CNN Prima News Braniborsko

Braniborsko

Výpis příspěvků ke štítku „Braniborsko“

Prasečí mor řádí u českých hranic. Sasko staví ploty, aby nakažená zvířata zastavilo

14. listopadu 2022 15:39

Německu se nadále nedaří zastavit šíření nákazy africkým morem prasat (AMP). Sasko, které je touto virovou infekcí výrazně postiženo, rozšířilo uzavřené oblasti i podél hranic s Českem. Velké naděje Sasko vkládá do vybudování další linie plotů, které mají pomoci nakažená zvířata zastavit. Proti AMP neexistuje vakcína, infikovaná zvířata se neléčí a musejí se usmrtit, mor je tak velkou hrozbou pro hospodářské chovy prasat. Na člověka se choroba nepřenáší.

Německý dům hrůzy: Rodinu zřejmě vyvraždil otec. Před smrtí napsal dopis na rozloučenou

6. prosince 2021 20:58

Záhadná smrt tří děvčátek a jejich rodičů z německého Braniborska, o které CNN Prima NEWS informovala v sobotu, dostává jasnější obrysy. Děti a svou ženu zřejmě zavraždil 44letý David R. Po hrůzném činu pravděpodobně spáchal sebevraždu. Státní zástupce totiž řekl, že detektivové na místě činu našli dopis na rozloučenou. Rodina byla údajně v karanténě kvůli covidu.

Válka gangů. Za střelbu v Berlíně může podle policie organizovaný zločin

26. prosince 2020 17:41
Aktualizováno

Sobotní střelba v Berlíně, při které byli vážně zraněni čtyři muži, byla podle policie vyřizováním účtů lidí z prostředí organizovaného zločinu. Píše to agentura DPA s odvoláním na policejního mluvčího. Státní zastupitelství odmítlo potvrdit, zda se jedná o spory mezi rodinnými klany. Kriminalisté incident vyšetřují jako pokus o vraždu.

Se zpožděním 9 let se otevřelo nové letiště v Berlíně. Odletěl první linkový spoj

31. října 2020 22:41
Aktualizováno

S devítiletým zpožděním se v sobotu otevřelo berlínské letiště Willyho Brandta. Nový letecký uzel přijal v sobotu dva stroje, v neděli ráno se poté uskutečnil první odlet, konkrétně společnosti EasyJet do londýnského Gatwicku. Proti zprovoznění terminálu 1, který je středobodem nového letiště, v sobotu demonstrovaly stovky klimatických aktivistů a také lidí nespokojených s hlučností letecké dopravy. Letectví v současné době prožívá hlubokou krizi vyvolanou pandemií nemoci COVID-19, která zcela jistě přibrzdí plány budoucího rozvoje letiště.

V Braniborsku se potvrdila nákaza africkým morem prasat, zabíjí divoká i domácí

10. září 2020 10:23

V Německu se poprvé potvrdila nákaza africkým morem prasat. Nemoc se objevila u zdechliny divočáka ve spolkové zemi Braniborsko nedaleko hranic s Polskem, uvedla dnes podle agentury DPA německá ministryně zemědělství Julie Klöcknerová. Jde o virové onemocnění. Virus je pro člověka neškodný, ale v mnoha zemích způsobil značné ekonomické škody a neexistují proti němu žádné vakcíny. Zabíjí divoká i domácí prasata.