CNN Prima News Bloomberg

Bloomberg

Výpis příspěvků ke štítku „Bloomberg“

Predátoři zneužívají děti přes Twitch. Jde o vážný problém, řekl šéf streamovací platformy

Streamovací platforma Twitch vyráží do boje proti sexuálním predátorům. Ti využívají platformu ke sledování a obtěžování dětí a teenagerů. Agentura Bloomberg ve své analýze uvedla, že predátoři našli nový způsob, jak zneužívat děti. „Tento problém bereme velmi vážně. Stejně jako u všech ostatních on-line služeb budeme s tímto problémem i nadále usilovně bojovat,“ uvedl šéf Twitche Dan Clancy.

Lacina: Česko jako „Detroit Evropy“? Opozice nás maluje jako spálenou zem, ubližuje to všem

Poškozujeme naše zájmy tím, že si záměrně malujeme obraz spálené země. Opozice to tak dělá a dostává lidi do stresu, řekl poslanec hnutí STAN Jan Lacina v Partii Terezie Tománkové. Rovněž nesouhlasí s pejorativním přirovnáním zahraniční agentury Bloomberg, která označila Českou republiku za „Detroit Evropy“, pakliže se svým domácím autoprůmyslem nedožene trend elektromobility. „Je to bonmot. Titulek, který má zaujmout, ale není to reálný popis situace,“ řekl Lacina ve vysílání CNN Prima NEWS.

Největší světová kryptoměnová burza prala špinavé peníze. Zaplatí miliardy, její šéf končí

Generální ředitel největší světové kryptoměnové burzy Binance Changpeng Zhao, v branži označovaný podle začátečních písmen svého jména jako CZ, se v úterý přiznal, že porušil americká pravidla proti praní špinavých peněz. Souhlasil také, že zaplatí pokutu 50 milionů dolarů (1,1 miliardy Kč) a následně oznámil, že odstoupil z funkce generálního ředitele. Firmu nyní musí na tři roky opustit, stojí v soudním spisu. Podle agentury Reuters jde o součást rozsáhlé dohody s ministerstvem spravedlnosti, která má zajistit, aby společnost nadále fungovala.

Zelenskyj se obává státního převratu. Tajná služba mi předala znepokojivé informace, tvrdí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se obává dalšího Majdanu. Pro agenturu Bloomberg uvedl, že se Rusko snaží rozklížit ukrajinskou společnost a docílit tak svržení současného vůdce. Informace Zelenskému předala ukrajinská rozvědka. Prezident také upozornil na to, že se ukrajinské armádě kvůli válce na Blízkém východě tenčí zásoby munice.

Biden neplní předvolební slib. Budování zdi na hranici s Mexikem nemůžu zastavit, připustil

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena plánuje i nadále rozšiřovat zeď na hranici USA s Mexikem, aby tak zabránila nelegálním přechodům migrantů. Informuje o tom stanice CNN. Aktuálně má jít zhruba o 30kilometrový úsek ve státě Texas. Biden přitom v minulosti sliboval, že pokud bude prezidentem, budování zdi, která je symbolem vlády jeho předchůdce Donalda Trumpa, zastaví.

Italská vláda se chystá na banky, zavede daň ze zisku. Pomůže lidem s hypotékami i daněmi

Itálie zavádí 40procentní daň z letošních mimořádných zisků bank. Vybrané peníze chce podle místopředsedy vlády a ministra infrastruktury Mattea Salviniho použít na pomoc držitelům hypoték a na snížení daní. Opatření, které podle agentury Bloomberg překvapilo trhy, schválila italská vláda v pondělí pozdě večer na posledním zasedání před letní přestávkou.

Rusko chce urychlit dobytí Bachmutu, míní analytici. Ukrajinci odrazili 60 útoků

Ukrajinské jednotky měly u Chersonu překročit řeku Dněpr, uvádí Institut pro studium války (ISW). Evropská unie má v úmyslu zavést zákaz tranzitu různého zboží přes území Ruska. ISW také informuje, že cílem ruského vojenského vedení je dokončit obsazení Bachmutu pokud možno ještě před ukrajinskou protiofenzívou. Žoldnéři Vagnerovy skupiny údajně dostali zákaz brát zajatce, všechny mají zabíjet. Ukrajinci odrazili přibližně 60 nepřátelských útoků.