CNN Prima News Česká Lípa

Česká Lípa

Výpis příspěvků ke štítku „Česká Lípa“

Smrt těhotné ženy na Českolipsku: Policisté znají předběžné výsledky pitvy

2. února 2023 00:23

Liberečtí kriminalisté už znají předběžné výsledky pitvy, která by mohla pomoci objasnit smrt 25leté těhotné ženy na Českolipsku. Podle mluvčí policie Ivany Balákové nic nenasvědčuje tomu, že by se na její smrti podílel někdo další. Po nastávající mamince v devátém měsíci pátrali policisté od čtvrtka. Do rozsáhlé akce se zapojili také potápěči ze zásahové jednotky, kteří nezvěstnou ženu hledali ve vodní nádrži koupaliště Dubice. Pátrání mělo smutný konec. Žena byla nalezena mrtvá poblíž jedné z místních cyklostezek.

Den s Karlem Divišem: Jsem boomer, přiznává. Že se podobám Gereovi, slýchám už od mládí

11. ledna 2023 18:24

Kandidát, který byl nejdřív ze hry, ale pak se vrátil. Řeč je o Karlu Divišovi, kterému cestu do boje o pražský Hrad zkomplikovalo ministerstvo vnitra. Stejně jako s ostatními kandidáty strávili reportéři CNN Prima NEWS i s ním celý den. Zeptali se ho mimo jiné na to, proč se mu přezdívá český Richard Gere. Rodák z České Lípy v závěru kampaně navštívil místo, kde strávil svých prvních 18 let života.

Dojemné loučení s hasičem Honzou, který zemřel při zásahu: Stovky lidí a slova o rytířích

8. prosince 2022 17:03

Dvě stovky lidí přišly ve středu do českolipské smuteční síně, aby se naposledy rozloučily s dobrovolným hasičem Janem Dvořákem. Ten položil vlastní život, když při zásahu v hořící roubence pátral po majiteli domu. Podle informací deníku Blesk, který byl na místě, smuteční hosté vyjádřili nejen úctu k jeho činům, ale ocenili i jeho charakter.

Trvalo mi dlouho, než jsem to vydýchal, říká řidič, kterému pod kola skočil mohutný jelen

16. září 2022 21:42

Každá šestá nehoda v České republice je srážka se zvěří a meziročně jich přibývá. Jak náhlé a nečekané může být setkání s jelenem na silnici, ukázalo video z Českolipska, které obletělo český internet. Jelen skočil do vozovky a přeletěl jedno auto. Dopadl přímo před druhé vozidlo, ihned ale z vozovky zmizel. „Doma jsem to oslavil, dal jsem si panáka do každé nohy,“ řekl pro CNN Prima NEWS řidič, kterému se podařilo vyváznout bez nehody.

Hasič Jiří po nehodě prohrál boj o život. Zlomení kolegové pro jeho rodinu spustili sbírku

22. srpna 2022 12:52

Pro hasiče z Libereckého kraje byla smrt jejich dlouholetého kolegy nečekanou ránou. Jiří se stal obětí dopravní nehody, k níž došlo 9. srpna v České Lípě. I přes okamžitou pomoc lékařů a hospitalizaci muž svým zraněním po dvou dnech podlehl. Jeho kolegové nyní spustili sbírku, která má pomoci jeho nejbližším v těžkých chvílích.