CNN Prima News blockchain

blockchain

Výpis příspěvků ke štítku „blockchain“

Odvrácená strana kryptoměn: Těží z nich zločinci i Hamás. Úřady volají po zpřísnění regulací

Bestiální útok Hamásu na Izrael znovu rozvířil debaty a snahy o zpřísnění nakládání s kryptoměnami. O to nyní usilují američtí zákonodárci i úřady, Izrael zároveň zmrazil účty, které byly údajně napojené na Hamás. Kryptoměny totiž kvůli vysoké anonymitě transakcí hrají roli ve zločineckých a teroristických aktivitách, včetně útoků palestinských bojovníků. Zástupci OSN loni odhadovali, že až pětina teroristických útoků může být financována digitálními zdroji.

Hrát hry a vydělávat u toho kryptoměny? Pořad CNN Prima Gaming vám přiblíží fenomén NFT

NFT, blockchain, Axie Infinity. Že vám tato slova nic neříkají? Nedivíme se – svět kryptoměn je v mnoha ohledech složitý a nepřehledný, v kombinaci s videohrami to platí dvojnásob. V pořadu CNN Prima Gaming vás s některými základními pojmy seznámíme. Víkendovou herní relaci můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 na stanici CNN Prima NEWS a na webu cnnprima.cz.

Bitcoin je jako čokoláda. Třetí díl pořadu Krypta vysvětlí, jak se kryptoměny těží

Svět kryptoměn je nestálý, nebezpečný a divoký. Jenže právě kvůli těmto vlastnostem se stává pro řadu lidí fascinujícím. I proto vznikl edukační pořad Krypta, který divákovi vysvětluje základní procesy ve světě digitálních mincí. Ve třetím díle zjistíte třeba to, jak funguje těžba bitcoinu nebo co se skrývá pod mýtickým slovem blockchain. Pořad Krypta sledujte každý čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.