CNN Prima News Billie Jean King Cup

Billie Jean King Cup

Výpis příspěvků ke štítku „Billie Jean King Cup“

Krejčíková dojala svět srdečným gestem. Tenistka věnuje peníze z turnaje na pomoc Turecku

Barbora Krejčíková se vzdá odměny z Poháru Billie Jean Kingové a veškeré finance za reprezentaci Česka na utkání daruje na pomoc lidem v Turecku. Tenistka chce dobročinným gestem podpořit projekty na obnovu po ničivém zemětřesení, jež zemi v únoru zasáhlo. „Je to velmi smutné. Chci také pomoci mladým tenistům, kteří tam ztratili vše,“ okomentovala své rozhodnutí.

Na Billie Jean King Cupu jsme pořadatelsky čarovali, říká Kaderka. Pachuť ale zůstává

Plno stresu, který byl posléze vystřídán pocitem dobře odvedené práce. Ale zároveň přetrvávající dojem, že ženský tenis se vydal špatným směrem. Prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že atmosféra většiny zápasů uplynulého Billie Jean King Cupu byla zrcadlem toho, jak se transformace původního formátu zvláště v tuzemsku populární soutěže nepovedla.

Budou Pálovy holky opět vládnout světu? Vše o novém „Fed Cupu“ bez čárových rozhodčích

Za poslední dekádu se českým tenistkám povedla zcela výjimečná věc. Hned šestkrát dokázaly ovládnout týmový Fed Cup. Oblíbený turnaj svěřenkyň Petra Pály se kvůli koronaviru dva roky nehrál, v pondělí se vrací. V novém formátu a s novým jménem. Tuzemské hráčky mají velkou šanci navázat na sexteto triumfů, a to i proto, že je bude hnát domácí O2 arena.

Tažení za další tenisovou trofejí doma v Praze. Vláda vyšla Kvitové a spol. vstříc

První ročník nového formátu tenisového turnaje dlouhé roky známého jako Fed Cup měla hostit Budapešť. Kvůli koronavirové pandemii se ale nakonec pořadatelství akce zřekla a řešilo se, zda novým dějištěm nebude Praha. Teď to skutečně vypadá, že v listopadu by se měla akce – která byla loni přejmenovaná na Billie Jean King Cup – chopit česká metropole. A domácí hráčky by tak měly mít příznivější podmínky pro získání další trofeje.

Revoluce v ženském tenise. Fed Cup končí, soutěž ponese jméno Billie Jean Kingové

Od roku 1963 bojují tenistky za svou zemi v národní týmové soutěži. Turnaj dříve známý jako Pohár federace a poslední roky jako Fed Cup se nyní obléká do nového hávu. Jednotlivé národy se porvou o trofej v rámci akce s názvem Billie Jean King Cup. Velké pocty se tak dostalo bývalé americké hráčce, která v 60. a 70. letech minulého století vládla žebříčku a stála za zrodem asociace WTA.