batoh

Výpis příspěvků ke štítku „batoh“

Jak v mrazu předejít poškození vašeho telefonu? Sedm rad, kterými byste se měli řídit

Při mrazivých venkovních teplotách by měli uživatelé chytrých telefonů zpozornit. Že se tato zařízení při chladném počasí rychle vybíjí, není žádnou novinkou, málokdo však dodržuje rady a tipy expertů, aby předešel trvalému poškození baterie. Ty se netýkají pouze používání mobilů při pohybu venku, ale také následného zacházení s přístroji po příchodu do vyhřáté místnosti. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sestavila přehled sedmi doporučení, kterými byste se měli řídit.

Národní program Česká kvalita: Spolehlivé školní batohy? Hledejte značku ITC

Rok co rok rodiče prvňáčků, ale i starších žáků základních škol nevycházejí z úžasu. Údiv dospělých se obvykle týká především vybavení, které školáci potřebují. Jak nám média pravidelně se začátkem školního roku ukazují, hmotnost toho, co musejí malí žáci donést do lavic, se postupně zvyšuje. Navzdory tomu, že elektronika vládne světu, dětská záda zatěžují kila a kila sešitů, učebnic a dalších pomůcek. Jak to zvládnout co nejlépe? Bezpochyby pomůže vhodný batoh, který dokáže zátěž rozložit tak, aby ji děti bez problémů unesly. Takový umí vyrobit například společnost Karton P+P, která za něj navíc získala i značku kvality ITC v rámci Národního programu Česká kvalita.

Na tachometru 150 km/h a v batohu zbraň. Expert popsal díry v zákoně u trestání recidivistů

Motorkář bez řidičáku, pod vlivem drog, a navíc s nelegálně drženou pistolí a náboji v batohu. Na tenhle úlovek policisté z Jablonce nad Nisou jen tak nezapomenou. Zadržený recidivista jim ujížděl třiadvacet kilometrů, než to vzdal. Teď ho soud s největší pravděpodobností pošle do vězení, kde už to dobře zná. Případ podle dopravního experta Romana Budského dokazuje, že pro některé notorické hříšníky jsou u nás tresty za jízdu bez řidičáku příliš mírné.

Divokým dnům ve Varech i rolím princezen odzvonilo, říká Podzimková. Má nečekanou zálibu

Když jsem jezdila do Karlových Varů za svobodna a s batohem, tak bývaly divoké, letos je to takové klidnější a chci s nimi seznámit maminku a dceru. V pořadu Oplatky se nepečou to uvedla herečka Eva Podzimková, fanouškům spíše známá pod svým jménem za svobodna Josefíková. Nejedná se však o jedinou změnu, kterou dnes maminka dvouleté dcery zažívá. „Už je asi konec princezen a možná nastal začátek potvor, což mě herecky baví. Myslím, že jsem to podpořila i účesem – princezna už nebude,“ konstatovala. Prozradila i svou neobvyklou zálibu.