CNN Prima News bohatství

bohatství

Výpis příspěvků ke štítku „bohatství“

Kvůli Messimu se v Miami prudce zdražovalo. Sousedé fotbalové hvězdy si mnou ruce

Fotbalová legenda Lionel Messi po letním přestupu do Spojených států nejen exceluje v týmu Inter Miami CF, ale jeho přítomnost působí i na ceny nemovitostí v poklidné miliardářské čtvrti. Na tuto skutečnost upozorňují jeho sousedé, mezi nimiž jsou miliardáři, celebrity i internetové hvězdy. Argentinská hvězda tak potenciálně může při prodeji nemovitosti pomoct lidem od vedle k tučnému zisku. Oslovení rezidenti však tvrdí, že se stěhovat nehodlají.

Ropy akorát a plynu mnohem víc. Izrael má gigantické bohatství a jeho nepřátelé to vědí

Izrael není svým nepřátelům trnem v oku jen kvůli náboženským sporům, sousedé v regionu moc dobře vědí také o jeho přírodním bohatství. V posledních dvaceti letech se židovská země proměnila z importéra na energetickou velmoc. A to díky nalezištím ve Středozemním moři, která chrání systém Iron Dome. Tématu se věnuje také web izraelské televize i24 nebo agentura Reuters.

Čeští boháči dál bohatnou. Více než polovina z nich zvýšila loni hodnotu svého majetku

Více než polovina českých dolarových milionářů loni dokázala přes propady finančních trhů zvýšit hodnotu svého majetku. Téměř třetina bohatých si nepřipsala výnosy ani ztrátu. Necelá pětina vykázala ztrátu. Inflaci milionáři překonávají díky dlouhodobým investicím, věří akciím a dluhopisům. Vyplývá to z výsledků 12. ročníku průzkumu J&T Banky mezi 192 Čechy s disponibilním majetkem minimálně milion dolarů (22,2 milionu korun). V ČR je podle odhadů přes 30 tisíc dolarových milionářů.

Putin věří konspiraci „zlatá miliarda“. Podle ní chce Západ zotročit Rusko kvůli zdrojům

Zatímco v západní společnosti jsou vyznavači konspiračních teorií povětšinou vysmíváni, v Rusku se jedna z populárních konspiračních teoriích usadila i v největších patrech politiky. Jedná se o koncept takzvané „zlaté miliardy“, podle které chtějí globální elity zotročit svět v čele s Ruskem, protože planeta uživí jen limitované množství lidí. Teorii prezentuje i Vladimir Putin.

Měl víc peněz než Kellner i Baťa. Nejbohatším Čechem všech dob byl Albrecht z Valdštejna

Vojevůdce Albrecht z Valdštejna měl v 17. století tolik majetku, že mu nemohl konkurovat ani císař. Ba co víc: Podle historiků by byl dokonce i nad prvorepublikovým továrnickým fenoménem Baťou či současnými magnáty typu Křetínského. Jak přišel původně chudý šlechtic z Podkrkonoší ke jmění, na které v dějinách nedosáhnul žádný jiný Čech? Co si za něj mohl ve své době pořídit? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS odpovídá spisovatel Josef Pepson Snětivý, jemuž teď s kolegou Otomarem Dvořákem vyšla nová kniha Krajinou Albrechta z Valdštejna.

Chcete se stát miliardářem? Úterý a pátek jsou dny, které vám mohou změnit život

A je to tady! Šance stát se miliardářem, a to hned dvakrát do týdne. K zavedenému pátečnímu losování v loterie Eurojackpotu, se totiž bude nově losovat i v úterý. Od 29. března navíc připravila Sazka pro tuzemské zákazníky s plným tiketem po dobu prvních pěti losovacích úterků také možnost zahrát si o celkem 50 vozů Land Rover Defender. A to stále není vše.