reklama
CNN Prima News Černá Hora

Černá Hora

Výpis příspěvků ke štítku „Černá Hora“

Konečně na lyžích. V Česku začala zimní sezóna, do Krkonoš dorazily tisíce lidí

11. prosince 2021 19:53

Dostatek sněhu, uhrnuté sjezdovky i tratě a hlavně lyžaři. Do českých hor dorazila zima. V některých českých horách tento víkend začala lyžařská sezóna. Vlekaři mohli díky nízkým teplotám minulých dní uměle zasněžovat, ale pomohlo i sněžení tento a minulý týden. Rozjely se vleky například v Krkonoších, ale i na Vysočině nebo na libereckém Ještědu.

Západní Balkán patří do EU, shodli se Babiš s Orbánem a dalšími premiéry z V4

9. července 2021 15:37

Premiéři zemí visegrádské čtyřky se shodli na potřebě rozšíření Evropské unie o země západního Balkánu. Předsedové vlád Česka, Slovenska, Maďarska a Polska vyrazili na schůzku do Slovinska, které od začátku července předsedá Evropské unii. Andrej Babiš na tiskové konferenci po jednání v Lublani také dodal, že nerozumí tomu, proč země jako Bulharsko, Chorvatsko nebo Rumunsko nejsou dosud v schengenském prostoru.

Česko je třetí na světě v poměrném počtu nakažených koronavirem za jeden týden

10. října 2020 13:12

V České republice se od března, tedy od začátku epidemie způsobené novým koronavirem, nakazilo už téměř 110 000 lidí. V tomto týdnu počty případů nemoci u nás už počtvrté překonaly rekord a podle údajů deníku The New York Times (NYT) je ČR podle počtu případů nakažených na 100 000 obyvatel za uplynulý týden na třetím místě ve světě, za pátek předstihla Černou Horu.

Černá Hora a Srbsko nejsou podle Evropské unie COVID-19 bezpečnými zeměmi

14. července 2020 17:27

Státy Evropské unie vyškrtnou Srbsko a Černou Horu ze seznamu zemí, jejichž obyvatelé mohou cestovat přes vnější hranice evropského bloku. Shodli se na tom velvyslanci unijních zemí, kteří zúžili na 13 seznam bezpečných států, z nichž je možné přijíždět do EU. Listina, na níž figurují některé asijské či africké státy, je pouze doporučením a například Česko již zařadilo zmíněné balkánské země mezi rizikové z hlediska koronaviru v pondělí.

reklama