reklama
CNN Prima News Bratislava

Bratislava

Výpis příspěvků ke štítku „Bratislava“

Robert popsal muka po nákaze koronavirem. Teď by za očkování dal i čtvrt milionu

7. října 2021 18:57

Robert z Bratislavy otálel s očkováním proti covidu tak dlouho, až se koronavirem nakazil. Těžký průběh onemocnění se snažil nejdříve zahnat vitamíny, antibiotiky a kontroverzním ivermektinem, rentgen ale ukázal oboustranný zápal plic. Ani to však 36letého Slováka nepřesvědčilo, aby zůstal v nemocnici. Raději se léčil doma, kam si kupoval kyslíkové bomby, zpětně ale nejvíc lituje rozhodnutí nenechat se očkovat.

Královně Instagramu Plačkové hrozí za obchod s drogami doživotí. Policie má odposlechy

29. září 2021 13:59

Slovenské královně Instagramu hrozí doživotní trest. Informovala o tom TV Markíza. Zuzanu Plačkovou spolu s jejím manželem Reném Strauszem zadrželi kriminalisté v jejich domě při pondělní razii. Nyní pár čelí obvinění z účasti v organizované zločinecké skupině, která obchodovala s drogami. Plačková obvinění popírá. Manželé si najali úspěšného slovenského advokáta Martina Pohoveje, který je mimo jiné známý z kauzy odsouzeného Mariana Kočnera.

Detaily smrti herce Slivky z kultovního seriálu: Jel se provětrat, umíral o samotě

16. září 2021 16:22

Náhlá a nečekaná zpráva o smrti herce Borise Slivky zasáhla celé Slovensko. Hvězda seriálu Chlapci a chlapi zemřela minulý pátek v pouhých 57 letech. Zprvu se nevědělo, co bylo příčinou jeho úmrtí. Teď jeho matka Maja Velšicová prozradila, co přesně se stalo. Boris zemřel na infarkt. Selhání srdce ho zasáhlo v době, kdy řídil auto. Slivka žil po revoluci v USA.

Vytouženou dcerku nestihla ani pohladit. Policistka Broňa zemřela pár dní po porodu

14. září 2021 15:34
Aktualizováno

Porodila holčičku, sama však zemřela, aniž by si ji alespoň jednou pochovala. Porod byl pro dvaatřicetiletou Broňu náročný a komplikovaný, lékaři ji však po císařském řezu měli brzy propustit. Při cestě za svou dcerou, která byla hospitalizovaná v jiné nemocnici, však matka omdlela a už se neprobudila. O případu informoval slovenský web Nový čas.

Nespadněme do pasti uspokojení se chlebem, prohlásil papež František na Slovensku

12. září 2021 15:55
Aktualizováno

Letadlo s papežem Františkem přistálo v neděli odpoledne v Bratislavě. Hlava katolické církve setrvá na návštěvě Slovenska do středy. Do země přiletěl papež z Maďarska, kde ještě v neděli dopoledne sloužil závěrečnou mši Mezinárodního eucharistického kongresu. Během svého prvního projevu na Slovensku zmínil potřebu pomáhat chudým a varoval také před spokojením se se stávajícími jistotami. S papežem se mohou setkat pouze očkovaní, pro lidi bez vakcinace jsou na shromážděních určeny speciální sektory.

Pracovnice ministerstva označila neočkované za tupce. Matovič: Půjde pryč svinským krokem

7. srpna 2021 09:23

Bývalý premiér a nynější ministr financí Slovenska Igor Matovič je znovu středem pozornosti. Velmi nevybíravým způsobem totiž zareagoval na zaměstnankyni ministerstva zdravotnictví, která označila neočkované lidi za tupce. Matovič následně naznačil, že se postará o to, aby se zmíněná státní pracovnice klidila pryč „svinským krokem“.

Nejsme očkovací otroci. Protestující v Bratislavě se bijí navzájem, zranili bratra Kotleby

5. srpna 2021 17:46

Ve slovenském hlavním městě se ve čtvrtek znovu protestuje proti očkovací strategii a testování na koronavirus, pandemickým opatřením, představitelům vlády a prezidentce Zuzaně Čaputové. Dav lidí na několik minut zablokoval hlavní bratislavské silnice. Rozhánět ho museli těžkooděnci. Jeden z policistů se zranil, stejně tak mladá aktivistka. Bratr předsedy krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby skončil v nemocnici. Akce se účastní stovky až jednotky tisíc lidí.

Bratislavu čekají další protesty proti opatřením. Kotleba chce blokádu hlavního města

4. srpna 2021 18:24

Uplynulý týden zažilo slovenské hlavní město Bratislava demonstrace odpůrců očkování a protikoronavirových opatření. Ti se mnohdy dostali do křížku nejen s policií, ale i s běžnými kolemjdoucími. Nyní dojde na druhé kolo protestů. Do Bratislavy mají na čtvrtek a pátek zamířit stovky nespokojenců. Kontroverzní předseda krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Marian Kotleba dokonce hovoří o tom, že s demonstranty provede blokádu Bratislavy.

Češi nechtějí číst slovensky a Slováci česky, festival MAČ to zkouší změnit

30. července 2021 07:08

Z nosa mi kvapká hrdzavá krv. Ako ma šéf karhal. Ligotal sa čistotou. Rozumí Češi těmto větám z nejnovějšího románu slovenského spisovatele Laca Keraty? Starší generace snad ano, mladší spíš ne. „Češi dnes tvrdí, že neumí číst slovensky. Bohužel, ani mladší Slováci už nečtou česky,“ říká Petr Minařík, ředitel česko-slovenského Měsíce autorského čtení, který o víkendu vyvrcholí v Bratislavě, Brně a Ostravě.

reklama