reklama
CNN Prima News České Budějovice

České Budějovice

Výpis příspěvků ke štítku „České Budějovice“

Udusil těhotnou ženu pytlem od briket. Za vraždu dostal Pavel Brož 26 let vězení

21. ledna 2022 12:12
Aktualizováno

Za vraždu těhotné ženy v Netolicích na Prachaticku soud poslal Pavla Brože na 26 let do vězení. Krajský soud v Českých Budějovicích Brožovi určil vězení se zvýšenou ostrahou. Státní zástupce navrhnul výjimečný trest na horní hranici sazby. Brož už jednu vraždu spáchal v roce 2006. Obhájkyně navrhovala zprostit Brože obžaloby v plném rozsahu, pro nepřímé důkazy. Proti rozsudku se odvolala.

Žena se přiznala k vraždě dcery a matky. Hrozí jí 20 let, u soudu prosila o odpuštění

18. ledna 2022 09:54
Aktualizováno

Ženě, která loni v Českých Budějovicích zavraždila svou dvouletou dceru a vlastní matku, navrhne státní zástupkyně zřejmě 15 až 20 let. Podle obžaloby žena vraždila desítkami bodných a řezných ran. Podle soudce lze čin považovat za vražedný útok s vysokou mírou brutality. Žena ve středu u soudu prosila za odpuštění. Čin spáchala v afektu, do té doby byla bezúhonná, řekla státní zástupkyně Dagmar Šimáková.

Nejteplejší Silvestr od roku 1935. Rekordy padaly v Děčíně i Českých Budějovicích

31. prosince 2021 17:06

Letošní silvestr je nejteplejším v Česku za téměř 90 let. V Děčíně a Českých Budějovicích v pátek meteorologové naměřili 15,3 stupně nad nulou. Vyšší teplota byla 31. prosince zaznamenána naposledy v roce 1935. Tehdy bylo v Hradci Králové 16,3 stupně Celsia, což je zatím nejvyšší silvestrovská teplota v historii měření v Česku.

Usnul, tak mu opilí kamarádi zapálili kalhoty. Mělo to vypadat, že se pomočil, hájí se

31. prosince 2021 15:25

V polovině srpna vzbudila spícího mladíka ve vlaku ukrutná bolest. Jeho přátelé, kteří se s ním vraceli z koncertu v Českých Budějovicích, mu z legrace nastříkali sprej na rozkrok. Mělo to vypadat, že se pomočil. Jeden následně škrtl zapalovačem a oblečení na spícím mladíkovi chytlo. Výsledek znaleckého posudku zněl jasně: mladému muži byla způsobena těžká újma na zdraví. Kamarádi tak nyní stanou před soudem.

České porodnice pouští miminka předčasně, zuří matky. Covid za tím není, brání se lékaři

16. prosince 2021 10:15

Covid se dotkl všech oblastí zdravotnictví a výjimkou nejsou ani porodnice. Některé maminky tvrdí, že kvůli současné situaci museli nemocnici s miminkem opustit předčasně. Speciální oddělení pro nedonošená miminka v českobudějovické nemocnici musí nejen kvůli tzv. izolačním pokojům s každým místem nakládat velmi opatrně. Odmítá však, že by kvůli zatížení propouštěli novorozence předčasně. Podobná je praxe i v jiných nemocnicích a podle předsedy gynekologů Vladimíra Dvořáka není důvod k obavám.

reklama