CNN Prima News Česká Lípa

Česká Lípa

Výpis příspěvků ke štítku „Česká Lípa“

Nechceme byrokracii, zlobí se zemědělci. Kolonou traktorů zablokovali Českou Lípu

Kolona padesáti traktorů a zemědělských strojů v úterý projela centrem České Lípy. Farmáři blokovali dopravu pomalou jízdou, aby upozornili na podle nich neúnosnou byrokracii, která jim brání hospodařit. „My chceme dělat zemědělství, na jaké jsme byli zvyklí, jezdit na pole, chodit do maštale a starat se o zvířata, ne dělat hromady papírů a mít strach z toho, že neustále chodí kontroly,“ prohlásil jeden z organizátorů protestu Pavel Cihlář, agronom zemědělského podniku v Brništi.

V České Lípě vybuchla tlaková láhev, pro raněné letěly vrtulníky. Strašná rána, líčí svědci

Dva zraněné si vyžádal výbuch tlakové lahve v areálu továrny Alstom v České Lípě, oba skončili na popáleninovém centru vinohradské nemocnice. Explozi provázela ohlušující rána, okolní domy se podle svědků otřásly v základech. Láhev poháněla vysokozdvižný vozík. Podobné incidenty jsou naprosto výjimečné, uvedl specialista oslovený redakcí.

Na sídlišti v České Lípě hořel panelový dům. Viníka policisté hledají i mezi hlodavci

Nečekaného probuzení se dočkalo více než 50 nájemníku panelového domu na sídlišti Špičák v České Lípě. Jedna z obyvatelek si všimla dýmu, který se na ni začal valit ve druhém patře. Jak později zjistila, v přízemí z elektroinstalace v rozvodné skříni šlehaly plameny. Hasiči rozhodli o evakuaci celé budovy. K požáru mohli přispět přemnožení potkani, jednoho nalezli přímo ve skříni.

Připomíná procházku rájem: Údolí Peklo nabízí skalní byty i panenskou přírodu

Další cesta v pořadu Prima Česko vedla do Pekla, ale netřeba se bát, byla to spíš procházka rájem. Romantické údolí mezi obcí Zahrádky a Českou Lípou bývá na jaře poseté bledulemi, ale spoustu krásy tu najdete, i když odkvetou. Návštěvníky fascinují zdejší skály, do nichž si předci vytesali součásti svých obydlí, které sloužily především k hospodářským účelům.