CNN Prima News Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina

Výpis příspěvků ke štítku „Bosna a Hercegovina“

Výcvik ukrajinských vojáků v ČR bude pokračovat. Rusko je nejvýznamnější hrozbou, řekl Pavel

Výcvik ukrajinských vojáků v ČR bude moci pokračovat i v příštím roce. Sněmovna v úterý vládní návrh schválila i hlasy poslanců opozičního hnutí ANO. Rusko je v současnosti nejvýznamnější a bezprostřední hrozbou pro evropskou bezpečnost a pro spojence v Severoatlantické alianci, poznamenal prezident Petr Pavel ve stejný den při přednášce na škole NATO Defense College v Římě.

Vláda: Ukrajinské vojáky budeme cvičit v Česku i příští rok. Má jich být stejně jako letos

Vláda ve středu schválila prodloužení mandátu na výcvik ukrajinských vojáků na území Česka do konce roku 2024, jednat o tom následně bude Poslanecká sněmovna. Aktuální mandát vyprší koncem letošního roku. Návrh umožňuje pobyt v Česku nejen vojákům z Ukrajiny, ale také z členských států Evropské unie a NATO. Informovalo o tom ministerstvo obrany.

Ve 39 letech zemřel fotbalový reprezentant. Zahrál si po boku Džeka, slavil titul na Slovensku

Patřil mezi oblíbence fanoušků, na hřišti se bosensko-srbský záložník Mario Božič řadil mezi bojovníky, srdcaře. Tuto náturu prokázal i v závěru svého života, kdy několik let bojoval s nádorem na mozku. Ani dvě operace ale nakonec nepomohly. Bývalý hráč Slovanu Bratislava, který si v bosenské reprezentaci zahrál vedle Edina Džeka, zemřel v nedožitých 40 letech.

Nevěřil jsem, že se ještě dožiju války v Evropě. Lidstvo se nedokáže poučit, říká Dzuro

Musím přiznat, že jsem nevěřil tomu, že v době svého života se ještě dožiju války v Evropě. Spletl jsem se. Už rok na Ukrajině válka probíhá. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý vyšetřovatel válečných zločinů v Jugoslávii Vladimír Dzuro. Oba válečné konflikty zhodnotil a zavzpomínal na moment, kdy ho zasáhly emoce z odkrývání masových hrobů v Jugoslávii.

Soud potrestal řidiče autobusu z Bosny. Na Lounsku nedal přednost a zavinil smrt mladíka

Podmínečný trest v délce osmnácti měsíců si vyslechl řidič autobusu původem z Bosny a Hercegoviny, který způsobil na Lounsku v Ústeckém kraji smrtelnou dopravní nehodu. Zároveň obdržel dočasný zákaz řízení. Nad svým činem projevil lítost a částečnou vinu přijal. Podle vedení firmy, pro kterou pracoval, byl nespolehlivým zaměstnancem a autobus několikrát poškodil. Muž se těmto obviněním brání.