box

Výpis příspěvků ke štítku „box“

Nekompromisní knockout restartoval věhlas Joshuy. Brita chválí i bijci Kraj a Procházka

Pro jednoho drtivá prohra, pro druhého perfektní reklama. Britský boxer Anthony Joshua v pátek ve druhém kole razantně knockautoval bývalého UFC šampiona těžké váhy jménem Francis Ngannou. Právě rodák z Kamerunu na konci října dokázal během ringové bitvy posadit na zadek Tysona Furyho, který ale nakonec na body vyhrál. To Joshua nenechal nic náhodě. „Skvělé oči a taktika v boji,“ říká Jiří Procházka, bývalý šampion UFC.

Čeští boxeři smutní nad úmrtím Apolla z Rockyho. Legenda, shodli se Marpo a Kraj

Kvůli úmrtí amerického herce Carla Weatherse truchlí nejen filmový svět, ale také sportovci. Weathers byl známý díky rolí ve filmech o Rockym, kde ztvárnil boxera Apolla Creeda. Například talentovaný český boxer Kelvin Soquessa přiznal, že filmy o Rockym byly jedním z důvodů, proč začal s boxem. Zpráva zasáhla i českého zpěváka Marpa, který Weatherse označil za legendu. Podobně se vyjádřil bývalý světový šampion v boxu Lukáš Konečný.

Tady máš na alimenty, ty magnáte. Zadlužený Soukup neunesl urážky soka, co na to promotér?

Dotčená pýcha Jaromíra Soukupa. Tak by šlo popsat moment, kdy jeden z aktérů hlavního zápasu turnaje Clash of the Stars neustál slovní výpady svého soupeře. Právě šéf TV Barrandov se totiž představí v duelu s proslulým provokatérem Alešem Bejrem. Ten na tiskové konferenci vtipkoval na téma obřích dluhů stanice. „Lidi, můžete přispět panu Jaromírovi na elektriku…“ křičel na zadluženého podnikatele muž s přezdívkou Psychopat.

Ducár prošel krvavou řežbou, technická remíza diváky zaskočila. Box ve stylu Vémoly?

Titulový zápas, který měl grády. Páteční turnaj The Ring vrcholil bitvou Vasil Ducár vs. Viktor Trush. Český šampion a držitel opasku WBC CISBB se popasoval s nebezpečným rodákem z Ukrajiny. Jednalo se o mimořádně napínavou bitvu s překvapivým koncem. Ve čtvrtém kole totiž ringový rozhodčí zápas najednou ukončil. Diváci v tu chvíli dávali najevo nespokojenost pískáním a bučením. Následně byla oznámena technická remíza. „Soupeř boxoval trochu jako Karlos Vémola. Hlava dopředu a kraul,“ vtipkoval Ducár.

Bojovník Cverna o devadesátkách mezi gangstery: Měl jsem několikrát zbraň u hlavy

Je mu čtyřicet osm let a pořád úspěšně zápasí. Naposledy si připsal vítězství na turnaji IAF 8 v Sokolově. Alexander Cverna má za sebou desítky duelů v ringu i kleci, nejvíc střetů ale prý zažil mimo oficiální kolbiště. „Na ulici mám možná přes milion zápasů,“ řekl s klidem v pořadu Fight Cast One. „Ne, to se nedá ani počítat. Protože když jsem někde byl, tak se zmlátilo třeba pět nebo šest lidí najednou,“ zavzpomínal na zážitky z devadesátých let.