CNN Prima News benzín

benzín

Výpis příspěvků ke štítku „benzín“

Od roku 2024 se bude prodávat benzin, který autům nebude „chutnat“. Problém budou mít felicie

Benzin typu E10, který přijde do prodeje od příštího roku, není vhodný pro auta vyrobená před rokem 2005, kdy vešla v platnost emisní norma Euro 4. Takřka 50 procent aut jezdících v Česku bude muset tankovat dražší prémiová paliva nebo používat při každém čerpání speciální aditiva. Novým typem benzinu nahradí stávající druh E5 jako první čerpací stanice Orlen.

Neměl by stát s benzinkami koupit i řetězec hospod? Vládní plán cupuje Kalousek i ekonomové

Záměr státní firmy Čepro koupit síť čerpacích stanic Robin Oil je pod silnou palbou kritiky. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) v souvislosti s plánovanou transakcí zavtipkoval o potřebě „strategického“ státního nákupu sítě hospod. Proč by vláda měla nakupovat čerpací stanice v době úspor nechápou ani ekonomové. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) chce, aby Česko posílilo svou pozici vůči benzinkám, které vlastní jiné státy.

Tělo dívky našli pohozené u jezera. Policisté zadrželi podezřelého studenta, došel mu benzin

Německá policie v noci na neděli zadržela italského studenta, po kterém pátraly italské úřady kvůli podezření, že zavraždil svou přítelkyni. Dvojice mladých lidí byla pohřešována od soboty 11. listopadu a jejich případ přitáhl velkou pozornost italských médií. Policie nalezla pohozené tělo dívky po zhruba týdnu pátrání v sobotu u jednoho z jezer v severní provincii Pordenone.

Rodinu chtěl upálit zaživa, odsedí si 14 let. Tragédii zabránila pohotová reakce dítěte

Královéhradecký krajský soud v pondělí potrestal dvaačtyřicetiletého muže za pokus o vraždu čtrnáctiletým vězením. Letos v březnu v bytovém domě v centru Hradce Králové v opilosti polil dveře benzinem a zapálil. Podle obžaloby tím chtěl zavraždit obyvatele bytu, kteří s ním tvořili rodinu. Tragédii podle spisu zabránilo jen to, že kouř probudil jedno z dětí, které zalarmovalo ostatní, jimž se podařilo požár uhasit. Incident se stal 3. března ráno, nikomu se nic nestalo. Uvnitř bytu tehdy byli čtyři lidé, z toho dvě děti. Soud obžalovanému nařídil protialkoholní léčení a zaplacení náhrady škody. Rozsudek, co do viny a trestu, je pravomocný.

Neuvěřitelná podívaná u pumpy v Hradci. Řidič si dofukoval kolo hasičákem, video baví internet

Na sociálních sítích koluje neuvěřitelné video. Je na něm vidět řidič, který přijede na hradeckou čerpací stanici se záměrem dofouknout si pneumatiku. Sáhne však po hasicím přístroji. Přiloží ho k ventilku a přístroj aktivuje. Pneumatika i jeho paže jsou rázem celé od pěny, poté hasicí přístroj vrátí zpět, čistí si rukávy a odchází pryč od auta.

Proč jsou na tom Poláci najednou líp než Češi? Ekonomové nabídli několik důvodů

Mnohem víc dálnic, rychlejší hospodářský růst, připravovaná síť rychlovlaků, levnější ceny. Proč jsou na tom Poláci lépe než Češi? Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS o tamních parlamentních volbách, které se konají tento víkend, porovnali životní úroveň dvou blízkých národů ekonomové Lukáš Kovanda a Petr Bartoň. Rozevření nůžek mezi nimi podle nich způsobily faktory jako covid, odlišná legislativa, ale i mentalita. Druhý speciál plný aktuálního zpravodajství a analýz k polským volbám CNN Prima NEWS odvysílá v neděli od 20:15 hodin.

Zlevní v Česku nafta? Rusko ruší embargo na většinu vývozu ropy, podle ekonomů očekávaný krok

Rusko opět začalo vyvážet ropu ve velkém. Embargo platilo dva týdny a nevztahovalo se na Arménii, Bělorusko, Kazachstán a Kyrgyzstán. V platnosti ještě zůstává zákaz vývozu benzinu. Podle vyjádření hlavního ekonoma Trinity Bank Lukáše Kovandy pro CNN Prima NEWS byl krok očekávaný, protože Rusko tím tratilo. Pro Českou republiku ale může být současná situace výhodná, protože řidiči na čerpacích stanicích mohou vidět zlevnění nafty.

Hrozí nedostatek ropy, s maržemi se neustále kouzlí. Ceny paliv opět porostou, varoval Kovanda

Na světovém trhu hrozí největší nedostatek ropy od roku 2007, tvrdí hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. V následujících týdnech proto podle něj může dojít k opětovnému růstu cen pohonných hmot. Za dosavadním zdražení navíc nestojí pouze externí vlivy, ale i „kouzlení“ s maržemi ze strany čerpadlářů, těžařů či rafinérií, doplnil ekonom v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Naopak podle ekonoma a premiérova poradce Štěpána Křečka nás v dohledné době čeká stagnace cen benzinu a nafty.

Levný benzin, potraviny i neřesti. Předvolební boj v Polsku graduje, těží z něj i Češi

Češi na vlastní kůži zažívají vliv blížících se polských voleb. O víkendu skokově klesla cena na některých čerpacích stanicích polské společnosti PKN Orlen, v obchodech pak byly kousek za hranicemi výrazně levnější potraviny a tabákové výrobky. Nákupní síle Čechů nahrává snížení základních úrokových sazeb tamní centrální bankou. Volby mají ale i stinné stránky, které se dotýkají rovněž českého trhu.

Řidiči u polských hranic měli žně. Tankovali mnohem levněji, tvořily se dokonce kolony

Síť čerpacích stanic Orlen razantně snížila ceny benzinu a nafty na svých pumpách podél polských hranic. Řidiči v pohraničí tak v neděli tankovali zhruba o osm korun levněji než ve vnitrozemí. Na mnoha místech se kvůli tomu tvořily kolony. Důvod razantního snížení cen na čerpacích stanicích firma odmítla komentovat. Vyjadřovat se nehodlá ani konkurence, která vyšší ceny kolem 40 korun stále drží. Ve hře jsou podle řidičů či polských médií hned dva scénáře.