CNN Prima News Bill Gates

Bill Gates

Výpis příspěvků ke štítku „Bill Gates“

Gates: Fámám o mikročipech se musím smát. Miliardář předpověděl, kdy udeří další pandemie

30. května 2022 18:12

O jednom z nejbohatších lidí na světě koluje spousta fám. Billu Gatesovi to na jednu stranu přijde směšné, ale zároveň ho to děsí. „Je to k smíchu, pokud ale kvůli těmto fámám existují lidé, kteří se nenechají očkovat, má to příšerné následky,“ zdůrazňuje. Jak by se dalo v budoucnu efektivněji bránit dalším pandemiím? A co si myslí o opičích neštovicích?

Pandemie dělá z nejbohatších ještě bohatší. Jen Musk loni vydělal přes 120 miliard

7. ledna 2022 08:30

Desítka nejbohatších lidí planety v roce 2021 znatelně násobila zisky. Dolary počítal hlavně šéf automobilky Tesla Elon Musk, který nejen díky růstu akcií vlastní frimy přidal ke svým majetkům 121 miliard dolarů (2,6 bilionu korun). Bodovali ale i zakladatelé Googlu či Facebooku. A již tradičně také investorský mág Warren Buffett.

Začíná nejhorší část pandemie. Berte omikron vážně, zasáhne každého, varuje Gates

23. prosince 2021 19:40

S omikronem zřejmě vstupujeme do nejhorší části pandemie, varuje miliardář a spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates. Vyzývá všechny, aby novou a infekčnější variantu nepodceňovali. Sám podle CNN zrušil většinu svátečních plánů. K tomu ostatně v Česku vybízela ve středu na tiskové konferenci i vláda Petra Fialy (ODS).

Útok teroristů neštovicemi? Musíme se na to připravit, varuje Gates a volá po prevenci

7. listopadu 2021 16:35

Zakladatel Microsoftu Bill Gates vyzval světové politiky, aby zřídili fond pro boj s budoucími pandemiemi a bioterorismem. Miliardář varoval, že státy musí být připraveny na katastrofy, jako je třeba teroristický útok pomocí neštovic, ať to stojí, co to stojí. Podle něj bude výzkum sice velice drahý, ale poskytne obrovský přínos vědě.

Okázalá hostina, luxusní šaty a dva obřady. Dcera Billa Gatese Jennifer se provdala

18. října 2021 14:47

Budoucí dědička společnosti Microsoft Jennifer Gatesová se o víkendu provdala. Své ano řekla třicetiletému egyptskému jezdci na koni Nayelu Nassarovi. Obřad se uskutečnil v jejím rodném Westchesteru v New Yorku a pompézní hostiny se zúčastnilo přibližně 300 hostů. Jednalo se přitom již o druhý svatební obřad. Novomanželé totiž svůj svazek stvrdili už v pátek během soukromého muslimského obřadu.

Vynálezce Tesla měl hrůzu z perel, člunem na dálkové ovládání chtěl ukončit válku

10. července 2021 09:44

Nicola Tesla získal za svůj život více než 700 patentů. Geniálního vědce ale dlouho zastiňoval jeho někdejší zaměstnavatel – Thomas Alva Edison. Tesla se nejvíce proslavil objevem střídavého proudu, jeho práce vedla také k pokroku v oblasti bezdrátové komunikace, osvětlení, robotiky a mnoha dalších oblastech. Ač se to zdá neuvěřitelné, narodil se před 165 lety. Co jste o něm možná nevěděli?

Bývalá Gatesova žena na útěku před médii. Pronajala si vilu za 2,5 milionu na noc

9. května 2021 09:53

Poté, co se čtvrtým nejbohatším mužem světa Billem Gatesem oznámili po 27 letech rozpad manželství, si Melinda Gatesová společně se svými třemi dětmi vzala dovolenou. Potřebovala prý utéct před mediálním šílenstvím, které bývalé manžele po rozchodu zachvátilo. Na ostrově v Karibiku v luxusním resortu si rodina pronajala jednu z rezidencí, píše deník Bild.