reklama
CNN Prima News Bělehrad

Bělehrad

Výpis příspěvků ke štítku „Bělehrad“

Demonstrace v Srbsku pokračují. Policie proti protestujícím použila slzný plyn

11. července 2020 10:19

Čtvrtou noc v řadě protestovali lidé v Bělehradě proti stále autoritativnější vládě srbského prezidenta Aleksandara Vučiče. A to i přesto, že původně plánovaný zákaz vycházení kvůli zhoršující se epidemiologické situaci prezident nakonec nevyhlásil. Poté, co se v pátek večer demonstrující opět pokusili zaútočit na budovu parlamentu, policie použila slzný plyn, informovala agentura AP.

V Srbsku zřejmě zákaz vycházení nebude, násilné protesty přesto pokračovaly dál

9. července 2020 04:40

Zákaz vycházení v souvislosti s výrazně zhoršenou epidemiologickou situací o nadcházejícím víkendu v Srbsku, ba ani v koronavirovou nákazou nejvíce postiženém Bělehradě, zřejmě vyhlášen nebude. Ve středu to oznámil srbský prezident Alexandar Vučić. Dalším násilným protestům to ale nezabránilo a srbská metropole se už druhý večer po sobě proměnila v bojovou zónu.

V Bělehradě lidé házeli na policisty kameny a vejce. Nelíbí se jim zákaz vycházení

8. července 2020 08:02

V Bělehradě vyšly v úterý pozdě večer do ulic tisíce lidí poté, co srbský prezident Alexandar Vučić kvůli zhoršení epidemické situace ohlásil víkendový zákaz vycházení pro obyvatele srbské metropole. Část demonstrantů se střetla s policií, skupina lidí dokonce přes policejní kordon krátce pronikla do budovy parlamentu. Policisté poté použili slzný plyn.

reklama