reklama
CNN Prima News bytový dům

bytový dům

Výpis příspěvků ke štítku „bytový dům“

Vila George Lucase nebo sídlo Twitteru. Jak český výrobce „chytrých zvonků“ dobyl svět

Doklady, peněženka a klíče. Klasická trojkombinace, bez níž téměř neopouštíme byt. Zatímco peníze už dnes nosíme v mobilu, do jehož obalu lehce schováme občanský průkaz, klíče nás stále ještě po kapsách tlačí. Jenže i to se rychle mění a velmi tomu pomohla česká firma 2N, která vyrábí domovní interkomy ovladatelné přes chytrý telefon. Dnes svá řešení dodává do více než stovky zemí světa.

Smrt důchodce na Moravě zavinila nejspíš nedbalost při kouření. Požár se pak sám uhasil

Aktualizováno

V úterý před pátou hodinou ranní přijali hasiči na lince tísňového volání 112 oznámení o kouři, který vycházel z bytu v panelovém domě v ulici Žďárská v Novém Městě na Moravě. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Nového Města na Moravě a Žďáru nad Sázavou – Zámku. Bohužel i přes rychlý zásah bylo pozdě.

Hrozil, že vyhodí bytový dům do vzduchu. Před policisty pak zapálil unikající plyn

Šestatřicetiletý muž v Ostravě-Michálkovicích chtěl podle policie vyhodit do vzduchu bytový dům. Vyhrožoval zabitím sebe i dalších obyvatel. Přeřezal hadici přivádějící plyn ke sporáku, kterou pak zapálil. Policisté jej včas zadrželi, deset obyvatel domu evakuovali. Novináře o incidentu v pondělí informovala mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Chtějí němečtí Zelení zakázat stavbu rodinných domů? V části Hamburku už to dokázali

Stále více politiků z německé strany Zelených chce v určitých oblastech zakázat, nebo to alespoň naznačují, výstavbu nových rodinných domů a naopak podporují bytové domy. Po stranickém pionýrovi zeleného bydlení Chrisi Kühnovi se ozval i šéf Zelených Anton Hofreiter. Představitel vládní CDU Christian Hirte reagoval, že Zelení ukazují svůj narušený vztah k majetku a že politická levice nikdy nemyslela na soukromé vlastnictví.

reklama