CNN Prima News Bloomberg

Bloomberg

Výpis příspěvků ke štítku „Bloomberg“

Proč se Rusům nedaří splnit hlavní cíl invaze? Ukrajinská rozvědka odhalila závažné problémy

29. ledna 2023 16:54

Podle ukrajinské rozvědky se ruská armáda v Doněcké a Luhanské oblasti potýká s vážným problémem. Chybí jí totiž asi 40 procent velitelů. Mnozí z nich totiž bojovat nechtějí a s vidinou, že se vrátí domů, se raději nechají zmrzačit. Mobilizovaní Rusové jsou proto do boje často vysíláni bez velení – pracují nekoordinovaně a mají velké ztráty, uvedl mluvčí ukrajinské rozvědky Andrej Černjak.

Rusové na Donbase zasáhli obytnou zónu. Zelenskyj zuří a žádá další zbraně

29. ledna 2023 07:13

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádal o další zbraně, promluvil o útoku na obytnou zónu. Jeho ruský protějšek Vladimir Putin chystá novou ofenzivu s jasným cílem, píše agentura Bloomberg. Americký Institut pro studium války (ISW) popsal, na jaká místa by Kreml mohl soustředit útok. Ukrajinská armáda hlásí úspěchy. Za jediný den provedla sedm útoků na nepřátelské pozice, zničila ruský letoun i vrtulník. Ukrajinci po zajištění dodávek tanků od spojenců usilují také o stíhačky čtvrté generace. USA zvažují, že Kyjevu poskytnou letouny F-16.

Levnější lyžování v Alpách nebo lacinější potraviny. Jaké jsou výhody silné koruny?

27. ledna 2023 06:15

Česká koruna vůči euru stále posiluje. Dobrá zpráva to je především pro ty, kteří rádi nakupují v zahraničí, nebo pro cestovatele. Ekonomové upozorňují, že pokud lidé plánují dovolenou na horách či u moře, je nejlepší čas pořídit si eura. Oproti tomu je současný kurz koruny nevýhodný pro exportéry, kteří do ciziny vyvážejí své zboží.

Neslavný rekord. Musk se stal prvním člověkem na světě, který zchudl o 200 miliard dolarů

31. prosince 2022 15:20

Americký podnikatel Elon Musk se stal prvním člověkem na světě, kterému klesla hodnota majetku o 200 miliard dolarů (zhruba 4,5 bilionu Kč). Informovala o tom agentura Bloomberg. Hodnota Muskova jmění tento týden podle jejího indexu miliardářů sestoupila na 137 miliard dolarů, zatímco začátkem loňského listopadu se vyšplhala až na 340 miliard dolarů.

Musk už není nejbohatším člověkem planety. Žebříček poprvé opanoval Evropan

14. prosince 2022 09:53

Americký miliardář Elon Musk přišel v úterý o titul nejbohatšího člověka světa. Na prvním místě v žebříčku nejbohatších lidí ho předstihl francouzský podnikatel Bernadr Arnault, poprvé se tak dostal do čela Evropan, uvedla agentura Bloomberg. Generální ředitel luxusního zboží skupiny Louis Vuitton (LVMH) má majetek v hodnotě 171 miliard dolarů (3,9 bilionu korun).

Rusové ostřelují ukrajinskou infrastrukturu. Výpadky proudu hlásí i Moldavsko

23. listopadu 2022 07:18

Ruské střely ve středu poničily infrastrukturu v Kyjevské oblasti. Region je po útocích bez proudu, uvedl na Telegramu oblastní gubernátor Oleksij Kuleba. Problémy s dodávkami elektřiny zaznamenaly i další části Ukrajiny a také Moldavsko. Kyjev podle starosty Vitalije Klička hlásí civilní oběti a metropole je bez vody. Ukrajinci podle informací prezidenta Volodymyra Zelenského staví „centra neporazitelnosti“. Europoslanci schválili označení Ruska za stát podporující terorismus.

Rusko jako záchodová velmoc. Kvůli válce je v ohrožení toaletní papír

6. listopadu 2022 21:58

Zní to neuvěřitelně, ale válka na Ukrajině může ovlivnit i cenu a dostatek kvalitního toaletního papíru. Důvodem je fakt, že na výrobu artiklu je mnohdy potřeba ruská bříza. Kreml však krátce po zahájení invaze zakázal vývoz tohoto dřeva do zemí, které proti Rusku uvalily sankce. A Rusko přistupuje i k dalším kuriózním opatřením, jak zamezit tomu, aby se toaletní papír dostal do rukou jiných než ruských.