Poplach v Rusku: Masivní ukrajinský útok hlásí Kurská oblast, v Kaluze hoří průmyslový areál

Dronový útok měl poškodit ruský závod na výrobu etanolu. (Ilustrační foto).

Ruský generál Anaškin odvolán

Trosky ze sestřelených dronů způsobily požár v průmyslovém areálu ve městě Kaluga zhruba 200 kilometrů na jihozápad od Moskvy. Tři bezpilotní letouny zničila na okraji Kalugy protivzdušná obrana, napsal v pondělí brzy ráno gubernátor Kalužské oblasti Vladislav Šapša na platformě Telegram. Zraněn podle něj nikdo nebyl. Gubernátor Kurské oblasti Alexej Smirnov rovněž v pondělí oznámil, že ruská protivzdušná obrana nad regionem sestřelila sedm ukrajinských střel.

Gubernátor Šapša neupřesnil, jaký objekt v Kaluze se vznítil. Trosky údajně dopadly do areálu průmyslového podniku a způsobily požár.

ČTĚTE TAKÉ: Francie dala Ukrajině zelenou k použití raket dlouhého doletu. Smrtící rána, vzkázal Kreml

Ruské systémy protivzdušné obrany v noci na pondělí zničily sedm ukrajinských střel nad Kurskou oblastí, oznámil gubernátor oblasti, která sousedí s Ukrajinou a jejíž malou část ukrajinské síly kontrolují. Smirnov dále uvedl, že jednotky protivzdušné obrany rovněž zničily sedm ukrajinských dronů. Další podrobnosti nesdělil.

Proruský vojenský analytik Roman Aljochin, který působí jako Smirnovův poradce, na Telegramu uvedl, že Kurská oblast byla v noci terčem „masivního útoku střelami zahraniční výroby“.

Ukrajina, která se více než dva a půl roku brání rozsáhlé ruské invazi, zvýšila dolet svých bojových dronů a cílí na ruské rafinerie a palivová zařízení. Rusko téměř každou noc ostřeluje ukrajinské území svými dalekonosnými zbraněmi a pokouší se ochromit ukrajinskou energetickou infrastrukturu. Zasahuje přitom i mnoho civilních cílů.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Putinova „nesestřelitelná“ raketa. Orešnik ukázal jen malou část svých schopností, řekl expert

Tagy:
útok požár dron balistická raketa Ukrajina infrastruktura bezpilotní letoun Rusko protivzdušná obrana ruská invaze na Ukrajinu rafinérie Kurská oblast Kaluga průmyslový areál