CNN Prima News Billie Jean Kingová

Billie Jean Kingová

Výpis příspěvků ke štítku „Billie Jean Kingová“

Krejčíková dojala svět srdečným gestem. Tenistka věnuje peníze z turnaje na pomoc Turecku

Barbora Krejčíková se vzdá odměny z Poháru Billie Jean Kingové a veškeré finance za reprezentaci Česka na utkání daruje na pomoc lidem v Turecku. Tenistka chce dobročinným gestem podpořit projekty na obnovu po ničivém zemětřesení, jež zemi v únoru zasáhlo. „Je to velmi smutné. Chci také pomoci mladým tenistům, kteří tam ztratili vše,“ okomentovala své rozhodnutí.

Slavné coming outy ve sportu: Brzy se přestaly skrývat tenisové ikony, odvahu našel i boxer

Coming out fotbalisty Jakuba Jankta měl zásah v těch nejvyšších patrech. Rozebíral ho Neymar, záložníka Sparty podpořila Barcelona nebo Arsenal. To byl důkaz, že krok českého hráče byl velmi průlomový i v celosvětovém měřítku. Aktivní sportovci, především muži, homosexualitu či bisexualitu kvůli potenciálním důsledkům raději skrývají. Jaká jsou jména těch, kteří ostatním dodali a dodávají odvahu?

U brány světového tenisu je česká zácpa. Kdo bude zářit po odchodu Kvitové či Plíškové?

Šafářová, Strýcová, Kvitová, Plíšková, Vondroušová, Krejčíková… České tenisové dámy dělají tuzemským fanouškům radost takřka nonstop. Ať už jde o Fed Cup – dnešní Pohár Billie Jean Kingové – grandslamy nebo olympiádu. I když kariéry některých zmíněných hráček skončily nebo se blíží ke konci, prázdno po nich nezůstane. Pohled na juniorský žebříček vzbuzuje obrovské množství optimismu.