beton

Výpis příspěvků ke štítku „beton“

MAPA: Pražskému žáru utečete jen na hřbitově. Podívejte se, kde pocítíte největší letní peklo

Nelítostná vedra jsou zpět a plnou silou udeřila na česká města. Tropické teploty pořádně potrápí i obyvatele Prahy. Jak je vidět z dostupných dat, obzvlášť drsné podmínky panují především v centru města a v částech, kde se nachází minimum zeleně a maximum betonu či asfaltu, před žárem mohou lidé utéct jen do parků či na hřbitov. Specialisté z Institutu pro plánování a rozvoj hl. m. Prahy dodávají, že s rostoucím počtem tzv. tepelných ostrovů se zvyšují také zdravotní rizika. Podívejte se, kde se obyvatelé metropole zapotí nejvíce.

Tajemství nezničitelnosti římského betonu: Léčí se sám jako lidská tkáň, odhalili inženýři

Děravý, opotřebený a po pár letech nevyhovující. Tak zná většina lidí beton. A když se pak vydáte do Itálie, spatříte tam na vlastní oči beton, který používali ještě staří Římané. Takový, který je i po dvou tisíciletích stále stejně krásný, pevný a neporušený. Proč není naše moderní civilizace schopná vyrábět tak kvalitní stavební materiál jako v době antiky?

TRANSBETON - synonymum pro kvalitní český beton

Rozhovor s Ing. Martinem Ohništěm, MSc., výkonným ředitelem společnosti TRANSBETON s.r.o. o výrobě betonu, o jeho kvalitě, ale i o tom, jak je důležitá kvalita pro úspěch firmy a proč jsou držiteli značky CZECH MADE. Hned v první větě zdůrazněme, že společnost TRANSBETON je ryze český výrobce betonu bez zahraniční kapitálové účasti.

Tajemství starých Římanů rozluštěno. Už se ví, proč jejich stavby vydrží víc než naše

Kdo někdy viděl Koloseum, určitě ho napadlo, jak to ti starověcí Římané dělali, že jejich úchvatné stavby vydržely dva tisíce let v tak skvělém stavu. Jak je možné, že jejich beton byl kvalitnější než náš? Právě na to se zaměřila skupina vědců z Itálie, USA či Švýcarska. A na dlouho nerozluštitelnou záhadu prastarých stavitelů nakonec přišla.

Tři oběti včetně dětí na D5: Dalo se nehodě zabránit? Experti mluví o možné příčině

Policie stále vyšetřuje středeční dopravní nehodu kamionu, který na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku prorazil svodidla a vjel do protisměru. Následná srážka s osobním autem si vyžádala tři oběti včetně dvou dětí. Příčinou náhlé změny směru v jízdě mohla být prasklá pneumatika. Tragická událost však odstartovala i diskusi o stavu svodidel na českých dálnicích. Měly nefungující zábrany na rozsahu nehody svůj podíl?

Fachmani si poradí s bočním vstupem do sklepa, WC modulem i vyvložkováním komínu

Rekonstrukce domu v Tišicích pokračuje úpravami bočního vchodu v suterénu, kde byla vykopaná jáma a probíhají přípravy na vybudování schodiště, včetně položení základové desky, stavby opěrné zdi a ztraceného bednění. Následuje začištění vchodu s osazením nových vchodových dveří, aplikace hydroizolace asfaltovou nátěrovou hmotou a výběr dlažby. Proběhne též instalace WC modulu.