CNN Prima News bohatství

bohatství

Výpis příspěvků ke štítku „bohatství“

Putin věří konspiraci „zlatá miliarda“. Podle ní chce Západ zotročit Rusko kvůli zdrojům

24. července 2022 19:35

Zatímco v západní společnosti jsou vyznavači konspiračních teorií povětšinou vysmíváni, v Rusku se jedna z populárních konspiračních teoriích usadila i v největších patrech politiky. Jedná se o koncept takzvané „zlaté miliardy“, podle které chtějí globální elity zotročit svět v čele s Ruskem, protože planeta uživí jen limitované množství lidí. Teorii prezentuje i Vladimir Putin.

Měl víc peněz než Kellner i Baťa. Nejbohatším Čechem všech dob byl Albrecht z Valdštejna

18. června 2022 08:12

Vojevůdce Albrecht z Valdštejna měl v 17. století tolik majetku, že mu nemohl konkurovat ani císař. Ba co víc: Podle historiků by byl dokonce i nad prvorepublikovým továrnickým fenoménem Baťou či současnými magnáty typu Křetínského. Jak přišel původně chudý šlechtic z Podkrkonoší ke jmění, na které v dějinách nedosáhnul žádný jiný Čech? Co si za něj mohl ve své době pořídit? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS odpovídá spisovatel Josef Pepson Snětivý, jemuž teď s kolegou Otomarem Dvořákem vyšla nová kniha Krajinou Albrechta z Valdštejna.

Chcete se stát miliardářem? Úterý a pátek jsou dny, které vám mohou změnit život

29. března 2022 10:37

A je to tady! Šance stát se miliardářem, a to hned dvakrát do týdne. K zavedenému pátečnímu losování v loterie Eurojackpotu, se totiž bude nově losovat i v úterý. Od 29. března navíc připravila Sazka pro tuzemské zákazníky s plným tiketem po dobu prvních pěti losovacích úterků také možnost zahrát si o celkem 50 vozů Land Rover Defender. A to stále není vše.

Pandemie dělá z nejbohatších ještě bohatší. Jen Musk loni vydělal přes 120 miliard

7. ledna 2022 08:30

Desítka nejbohatších lidí planety v roce 2021 znatelně násobila zisky. Dolary počítal hlavně šéf automobilky Tesla Elon Musk, který nejen díky růstu akcií vlastní frimy přidal ke svým majetkům 121 miliard dolarů (2,6 bilionu korun). Bodovali ale i zakladatelé Googlu či Facebooku. A již tradičně také investorský mág Warren Buffett.

Vždycky zapomenu, že ještě žiješ. Musk se vysmál exkandidátovi na prezidenta USA

15. listopadu 2021 23:21

Nejbohatší člověk na světě Elon Musk proslul na sociálních sítích jako úsečný vtipálek, naposledy si udělal legraci z Bernieho Sanderse – populárního senátora a někdejšího kandidáta na prezidenta USA. Když demokrat Sanders vyzval ke zdanění superbohatých, Musk jeho příspěvek okomentoval s tím, že v jednom kuse zapomíná, že je politik ještě mezi živými.

Ukažte mi, jak dokážu vyřešit hladomor, a hned prodám akcie. Musk vrátil úder OSN

2. listopadu 2021 12:21

David Beasley, šéf Světového potravinového programu OSN, se koncem října opřel do Elona Muska. Tvrdil, že jen miniaturní část miliardářova bohatství by vyřešila světový hladomor. To ale netušil, že se s ním nejbohatší člověk na světě pustí do křížku. Pokud popíšete, jak přesně šest miliard dolarů vyřeší světový hladomor, hned prodám akcie Tesly a udělám to, kontroval v pondělí Musk.

Nevídané! Rapper Drake přetvořil svůj Rolls-Royce Cullinan na gotickou katedrálu

6. května 2021 10:13

Kanadský rapper Drake je velkým fanouškem vozů Rolls-Royce. Už v minulosti se zpěvák pochlubil například modelem Phantom v úpravě „Bushukan“ od společnosti Mansory. Nyní automobilový svět šokoval dalším zcela jedinečným exemplářem. Své SUV Cullinan nechal módní firmou Chrome Hearts přetvořit na jakousi gotickou katedrálu se stovkami křížů, ale i nápisem „F**k You“.