CNN Prima News Bratislava

Bratislava

Výpis příspěvků ke štítku „Bratislava“

Krok od další tragédie. Lidi na zastávce vyděsilo auto, nejhoršímu zabránil svědek

2. prosince 2022 07:56

Po Bratislavě se proháněl další nezodpovědný řidič. Ohrožoval lidi na chodníku a porušoval dopravní předpisy. Díky všímavému svědkovi si na něj policisté došlápli. K incidentu došlo necelé dva měsíce od tragédie, která se stala na autobusové zastávce v ulici Zochova, kde opilý řidič narazil do lidí čekajících na svůj spoj. V důsledku nehody tehdy přišlo o život celkem pět lidí.

Adventní trhy v Bratislavě 2022: Halušky, bruslení a Vánoční les

24. listopadu 2022 22:08

Za pohádkovými vánočními trhy se nemusíte trmácet do států, kde potřebujete znát cizí řeč. Můžete se vydat na Slovensko a navštívit bratislavské adventní trhy. Ve stáncích si pochutnáte na svařeném víně i haluškách, můžete si půjčit brusle a zajezdit si na kluzišti nebo se pokochat procházkou Vánočním lesem. Kdy se v hlavním slovenském městě adventní trhy konají, jak se do Bratislavy dostanete a jaká tam právě panují covidová opatření, se dozvíte v našem přehledném článku.

Tisíce lidí v centru Prahy podpořily LGBT. Uctily památku obětí z bratislavského baru

26. října 2022 19:56
Aktualizováno

Tisíce lidí se ve středu sešly na Václavském náměstí v Praze, aby uctily památku obětí homofobní vraždy v Bratislavě. Organizátoři a vystupující během tříhodinového shromáždění vyzývali k zastavení šíření předsudků vůči LGBT+ lidem a přijetí zákona, který by umožnil uzavřít manželství i párům stejného pohlaví. Akci s názvem Společně proti nenávisti podpořili svým vystoupením hudebníci, zpěváci, herci i některé další veřejně známé osobnosti.

LGBT komunita v Praze uctí zavražděné z Bratislavy. Padla výhrůžka se samopalem

26. října 2022 17:55

V Praze se ve středu vpodvečer koná shromáždění na podporu LGBT komunity a k uctění památky dvou zavražděných gayů Juraje a Matúše. Ty ve slovenské Bratislavě před dvěma týdny zastřelil mladý extremista, který podle svých slov homosexuály nenáviděl. Policisté už museli řešit výhrůžku, kdy jistý člověk naznačil, že na akci v Praze přijde se samopalem.

Slovensko se rozloučilo s oběťmi střelby v gaybaru. Čestnou stráž drželi i vojáci

26. října 2022 17:03

V Bratislavě a v Žilině se ve středu podle slovenských médií konala poslední rozloučení se dvěma oběťmi homofobní vraždy u bratislavského gaybaru Tepláreň (Teplárna). Před dvěma týdny tam střílel devatenáctiletý mladík, který později podle dosavadních informací spáchal sebevraždu. Případ vyšetřuje policie jako teroristický útok.