CNN Prima News bezpilotní letoun

bezpilotní letoun

Výpis příspěvků ke štítku „bezpilotní letoun“

Bizarní video z bojiště: Ruský voják vykonával potřebu. Zaútočil na něj dron Ukrajinců

26. června 2022 15:36

Po sociálních sítích kolují další záběry z bojů na Ukrajině. Na jednom z nich je vidět ruský voják, který v neobydlené oblasti zřejmě vykonával potřebu. Během toho na něj ale bezpilotní letoun ovládaný ukrajinskou armádou svrhnul výbušninu. Exploze byla tak silná, že okupant doslova ztratil půdu pod nohama. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Nalezeny a zničeny: Rusové se snažili schovat tanky v zákopech. Ukrajinskému dronu neunikly

10. června 2022 05:42

Ze satelitních snímků ukrajinské armády se zdá, že Rusové plánují velký útok směrem na Záporoží. Naznačovat to má i přesun 30 ruských tanků T-62 do okolí Vasylivky, tedy zhruba 35 kilometrů od tohoto města. Vše ale nasvědčuje tomu, že Ukrajinci několik těchto obrněnců už zničili. Polohu zastaralých ruských stojů odhalil průzkumný dron. Poté zasáhlo ukrajinské dělostřelectvo.

Chlapec svým malým dronem odhalil velký ruský konvoj. Dělostřelci okupanty rozstříleli

9. června 2022 06:04

Ukrajinci během březnové bitvy o Kyjev využili všechny možné prostředky, aby se ruskému agresorovi ubránili. S jedním z nezvyklých příběhů nyní přišel web Global News. Podle něj 15letý chlapec Andrij Pokrasa pomocí svého malého průzkumného dronu odhalil pozice ruského konvoje, který mířil na hlavní město. Informace Andrij předal ukrajinské armádě. Ta díky tomu okupanty zneškodnila. Pravdivost zprávy potvrdil velitel bezpilotního průzkumného oddílu Jurij Kasjanov.

Litevci vybrali miliony na dron pro Ukrajinu. Turci je pak překvapili nečekaným gestem

3. června 2022 08:59

Litva založila veřejnou sbírku, jejímž cílem bylo vybrat dostatek peněz na nákup obávaného bezpilotního letounu Bayraktar pro ukrajinskou armádu. Za pouhé tři dny Litevci vybrali téměř šest milionů eur. Turecká firma Baykar, která Bayraktary vyrábí, se nakonec rozhodla, že dron věnuje zadarmo. Vybrané peníze by tak měly jít na výzbroj pro bezpilotní letoun a na humanitární účely, sdělila litevská vláda.

Ruský voják ukázal dronu prostředníček. Bezpilotní letoun později okupanty zlikvidoval

31. května 2022 11:38

Ukrajinci se na východu země nadále snaží lokalizovat a poté likvidovat ruské jednotky pomocí bezpilotních letounů. Například průzkumný dron v Záporožské oblasti odhalil pozici ruského bojového vozidla ukrytého u obytného domu. Jeden z okupantů letoun zpozoroval a poslal mu na uvítanou gesto vztyčeného prostředníčku. Ukrajinci později místo vybombardovali a ruský obrněnec zlikvidovali.

Ukrajinská armáda natočila klip. Oslavuje v něm turecké drony a směje se Rusům i Putinovi

27. května 2022 09:52

Nedílnou součástí ukrajinského odporu během ruské agrese jsou bezpochyby turecké bezpilotní letouny Bayraktar TB2. Ukrajinci pomocí těchto dronů zničili již desítky, možná stovky kusů ruské těžké techniky. V březnu na počest Bayraktaru dokonce vznikla stejnojmenná píseň. Ukrajinská armáda nyní ve spolupráci s hudební skupinou Sviatovyd vydala folkovou verzi této písničky i s videoklipem.

Záběry ničivého útoku Ukrajinců oblétly svět: Na ruský tank svrhli výbušninu, ten explodoval

16. května 2022 14:14

Internetem se šíří nové záběry z bojů na východě Ukrajiny. Na jednom z videí je vidět ruský tank, na který nedaleko Izjumu zaútočil dron ukrajinské armády. Poslední svržená výbušnina prošla až do vnitřní části obrněnce a způsobila masivní explozi. Z ruského stroje nezbylo prakticky nic. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Ruský voják řádil na Donbasu s RPG. Dron na něj shodil výbušninu, která okupanta smetla

13. května 2022 07:02

Po sociálních sítích kolují další záběry z bojů na Donbasu. Na jednom z nich je vidět ruský voják, který v Doněcké oblasti pálil na nepřátelské cíle z raketometu RPG. Krátce poté na něj ale bezpilotní letoun ovládaný ukrajinskou armádou svrhnul granát. Výbuch byl tak silný, že okupant doslova ztratil půdu pod nohama. Autentičnost záběrů není možné v průběhu válečného konfliktu nezávisle ověřit.

Stačí zastaralý granát, křídla z 3D tiskárny a dron. Jak Ukrajinci drtí ruské tanky?

11. května 2022 06:04

Ukrajinská armáda vymyslela velmi levný a účinný způsob, jak ničit ruskou těžkou techniku pomocí zastaralých sovětských granátů. Na ně totiž vojáci pomocí 3D tiskáren přidělávají křídla připomínající ploutve a poté je z dronů svrhávají na okupanty. Z dostupných záběrů na internetu je patrné, že tento způsob obrany ruským jednotkám nejednou zatopil.

Bayraktar znovu v akci: Obávaný dron zničil u Hadího ostrova dva ruské vojenské čluny

2. května 2022 11:09

Ukrajinci se snaží dobýt zpět svá území, která nyní okupují ruské síly. Obě armády svádí tvrdý boj například o Hadí ostrov. Ten proslul hned po prvním dnu invaze, když se jeho ukrajinská posádka odmítla vzdát agresorovi a ruský válečný křižník Moskva poslala do patřičných míst. Pro znovudobytí malého černomořského ostrova Ukrajinci využívají i obávané turecké drony Bayraktar TB2. Jednomu z nich se povedlo zneškodnit hned dva ruské vojenské čluny.

Ruské tanky se ukrývaly mezi budovami, ukrajinský dron je přesto zničil. Video oblétlo svět

24. dubna 2022 17:23

Na Donbasu nadále probíhají tvrdé boje. Rusové totiž na východě Ukrajiny před pár dny zahájili novou ofenzivu. Ukrajinci jsou zatím schopni většinu útoků odrazit, což často dokazují i záběry, které se šíří na sociálních sítích. Například ve městě Rubežnoje se ukrajinskému dronu povedlo zdemolovat dva nepřátelské tanky.