reklama
CNN Prima News benzín

benzín

Výpis příspěvků ke štítku „benzín“

Češi tankují nejdražší benzín od roku 2014. Jeho cena vydrží, míní analytici

Zatímco v květnu roku 2020 jsme tankovali nejlevnější pohonné hmoty za posledních jedenáct let, nyní své čtyřkolé miláčky krmíme naopak těmi nejdražšími. V případě benzinu jsou ceny nejvyšší od roku 2014. Litr teď v Česku stojí v průměru 33,93 Kč. Nafta zdražuje výrazně pomaleji, ale i tak se jedná o nevyšší cifru od loňského ledna. Litr řidiče vyjde na 31,83 Kč. Podle analytiků se ale růst cen zastaví.

Autem na zahraniční dovolenou? Pokud chcete ušetřit, natankujte ještě v Česku

Poslední letní prázdniny byly pro české turisty doslova frustrující. Pandemie koronaviru a s ní spjatá vládní opatření zásadně omezily možnosti cestování. Nyní už je ale všechno jinak a léto opět probíhá v plném proudu. Spousty tuzemských „dovolenkářů“ konečně míří odpočinout si do zahraničí. Připravili jsme proto přehled cen pohonných hmot v okolních evropských zemích, ale také rady, jak a kde ušetřit.

Syn vyzradil nevěru, matka mu nalila do hrdla benzin. Schválně, jak budeš hořet, křičela

Jednatřicetiletá pokladní Anastasia Baulinová z Ruska se rozzuřila, že ji její osmiletý syn „zradil“. Ten měl říci svému nevlastnímu otci, že matku navštěvuje údajný milenec. Žena tak vytáhla dítě na dvůr v ruském Železnogorsku, kde rodina žila, polila ho benzinem, který mu nalila i do krku, a zapálila ho. Poté, co chlapec utrpěl popáleniny na 45 procentech těla, v nemocnici na následky zranění zemřel. Matka byla zadržena a bylo zahájeno vyšetřování.

reklama