reklama

blesk

Výpis příspěvků ke štítku „blesk“

Rána jak blázen, popisuje český brankář v NHL Vaněček úder blesku do trupu letadla

Původně měl ještě celou sezonu bojovat o pevné místo v NHL. Díky vynikajícím výkonům a situaci v brankovišti Washingtonu Capitals ale dostal šanci hned od začátku letošního ročníku. Vítek Vaněček ji dokázal využít, do nejslavnější hokejové soutěže vlétl jako kometa, vytvořil rekord týmu z hlavního města a nakonec odchytal nejvíce zápasů ze všech českých brankářů v zámoří. Nejen o životě hokejisty ve Spojených státech, ale třeba i o tom, jaké to je, když vám do letadla uhodí blesk, se „devětatřicítka“ draftu z roku 2014 rozpovídala v podcastu CNN Prima NEWS.

Tragická smrt devítiletého chlapce. Uhodil do něj blesk, když trénoval fotbal

Do devítiletého chlapce, který na hřišti v anglickém městě Blackpool trénoval fotbal, uhodil blesk. Ačkoliv se mu brzy dostalo lékařské péče, na následky zranění zemřel. Tamní nemohou tragédii uvěřit a smutní nad mladým vyhaslým životem, píše web The Guardian. S podporou se přidávají i další z celého světa, kteří na jeho počest na sociálních sítích sdílí devět fotbalových míčů.

Policistům šlo o život: Muži zákona, které zasáhl blesk, dostali ocenění

Aktualizováno

Policista moravskoslezské speciální pořádkové jednotky Martin Žebrok přežil v červenci v Beskydech zásah bleskem. Utrpěl popáleniny a byl ve vážném stavu. Bouřky se ale bát nezačal. Jednu pětatřicetiletý otec pětiletého chlapce prožil o víkendu v sobotu na Karvinsku a paniku nepocítil. V pondělí to policista řekl novinářům, když společně se svými zachránci převzal ocenění z rukou moravskoslezského krajského ředitele Tomáše Kužela.

reklama