CNN Prima News Bělehrad

Bělehrad

Výpis příspěvků ke štítku „Bělehrad“

Hooligans zaútočili na pochod gayů: Při krvavých střetech zasahovaly tisíce policistů

18. září 2022 09:47

Pořádková policie se v sobotu střetla s fotbalovými chuligány v centru Bělehradu, kde probíhal celoevropský pochod Pride oslavující gay, lesbickou, bisexuální a transgender kulturu. Ten se konal navzdory hrozbám ze strany antihomosexuálních skupin a dřívějšímu oficiálnímu zákazu pochodu v tradičně konzervativním balkánském státě.

Srbský prezident: Dokud budu žít, do Chorvatska k moři nepojedu. Nezapomínejme na historii

14. srpna 2022 10:31

Srbský prezident Aleksandar Vučić přišel s rozhodným prohlášením. „Dokud budu žít, do Chorvatska k moři nepojedu,“ vzkázal. Podle něj by země neměla zapomenout na to, co se za 2. světové války stalo srbskému lidu. Narážel tak na fakt, že chorvatský ustašovský režim, který kolaboroval s nacistickým Německem, jen v neblaze proslulém koncentračním táboře Jasenovac zavraždil podle jedněch odhadů několik desítek tisíc, podle jiných až 700 tisíc Srbů. A když chtěl minulý měsíc Vučić toto místo navštívit, Chorvaté mu to zatrhli.

Česko centrem virtuálních tanků. Hlavní vývoj hry World of Tanks nyní probíhá v Praze

17. července 2022 11:16

Hlavní vývoj masivně populární akční hry World of Tanks se přesunul do Prahy. Redakci CNN Prima NEWS to sdělili zástupci studia Wargaming. Kvůli invazi na Ukrajinu se minská technologická a herní společnost, známá on-line souboji virtuálních tanků, musela stáhnout z Běloruska a Ruska. Značná část zaměstnanců se posléze přestěhovala právě do České republiky. Nově rovněž vznikly pobočky v Polsku a Srbsku.

Hrobaři evropského snu jako Češi, vzkázal ruský politik Bulharům a spol. kvůli Lavrovovi

6. června 2022 09:48

Kolektivní odmítnutí Bulharska, Černé Hory a Severní Makedonie umožnit letadlu šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova přeletět do Srbska nezbytně vyžaduje tvrdou reakci, a to společnou Ruska a Srbska, uvedl místopředseda horní komory ruského parlamentu Konstantin Kosačov. Lavrov měl v pondělí zahájit dvoudenní návštěvu v Bělehradu, ale nedělní rozhodnutí Sofie, Podgorice a Skopje nepovolit přelet jeho letadla vedlo podle médií k jejímu zrušení. „Došlo k nemyslitelnému,“ komentoval situaci sám ruský ministr zahraničí.

Djokovičovi bere síly záhadná nemoc. Nikdy se mi to nestalo, znepokojuje mě to, přiznává

28. dubna 2022 12:03

Nijak oslnivý vstup do antukové fáze sezony má za sebou světová jednička Novak Djokovič. Srbský tenista napřed vypadl na prestižním podniku v Monte Carlu hned po prvním zápase, na skromnějším turnaji v rodném Bělehradě ve finále podlehl Rusovi Andreji Rubljovovi. Po porážce prozradil, že ho limituje nemoc, o které dvacetinásobný grandslamový šampion referoval velmi záhadně.

Vučiće podle odhadů Srbové opět zvolili prezidentem. Druhé kolo možná nebude

3. dubna 2022 22:53

V srbských prezidentských a parlamentních volbách jasně zvítězila stávající hlava státu Aleksandar Vučić a jeho Srbská pokroková strana (SNS). Podle odhadů společností CeSID a IPSOS, založených na vzorku dosud sečtených hlasů, získal Vučić 59,8 % hlasů, informovala agentura Reuters. Pokud se takto výrazné vítězství potvrdí, nebude nutné pořádat druhé kolo prezidentských voleb.

Djokovič přiletěl do Bělehradu jako hrdina. Za skandování ho přivítal velký dav

17. ledna 2022 11:03
Aktualizováno

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel. Lidé před terminálem vytrvale a hlasitě skandovali „Novak, Novak“.