CNN Prima News bytový dům

bytový dům

Výpis příspěvků ke štítku „bytový dům“

Dálkové odečty energií: Šetří čas i peníze a dávají průběžné informace o spotřebě

Prosíme všechny nájemníky domu, aby příští týden v úterý byli v čase 16-18 hodin doma a zpřístupnili své byty pro odečty vodoměrů a elektroměrů.“ Vývěsky v chodbách bytových domů s podobným obsahem si pamatuje většina z nás. V dnešní době už je ovšem uvidíme jen výjimečně. Technologie pokročily tak výrazným způsobem, že odečty energií se dají provést velmi rychle a snadno — na dálku. A tak přináší i větší pohodlí. Všem.

V Uherském Brodě se pět lidí nadýchalo oxidu uhelnatého. Pro dítě letěl vrtulník

Pět lidí se v pondělí večer v bytovém domě v Uherském Brodě na Uherskohradišťsku nadýchalo oxidu uhelnatého. Skončili v péči záchranářů. Bylo mezi nimi i dítě, pro které letěl vrtulník záchranářů. Hasiči z preventivních důvodů evakuovali 21 obyvatel domu. Na sociální síti to uvedl mluvčí krajských hasičů David Martinec. Mluvčí krajské záchranné služby Gabriela Netopilová Sluštíková novinářům sdělila, že informace ke zdravotnímu stavu pacientů podá v úterý ráno.

Pravidelné revize PŘEHLEDNĚ: Jaké jsou v domě či bytě povinné a proč se vám vyplatí?

Vlastnit nebo pronajímat dům či byt s sebou přináší kromě radostí také mnoho povinností, které se rozhodně nevyplatí ignorovat. Jednou z nich jsou i povinné revize. Na co všechno se vztahují a jak často je musíte provádět? Jak se liší od kontroly? A proč byste na ně měli myslet i v případě, že je zákon výslovně nevyžaduje? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Za neplatiče v bytovém domě to mohou odnést všichni. Je to postavené na hlavu, tvrdí nájemníci

Neplatí váš soused v bytovém domě poplatky za energie? Může se stát, že je nakonec budete muset zaplatit vy, jinak vás dodavatelé mohou odpojit. Poslanci vládní koalice teď chtějí tento způsob vymáhání dluhů změnit a bytovým družstvům a společenstvím vlastníků ulevit. Mohla by se stát přednostními věřiteli a ke svým penězům by se tak dostala snáze a rychleji.

Skutečná architektura jsou domy, které vydrží po staletí

Jejich umění oživuje architekturu mnohých měst od Karlových Varů až po Nitru. Navrhují moderní stavby, ale dokáží s citem zrenovovat i budovy s dlouhou historií. Profesionálové z architektonické a projekční kanceláře Loxia už se během sedmadvaceti let podepsali pod více než stovku projektů. Mnohé jsou dnes domovem pro celé rodiny, jinde se většinu času pracuje, v dalších nejmladší generace poznávají svět. Ať se jedná o hotely, školy, soukromé domy či úřednické budovy, slouží všem dlouho a dobře.

Svědek o pádu chlapečka z 4. patra: Celý od krve hrozně plakal. Obrovské štěstí, že přežil

Viděl jsem, jak na zem spadla síťka, poté chlapeček. Tak svědek popisuje hrozivý incident, k němuž došlo ve středu v Novém Městě nad Váhom na Slovensku. Teprve tříletý Sveťo vypadl z okna ve 4. patře bytového domu, jeho matka podle slovenských médií ve vedlejší místnosti barvila vlasy kamarádce. Jako zázrakem dítě přežilo. Sousedé se nyní ženy zastávají, o chlapečka se prý vzorně stará.

Fotovoltaika pomáhá šetřit, ročně i 60 tisíc korun

Ceny energií v posledním roce rostly a spolu s nimi také zájem Čechů o energetickou soběstačnost. A tak v české kotlině prudce stoupl zájem o fotovoltaické elektrárny, které mají majitelům nemovitostí pomoci ušetřit na nákladech za provoz. Jen během prvního čtvrtletí letošního roku jich v síti několikanásobně přibylo. A stejně tak i žádostí o připojení.