reklama
CNN Prima News Česká Lípa

Česká Lípa

Výpis příspěvků ke štítku „Česká Lípa“

Bizarní spor kvůli venčení psa: bývalí manželé požadovali záběry z pouličních kamer

Netradiční spor ohledně venčení domácího mazlíčka řešila městská policie v České Lípě. Starší exmanželé se hádali kvůli tomu, kdo z nich se psem tráví více času na čerstvém vzduchu. Muž proto kontaktoval strážníky a požádal o záběry z pouličních kamer, aby své bývalé partnerce dokázal, že se se zvířetem v inkriminovaný čas neprocházel.

Stovky mongolských dětí se perou s češtinou. Učitelé si s nimi kvůli covidu neví rady

Zhruba každý dvacátý obyvatel České Lípy se hlásí k mongolské národnosti. Tamní komunita je nejpočetnější v Česku, čítá téměř dva tisíce lidí. Do tamních škol a školek chodí čtyři stovky mongolských dětí. Učitelé si lámou hlavu, jak je vzdělávat za současné situace. Naprostá většina mongolských rodičů totiž neumí česky a jejich děti na tom nejsou o moc lépe.

Slaměný betlém s postavami v životní velikosti vyrostl na Holém Vrchu v České Lípě

Letošním lákadlem adventu v České Lípě se stal slaměný betlém s postavami v životní velikosti. Za několik dnů ho vidělo už několik tisíc lidí, další mají šanci do začátku ledna. Na kopci Holý Vrch je betlém poprvé, do torza pískovcové barokní kaple ho umístil charitativní Spolek Souznění. Nejhezčí je nasvícený po setmění, řekl v úterý zakladatel spolku Martin Šimončič.

Policie hledá člověka, který naházel pneumatiky na koleje. Hrozí mu až rok vězení

Policisté na Českolipsku pátrají po pachateli, který v úterý večer ohrozil vlak projíždějící poblíž České Lípy. Krátce po 19. hodině si strojvůdce všiml ze svahu padajících předmětů, zatáhl za rychlobrzdu a vlak zastavil. Po chvíli se ukázalo, že šlo o pneumatiky, kterých se chtěl někdo zřejmě zbavit. A nebylo jich málo, přivolaní policisté napočítali celkem devatenáct gum, které skončily v kolejšti a jeho blízkém okolí.

reklama