Brutální útok před obchodem. Dvojice srazila k zemi muže, podle svědků byl zdravotně postižený

Před supermarketem ve městě Medzilaborce na východě Slovenska došlo ve čtvrtek k brutálnímu napadení. Obětí měl být podle očitých svědků muž se zdravotním postižením. Útočníci do něj kopali i poté, co spadl na zem. Slovenská policie útočníky obvinila z ublížení na zdraví a výtržnictví.

K brutálnímu napadení došlo ve večerních hodinách před místním supermarketem. Podle svědků měl být napadený zdravotně postižený. Podle policie stála na začátku incidentu hádka. „Všichni tři spadli na zem, žena se následně postavila a jednoho z mužů několikrát kopla do tváře. Druhý muž už toho napadeného několikrát udeřil do tváře,“ popsala pro TV JOJ policejní mluvčí Jana Ligdayová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ty k*ndo, rozšlehám tě i s fotrem: Muž terorizující Kdyni nevybíravě vyhrožoval ženě na ulici

Na místě zasahovala jak městská, tak státní policie. Ke zraněnému dokonce museli zavolat záchranáře. „Posádky zdravotní služby převezla čtyřiadvacetiletého muže do nemocnice v Humenném se zraněním tváře,“ upřesnil pracovník zdravotnického operačního centra Martin Balko.

Agresivní dvojici police zadržela. „V případě bylo zahájeno trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví spáchaného v souběhu s přečinem výtržnictví,“ doplnila Ligdayová. Proti muži i ženě už bylo navíc vznesené i obvinění.

Podobné útoky ale nejsou pro místní žádným překvapením. Většinou se jedná o obyvatele problémové čtvrti. Dokonce už si troufli i na ostrahu v obchodu. „Já bych se bála i jít sama po městě, mělo by tady být víc policistů,“ poznamenala jedna z místních obyvatelek.

Tagy:
Slovensko Kdyně Medzilaborce brutální napadení TV JOJ Martin Balko