtížné dosáhnout vítězství na bitevním poli, a tak se může snažit o hospodářskou destabilizaci Ukrajiny,“ varoval polský premiér Mateusz Morawiecki.

Hrozí Cinema City v Česku konec? Řetězec plánuje vyhlásit bankrot, o kina není zájem

19. srpna 2022 17:01

Britská společnost Cineworld Group, která je druhým největším provozovatelem kin na světě, se chystá v příštích týdnech vyhlásit bankrot. Informoval o tom list The Wall Street Journal (WSJ), který se odvolává na zdroje obeznámené se situací. Cineworld prostřednictvím divize Cinema City působí také v České republice. Podle marketingové manažerky Lenky Tiché však budou multiplexy v Česku fungovat stejně jako dosud.

Renomovaná agentura Moody's potvrdila ruskou platební neschopnost. Moskva selhání odmítá

28. června 2022 10:13

Ruská federace je v platební neschopnosti, protože věřitelé nedostali na účet platbu úroků. Uvedla to mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service, jež je jednou z autorit, která může takové prohlášení učinit. Moskva selhání u obsluhy zahraničního dluhu dosud odmítala s odkazem na to, že peníze odeslala, ale věřitelé je nedostali kvůli západním sankcím uvaleným na Moskvu.

Rusko na hraně bankrotu. Západ ho chce vytrestat, tak nemůže splácet dluhy, říká ekonom

26. června 2022 14:14

Ruská federace směřuje k prvnímu bankrotu za posledních 100 let. Do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy korun) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Podle ekonoma Lukáše Kovandy tak půjde spíš o umělý bankrot, který pravděpodobně vyhlásí samotní západní věřitelé. Přesto by měl na Rusko citelné dopady.

Rusko už je v bankrotu, oznámila agentura. Přinese bídu, možná na desetiletí, říká ekonom

10. dubna 2022 19:27

Podle světově významné ratingové agentury Standard & Poor’s již Rusko vkročilo do bankrotového stavu. Agentura v sobotu zveřejnila nové hodnocení bonity země. V posudku přitom konstatuje, že Rusko je nyní ve stadiu takzvané selektivní platební neschopnosti. „Ta nastává ve chvíli, kdy dlužník není schopen dostát části svých závazků vůči věřitelům, zatímco jinou část závazků plnit schopen je,“ vysvětlil ekonom Lukáš Kovanda. Bankrotový stav podle něj může trvat i desetiletí.

Rusko nedokáže splácet dluhy, tvrdí ratingové agentury. Hodnocení snížily o šest stupňů

3. března 2022 10:27

Ratingové agentury Fitch a Moody's dramaticky snížily hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska, a to o šest stupňů. Ruský rating se dostal do takzvaného spekulativního pásma s negativním výhledem. Fakticky to znamená potvrzení, že Rusko není vhodný subjekt pro poskytování úvěrů, jelikož nelze věřit tomu, že svým závazkům dostojí.