box

Výpis příspěvků ke štítku „box“

Kubánské boxerky vrací úder. Konec sexistickým útokům, smíme zpátky do ringu, radují se

19. března 2023 23:30

Box je na Kubě národním sportem, přesto tamní ženy nesměly po komunistické revoluci závodně zápasit. Boxerky si navíc stěžovaly, že během té doby čelily četným sexuálním útokům. Nyní situaci změnil nový zákon, který jim po více než 60 letech umožní návrat do ringu. A kubánské sportovkyně jsou odhodlané konečně ukázat světu svůj um, píše web CNN.

Největší money fighty historie. Fury chce ještě více než Mayweather, a to se zdá nemožné

31. srpna 2022 06:34

V posledních dnech se upéká skutečná pochoutka. Doposud neporažení boxeři Oleksandr Usyk a Tyson Fury nejspíše začátkem roku 2023 vlezou do ringu, aby ranami rozhodli o tom, kdo bude nesporným šampionem těžké váhy. Především Brit přezdívaný „cikánský král“ mluví o tom, že do bitvy půjde, jen pokud si po ní sáhne na stamiliony liber. Podívejte se proto, jaké zápasy byly doposud finančně nejnapumpovanější.

Kozáci se nikdy nevzdávají. Usykův triumf nabudil Ukrajinu, velebí šampiona Zelenskyj

21. srpna 2022 09:52

Celá Ukrajina na chvíli zapomněla na válku ve své zemi a napjatě sledovala boxerský souboj o titul mistra světa. Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk v noci ze soboty na neděli dokázal obhájit titul a znovu se stal šampionem. „Těžké, ale potřebné vítězství,“ rozplýval se po duelu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Boxera motivoval ještě před zápasem.