reklama
CNN Prima News Bill Gates

Bill Gates

Výpis příspěvků ke štítku „Bill Gates“

Pandemie dělá z nejbohatších ještě bohatší. Jen Musk loni vydělal přes 120 miliard

7. ledna 2022 08:30

Desítka nejbohatších lidí planety v roce 2021 znatelně násobila zisky. Dolary počítal hlavně šéf automobilky Tesla Elon Musk, který nejen díky růstu akcií vlastní frimy přidal ke svým majetkům 121 miliard dolarů (2,6 bilionu korun). Bodovali ale i zakladatelé Googlu či Facebooku. A již tradičně také investorský mág Warren Buffett.

Začíná nejhorší část pandemie. Berte omikron vážně, zasáhne každého, varuje Gates

23. prosince 2021 19:40

S omikronem zřejmě vstupujeme do nejhorší části pandemie, varuje miliardář a spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates. Vyzývá všechny, aby novou a infekčnější variantu nepodceňovali. Sám podle CNN zrušil většinu svátečních plánů. K tomu ostatně v Česku vybízela ve středu na tiskové konferenci i vláda Petra Fialy (ODS).

Útok teroristů neštovicemi? Musíme se na to připravit, varuje Gates a volá po prevenci

7. listopadu 2021 16:35

Zakladatel Microsoftu Bill Gates vyzval světové politiky, aby zřídili fond pro boj s budoucími pandemiemi a bioterorismem. Miliardář varoval, že státy musí být připraveny na katastrofy, jako je třeba teroristický útok pomocí neštovic, ať to stojí, co to stojí. Podle něj bude výzkum sice velice drahý, ale poskytne obrovský přínos vědě.

Okázalá hostina, luxusní šaty a dva obřady. Dcera Billa Gatese Jennifer se provdala

18. října 2021 14:47

Budoucí dědička společnosti Microsoft Jennifer Gatesová se o víkendu provdala. Své ano řekla třicetiletému egyptskému jezdci na koni Nayelu Nassarovi. Obřad se uskutečnil v jejím rodném Westchesteru v New Yorku a pompézní hostiny se zúčastnilo přibližně 300 hostů. Jednalo se přitom již o druhý svatební obřad. Novomanželé totiž svůj svazek stvrdili už v pátek během soukromého muslimského obřadu.

Bývalá Gatesova žena na útěku před médii. Pronajala si vilu za 2,5 milionu na noc

9. května 2021 09:53

Poté, co se čtvrtým nejbohatším mužem světa Billem Gatesem oznámili po 27 letech rozpad manželství, si Melinda Gatesová společně se svými třemi dětmi vzala dovolenou. Potřebovala prý utéct před mediálním šílenstvím, které bývalé manžele po rozchodu zachvátilo. Na ostrově v Karibiku v luxusním resortu si rodina pronajala jednu z rezidencí, píše deník Bild.

Kellner je naposledy nejbohatším Čechem. Světovou jedničkou zůstává Bezos

6. dubna 2021 16:21

Nejbohatším Čechem byl v loňském roce naposledy většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner, který nedávno tragicky zahynul. Podle odhadů časopisu Forbes je hodnota jeho majetku 17,5 miliardy dolarů, tedy 382 miliard korun, a patřilo mu tak 110. místo mezi nejbohatšími lidmi světa. Proti roku 2019 se Kellnerův majetek rozrostl o 2,6 miliardy dolarů.

Velkostatkář Gates? Miliardář se stal největším vlastníkem zemědělské půdy v USA

18. ledna 2021 06:39

Bill Gates ve Spojených státech ve velkém skupuje půdu. Čtvrtý nejbohatší člověk světa už vlastní podle informací webu The Land asi 108 853 hektarů. Společně se svojí ženou Melindou Gatesovou zakoupil hospodářské pozemky v devatenácti státech napříč Amerikou. Gatesovi se o zemědělství dlouhodobě zajímají. Prostřednictvím své Nadace Billa a Melindy Gatesových už léta podporují miliardami korun v subsaharské Africe a Indii udržitelné zemědělství i malé zemědělce.

Největším boháčem na světě je nově Musk. Trůn světových miliardářů ukradl Bezosovi

8. ledna 2021 12:16

Ještě na začátku loňského roku byl nejbohatším mužem planety zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos před Billem Gatesem. Bezos vévodil světovým boháčům dokonce ještě na počátku roku nového. Jenže koronavirová pandemie pořadí světových miliardářů pořádně zpřeházela a svět může oslavovat nového krále dolarových miliardářů. Není jím nikdo menší než Elon Musk, jak vyplývá z aktuálního žebříčku agentury Bloomberg.

reklama