CNN Prima News bytový dům

bytový dům

Výpis příspěvků ke štítku „bytový dům“

Energetický trh s prudkými výkyvy zasáhl i centrální vytápění v bytových domech. Co s tím? Hledejte alternativy

14. listopadu 2022 08:59

Překotný vývoj na trhu s energiemi a surovinami, strmý růst cen energií – to jsou faktory, které dodnes ovlivňují život téměř každého v Česku. A dlouho tomu nebude jinak. Ceny už se dle odborníků nikdy nevrátí na původní hodnoty. Týká se to i bytových domů napojených na centrální zdroje vytápění. Jak se nastalé situaci bránit?

Nejvyšší stupeň poplachu. Na Chodově hořelo v bytovém domě, kouř byl vidět z velké dálky

2. května 2022 17:32

V domě na pražském Chodově v pondělí odpoledne vypukl požár v jednom z bytů. Oheň se rozšířil i do střešní izolace, hasiči museli evakuovat několik desítek lidí. Vyhlásili zvláštní – tedy nejvyšší – stupeň poplachu. Nikdo nebyl zraněn. Požár se podařilo hasičům lokalizovat před 20:00, dál budou pokračovat v dohašování, informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Rozsah škod a příčinu požáru určí vyšetřovatelé.

V oblíbeném parku v Plzni padne 70 stromů kvůli novostavbě. Místní se bouří a žalují město

17. září 2021 19:50

Na 70 zdravých stromů v plzeňském Borském parku má padnout kvůli stavbě nového bytového domu. Zastupitelstvo města dalo souhlas k prodeji pozemku developerovi. Tomu teď chybí už jen získat stavební povolení a může se stavbou začít. Obyvatelé této jižní plzeňské čtvrti se ale bouří. Sepsali petici a padla už i žaloba.

Vzbudila mě velká rána, polské tanky přerazily hraniční závoru, vzpomíná pamětnice

21. srpna 2021 05:57

Jiřina Batrlová žila v srpnu 1968 v domě přímo na československo-polské hranici v Krnově. „O půlnoci mě vzbudil hrozný hluk a pak velká rána, to polské tanky přerazily ocelové hraniční závory,“ vzpomíná 67letá žena na invazi pěti armád Varšavské smlouvy do Československa. Krnov v tehdejším Severomoravském kraji obsazovali Poláci, celkem polská armáda poskytla pro invazi 28 tisíc vojáků.

Vila George Lucase nebo sídlo Twitteru. Jak český výrobce „chytrých zvonků“ dobyl svět

26. června 2021 06:51

Doklady, peněženka a klíče. Klasická trojkombinace, bez níž téměř neopouštíme byt. Zatímco peníze už dnes nosíme v mobilu, do jehož obalu lehce schováme občanský průkaz, klíče nás stále ještě po kapsách tlačí. Jenže i to se rychle mění a velmi tomu pomohla česká firma 2N, která vyrábí domovní interkomy ovladatelné přes chytrý telefon. Dnes svá řešení dodává do více než stovky zemí světa.

Smrt důchodce na Moravě zavinila nejspíš nedbalost při kouření. Požár se pak sám uhasil

22. června 2021 08:44
Aktualizováno

V úterý před pátou hodinou ranní přijali hasiči na lince tísňového volání 112 oznámení o kouři, který vycházel z bytu v panelovém domě v ulici Žďárská v Novém Městě na Moravě. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě a Žďáru nad Sázavou – Zámku. Bohužel i přes rychlý zásah bylo pozdě.