reklama
CNN Prima News Česká Lípa

Česká Lípa

Výpis příspěvků ke štítku „Česká Lípa“

Řidič na přechodu srazil 12letého cyklistu, od nehody ujel. Policie hledá tmavé auto

29. července 2021 14:48

Nečekaný střet s autem zažil minulý pátek odpoledne v České Lípě dvanáctiletý cyklista. Při přejíždění přechodu pro chodce ho srazil neznámý řidič v osobním autě. Chlapec neutrpěl viditelná zranění a po otřesu se zvedl. Řidič s ním krátce hovořil, pak z místa nehody odjel, aniž by střet s chlapcem nahlásil. Policisté po něm nyní pátrají.

Zdrogovaná žena bez řidičáku sedla za volant. Mám covid, řekla policejní hlídce

7. května 2021 17:51

Řidičku, která porušila snad vše, co mohla, stíhají policisté v České Lípě. Za volant sedla bez řidičáku, pod vlivem drog a v době, kdy měla být doma v izolaci kvůli pozitivnímu testu na covid. Policisté si jí navíc všimli, když projela křižovatku na červenou. Teď jí hrozí vězení a navíc už přišla o auto, které jí policisté zabavili.

Bizarní spor kvůli venčení psa: bývalí manželé požadovali záběry z pouličních kamer

16. března 2021 20:13

Netradiční spor ohledně venčení domácího mazlíčka řešila městská policie v České Lípě. Starší exmanželé se hádali kvůli tomu, kdo z nich se psem tráví více času na čerstvém vzduchu. Muž proto kontaktoval strážníky a požádal o záběry z pouličních kamer, aby své bývalé partnerce dokázal, že se se zvířetem v inkriminovaný čas neprocházel.

Stovky mongolských dětí se perou s češtinou. Učitelé si s nimi kvůli covidu neví rady

11. března 2021 19:49

Zhruba každý dvacátý obyvatel České Lípy se hlásí k mongolské národnosti. Tamní komunita je nejpočetnější v Česku, čítá téměř dva tisíce lidí. Do tamních škol a školek chodí čtyři stovky mongolských dětí. Učitelé si lámou hlavu, jak je vzdělávat za současné situace. Naprostá většina mongolských rodičů totiž neumí česky a jejich děti na tom nejsou o moc lépe.

Slaměný betlém s postavami v životní velikosti vyrostl na Holém Vrchu v České Lípě

23. prosince 2020 09:07

Letošním lákadlem adventu v České Lípě se stal slaměný betlém s postavami v životní velikosti. Za několik dnů ho vidělo už několik tisíc lidí, další mají šanci do začátku ledna. Na kopci Holý Vrch je betlém poprvé, do torza pískovcové barokní kaple ho umístil charitativní Spolek Souznění. Nejhezčí je nasvícený po setmění, řekl v úterý zakladatel spolku Martin Šimončič.

reklama