CNN Prima News Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina

Výpis příspěvků ke štítku „Bosna a Hercegovina“

Soud potrestal řidiče autobusu z Bosny. Na Lounsku nedal přednost a zavinil smrt mladíka

23. ledna 2023 12:51

Podmínečný trest v délce osmnácti měsíců si vyslechl řidič autobusu původem z Bosny a Hercegoviny, který způsobil na Lounsku v Ústeckém kraji smrtelnou dopravní nehodu. Zároveň obdržel dočasný zákaz řízení. Nad svým činem projevil lítost a částečnou vinu přijal. Podle vedení firmy, pro kterou pracoval, byl nespolehlivým zaměstnancem a autobus několikrát poškodil. Muž se těmto obviněním brání.

Auta ze zemí mimo EU se silničních radarů bát nemusí. Vypátrat jejich řidiče prakticky nelze

19. srpna 2022 09:14

Řidiče aut s ukrajinskou poznávací značkou u nás prakticky nic nenutí dodržovat předepsané rychlostní limity. Pakliže je policie nechytí přímo při přestupku „za ruku“, ale jsou jen vyfoceni automatickým záznamovým zařízením, je porušení předpisů z jejich strany de facto nepostižitelné. To samé samozřejmě platí i pro řidiče z drtivé většiny zemí mimo EU.

Organizátor tragické cesty do Chorvatska měl být v autobuse smrti. Nejel kvůli pohřbu matky

7. srpna 2022 21:48

Za normálních okolností by seděl v polském autobuse, který v sobotu havaroval v Chorvatsku na dálnici ve směru na Záhřeb. Jaroslaw byl totiž organizátorem zájezdu, který skončil tragickou smrtí 12 lidí, musel ale na pohřeb vlastní matky, což mu možná zachránilo život. Zná tak detaily cesty, za jejíž hrůzný konec zřejmě může spánek jednoho z řidičů.

Chorvaté otevírají klíčový most, který zrychlí dopravu. V zemi navíc zlevňují pohonné hmoty

26. července 2022 21:31

Konec zbytečně najetých kilometrů a kolon na hranici s Bosnou a Hercegovinou. Chorvaté otevírají most, který propojuje pevninskou část země a poloostrov Pelješac. Protože se na financování podílela Evropská unie, přejezd bude na rozdíl od dálnic zdarma. Chorvaté navíc hlásí i další dobrou zprávu – pohonné hmoty díky vládním opatřením zlevňují.

Dovolená zvířecí záchranářky na Balkáně: Všechny peníze jsem utratila za granule

27. června 2022 15:30

Vyřídit potřebné dokumenty, letenky nebo dálniční známky, zabalit nejnutnější a vyrazit vstříc odpočinku a zážitkům – tak nějak by se dala popsat dovolená, na kterou se každý rok těší řada z nás. Co když ale ani na dovolené nedokážete přestat pracovat? A jak taková dovolená pak vypadá, když je vaší prací záchrana zvířat?

Etnolog: Mrtvoly civilistů v Buči mohly být výstrahou, Rusové mají Ukrajince za nacisty

6. dubna 2022 14:34

Mnozí Rusové, tedy včetně mladých vojáků a velitelů nižší šarže, považují Ukrajince za nacisty a můžou se cítit v právu, když je zabijí. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl etnolog Filip Tesař. Podle antropologa Radana Haluzíka příslušníci Putinovy armády čekali, že je Ukrajinci budou po zahájení invaze vnímat jako osvoboditele.