CNN Prima News Černá Hora

Černá Hora

Výpis příspěvků ke štítku „Černá Hora“

Hrobaři evropského snu jako Češi, vzkázal ruský politik Bulharům a spol. kvůli Lavrovovi

6. června 2022 09:48

Kolektivní odmítnutí Bulharska, Černé Hory a Severní Makedonie umožnit letadlu šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova přeletět do Srbska nezbytně vyžaduje tvrdou reakci, a to společnou Ruska a Srbska, uvedl místopředseda horní komory ruského parlamentu Konstantin Kosačov. Lavrov měl v pondělí zahájit dvoudenní návštěvu v Bělehradu, ale nedělní rozhodnutí Sofie, Podgorice a Skopje nepovolit přelet jeho letadla vedlo podle médií k jejímu zrušení. „Došlo k nemyslitelnému,“ komentoval situaci sám ruský ministr zahraničí.

Konečně na lyžích. V Česku začala zimní sezóna, do Krkonoš dorazily tisíce lidí

11. prosince 2021 19:53

Dostatek sněhu, uhrnuté sjezdovky i tratě a hlavně lyžaři. Do českých hor dorazila zima. V některých českých horách tento víkend začala lyžařská sezóna. Vlekaři mohli díky nízkým teplotám minulých dní uměle zasněžovat, ale pomohlo i sněžení tento a minulý týden. Rozjely se vleky například v Krkonoších, ale i na Vysočině nebo na libereckém Ještědu.

PŘEHLEDNĚ: Cestování opět zpřísní. Odkud bude stačit test a kdy skončíte v karanténě?

20. srpna 2021 18:59

Od pondělí 23. srpna se zpřísní podmínky pro návrat Čechů z Černé Hory, Izraele, Kosova, Libanonu, Severní Makedonie a USA. A to zásadně. Tyto země se přesunou ze zelené kategorie rovnou do tmavě červené, která značí země s velmi vysokým rizikem nákazy. Po návratu tak budou muset lidé do karantény. Rozšiřuje se také seznam zemí v červené kategorii. V pátek o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví.

Západní Balkán patří do EU, shodli se Babiš s Orbánem a dalšími premiéry z V4

9. července 2021 15:37

Premiéři zemí visegrádské čtyřky se shodli na potřebě rozšíření Evropské unie o země západního Balkánu. Předsedové vlád Česka, Slovenska, Maďarska a Polska vyrazili na schůzku do Slovinska, které od začátku července předsedá Evropské unii. Andrej Babiš na tiskové konferenci po jednání v Lublani také dodal, že nerozumí tomu, proč země jako Bulharsko, Chorvatsko nebo Rumunsko nejsou dosud v schengenském prostoru.

Best in covid? Česko patří mezi nejhorší na světě, hůř jsou na tom jen tři malé státy

6. února 2021 07:33

Česko patří mezi nejhorší země na světě podle statistiky počtu nakažených nemocí COVID-19 na 100 tisíc obyvatel. ČR se nachází v tabulce na čtvrtém místě, před ní jsou však pouze malé státy Andorra, Gibraltar a Černá Hora. Za Českém následují další země s menším počtem obyvatel San Marino, Slovinsko nebo Lucembursko. Výjimkou jsou na šestém místě USA.